SALON – pomieszczenie w którym tętni całe życie domowe. To tutaj odpoczywamy po pracy, spędzamy czas wolny, bawimy się i relaksujemy….Ale pokój dzienny to także miejsce spotkań rodzinnych, obchodzenia uroczystości i goszczenia odwiedzających. Miejsce reprezentatywne oraz oaza spokoju w jednym. To da się pogodzić!

7

 W naszym przypadku sprawa związana z salonem była prosta. Mieliśmy kuchnię, mieliśmy przedpokój, mieliśmy jadalnię a jako że wszystko znajduje się w jednej przestrzeni – salon zaprojektował się sam. Będąc zarazem nawiązaniem i kontynuacją reszty pomieszczeń.

6

 

Musieliśmy jednak oddzielić strefy kuchenne i jadalniane od odpoczynkowych. Udało nam się tego dokonać czworako:

–   Zastosowaliśmy inny rodzaj podłóg, który w sposób naturalny oddzieliły pomieszczenia od siebie. W kuchni  ze względów praktycznych i estetycznych położyliśmy kamień a cały salon pokrywają drewniane deski nadające ciepło pomieszczeniu.

–   Dwie strefy oddziela również w delikatny sposób kolorystyka. Kuchnia to biel a salon przechodzi w przytulny ecru.

–   Kolejnym elementem dzielącym jest oświetlenie, którego w tej jednej przestrzeni mamy UWAGA! 7 rodzajów.

–   Myślę, że znaczącym wyznacznikiem poszczególnych stref stanowią również meble, które chociaż  w tym samym stylu co kuchenne, posiadają jednak swoją odrębność.

 

OTO JAK KROK PO KROKU POWSTAWAŁ NASZ SALON:

 

2

 

1

 

3

 

Zdjęcie wykonane dokładnie rok temu:

 

4

 

i 12 miesięcy pózniej:

 

11

 

Salon to również oddzielne strefy. Jest tu miejsce na oglądanie telewizji ale także chwile odpoczynku na fotelu, który pokochałam od pierwszego wejrzenia;)

 

13

 

8

 

14

 

W salonie, który stanowi miejsce odpoczynku wszelkie dodatki nie powinny zaburzać nastroju przestrzeni…Wnętrze utrzymane w harmonijnej kolorystyce uspokoi nasze zmysły i wzrok…

 

16

 

12

 

Ze względu na to, że bardzo cenimy sobie przestrzeń, zrezygnowaliśmy z dużej ilości mebli, które potrafią bardzo przytłoczyć pomieszczenie.

Zdecydowaliśmy się na szafkę rtv, która jest wbudowana w ścianę, dzięki czemu Dzieci nie mają dostępu do sprzętu audiowizualnego i szklaną witrynę, która eksponuje głównie pamiątki, książki i zdjęcia.

W przyszłości zdecydujemy się z pewnością na stolik kawowy, jednak półroczne poszukiwania tego idealnego, na chwilę obecną skutecznie zniechęciły mnie do kupna tego mebla.

 

10

 

Jednym z elementów na który czekałam szczególnie – były oprawy okien, bez nich czułam się jakbym była wciąż na zewnątrz.

Lekkie firanki w połączeniu z delikatnymi zasłonami dodały szyku i elegancji w pomieszczeniu ale przede wszystkim zapewniły intymność i przytulną aurę.

 

9

 

Przemyślana przestrzeń salonu to funkcjonalność, reprezentatywność ale dla mnie przede wszystkim jest to miejsce w którym ciepło odgrywa najistotniejszą rolę – tutaj toczy się nasze życie Rodzinne.