PRZEDPOKÓJ – czyli pierwsze i ostatnie pomieszczenie, które widzimy wchodząc do domu i wychodząc z niego. Warto więc z tego względu sprawić by był przyjemny, estetyczny i przede wszystkim funkcjonalny.

Przedpokój to miejsce w którym trzymamy torebki, kurtki, buty a także wszystkie podręczne rzeczy jak: klucze, portfele czy parasolki. Do tego stanowi wstęp i wizytówkę całego domu. Z tego powodu powinien być estetyczny i zachęcający. Jeśli chcesz uczynić z korytarza przyjemny kącik oto kilka moich wskazówek którymi sami się kierowaliśmy urządzając to pomieszczenie:

Rzeczy wierzchnie bezdyskusyjnie potrzebują swojego oddzielnego miejsca. Projektantka, która doradzała nam w wystroju, zasugerowała abyśmy w holu umieścili dwie odkryte szafy z pufami we wnętrzu. Pomysł chociaż praktyczny, odrzuciłam na wstępie gdyż nie lubię mieć rzeczy których nie zaliczam do dekoracyjnych na wierzchu. Lubię porządek i ład. Stąd przystaliśmy na jedną zamykaną szafę wnękową, jak się pózniej okazało – niezwykle użyteczną.

Oto projekt:

 

projekt szafy wnękowej

 

kilka miesięcy wcześniej:

 

przedpokój

 

i realizacja:

 

szafa wnękowa

 

szafa pod zabudowę

 

* Przedpokoje i korytarze mają to do siebie, że zazwyczaj są ciasne i wąskie. Istotną rolę w optycznym powiększeniu odgrywa jak zwykle kolorystyka. Stąd nasza decyzja przeszklonych drzwiach i jasnych barwach, które dodatkowo doskonale odbijają światło.

 

przeszklone drzwi

 

* Warto przewidzieć również miejsce na tzw.  “przypominacz”. Wybrałam do tego serduszko-magnez do którego przypinamy wszystkie bieżące informacje czy też ostatnią korespondencję. Jest umieszczony tuż przy wyjściu dzięki czemu  nigdy nie zapominamy o niezbędnych zakupach lub zmianach w planie dnia. Innym razem służy zwyczajnie do życzenia “miłego dnia” Mężowi, który wychodzi zazwyczaj z domku kiedy jeszcze śpimy…

 

przypominacz

 

* Ze względu na ubieranie Dzieci , postanowiliśmy stworzyć coś na wzór “mini – szatni” do której należy: 

– wygodna ławka, która sprawdza się doskonale zwłaszcza o tej porze roku, kiedy codzienne ubieranie zdaje się nie mieć końca… Ławka dodatkowo posiada schowek w którym przechowuję wszystkie “podwórkowe” akcesoria jak: parasolki czy kalosze.

– lustro, które jest w formie okiennic. Otwarte sprawia że hol wydaje się optycznie większy.

– wieszaki, przeznaczone jedynie na malutkie kurteczki Chłopców.

– dywan,  który oprócz walorów estetycznych ma za zadanie ogrzewać zmarznięte nóżki Dzieci po powrocie do domku;)

 

domowa szatnia

 

domowa szatnia

 

domowa szatnia

 

przedpokój

 

Warto również pomyśleć o świeżych kwiatach, które ożywią Wasz przedpokój i rozproszą świeży zapach.

 

Projekt który widzicie, nie wymaga wiele pracy. Kłopotliwa jest jedynie szafa wnękowa, do całej reszty potrzebne są odpowiednie dodatki i odrobina wyobrazni. Wystarczy poświęcić kilka chwil na zmiany,  a to niedoceniane pomieszczenie stanie się równie przytulne jak całe mieszkanie.