Już za chwilę, już za momencik doczekamy się najbardziej oczekiwanego okresu w całym roku. Najbliźsi, wyjątkowy klimat, kolędy, świąteczne potrawy, choinka… To wszystko tworzy jedyną i niepowtarzalną magiczną aurę, którą wszyscy uwielbiamy! Będzie też i On! Święty Mikołaj! Postać na myśl o której każde dziecko nabiera rumieńców!

W celu umilenia oczekiwania na Pierwszą Gwiazdkę, przygotowałam dla Was projekt, który możecie wykonać wspólnie z Dziećmi. Jest to pomysł na podświetlaną tablicę, na cześć Św. Mikołaja! Możecie postawić ją przed domem lub na balkonie. U nas doskonale prezentuje się przed kominkiem w towarzystwie Dziadków do orzechów, które aktualnie pełnią rolę strażników. Tablica stanowi świetną dekorację, która ma na celu rozświetlić drogę Mikołajowi, aby nie ominął przypadkiem naszego domu. Wykonanie tej realizacji zajmie Wam zaledwie 30 minut.

Zobaczcie jakie to proste:

tablica0

Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania:

Przede wszystkim wybierz takie lampki dekoracyjne, które mają możliwie jak największe źródło światła (moje przypominają żaróweczki) a przy tym można je odkręcać! Policz ile lampek posiada łańcuch i odmierz równomierne odstępy na płycie sosnowej.

Zmierz obwód lampki i dobierz do niej odpowiednią otwornicę. Pamiętaj że otwór nie może być zbyt duży.

Na przygotowanej płycie wywierć teraz odpowiednią ilość otworów. Następnie oczyść płytę i poprzekładaj w niej lampki. W razie potrzeby, możesz podkleić łańcuch taśmą klejącą od zewnętrznej strony płyty. Przywierć teraz dekoracyjny wianek oraz przyklej drewniane litery.

makita-diy-ladyofthehouse

makita-zrob-to-sam-blog

blog-diy-makita

12

otwor-w-drewnie-diy

makita-diy

blog-diy

tablica_10

Moje świąteczne projekty, po raz kolejny wspiera Makita Polska. Jedyna firma z narzędziami, której polityka ściśle współgra z moimi założeniami projektów DIY.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

unnamed