Być może zabrzmi to zabawnie ale ja od zawsze wiedziałam jak finalnie będzie wyglądała kuchnia w siedlisku. Patrząc na wiekowe, rozpadające się meble – widziałam na ich miejscu świeżą, przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Czułam klimat tej kuchni i często aranżowałam jej wnętrze w myślach. Dlatego dodatki i dekoracje – kupowałam sukcesywnie, wiedziałam, że moment na totalny remont siedliska to tylko kwestia czasu…

Nie mogło być inaczej! Siedlisko to istny raj na ziemi. Od lat prosiło aby nadać jemu nowe życie. A ja od dawna wiedziałam, że jego metamorfoza będzie leżała w mojej gestii. Remont Siedliska to gigantyczne przedsięwzięcie. Dotyczy wymiany dachu, wyburzenia ścian, umocnienia fundamentów, wymiany instalacji hydrauliczny oraz elektrycznych, a także wymianę podłóg, okien i drzwi. Właśnie kończymy pierwsze remontowane pomieszczenie. Pierwsze i najważniejsze – bo dotyczy kuchni. A kuchnia to w końcu serce całego domu. Siedliska w szczególności.

Kuchnia w Siedlisku LadyoftheHouse – główne założenia remontowe

 

W Siedlisku LadyoftheHouse wymarzyłam sobie odtworzenie stylu wiejskiego w nowoczesnym wydaniu. Sama kuchnia to serce całego siedliska. Chcę stworzyć w niej przyjazną, ciepłą i rodzinną atmosferę – kojarzącą się ze świeżym chlebem i kuchnią naszych babć. Wiejskie domy – zarówno te zamieszkane przez stałych mieszkańców wsi, jak i mieszczuchów szukających spokoju i dobrego powietrza – można urządzić na wiele sposobów. To na co stawiam w remoncie siedliska to wersja bliska mojemu stylowi angielskiej elegancji, ale jednak ze zdecydowanym i wyraźnym naciskiem na sielskość.

Kolorystyka w Kuchni Siedliska

W mojej wiejskiej kuchni przewiduję wystrój jasny, prosty i jednocześnie bardzo przytulny. Białe ściany, jasne meble, dużo drewnianych akcentów typu: blaty kuchenne, czy belki na suficie a także podłoga. Ważne jest dla mnie również oświetlenie – konieczne jest wstawienie dodatkowych okien i elektryki. W wiejskich chatach zwykło się bielić ściany, aby przedłużyć trwałość budulca i zachować schludny wygląd pomieszczeń. Toteż w sielskim domu najlepiej sprawdzi się klasyczna, biała farba. Mając do czynienia z ogromem zniszczeń ścian zastałych, wytępionym grzybem i bakteriami oraz wściekłą powłoką w kolorach żółci czy zieleni. Pojawiło się pytanie: “Jaka farba temu sprosta?”. Po dogłębnym zgłębieniu tematu, zdecydowałam się na farbę Magnat Ceramic Kitchen and Bathroom. Ci którzy śledzą mój Instagram, wiedza jaki efekt przyniosło malowanie. Pozostali będą musieli poczekać do finalnego video z remontem kuchni (to już niebawem!).

Wystrój w Kuchni Siedliska Ladyofthehouse

Kuchnia w Siedlisku stanowi bardzo przestronną przestrzeń. Nie może w niej zabraknąć także funkcjonalnej wyspy, wiszących półek na przyprawy, słoiki i talerze, a także pojemnych szuflad. Dopełnieniem kuchni będą też świeże zioła, czy polne kwiaty w wazonie. Przewiduję również wiele praktycznych dekoracji jak warkocz czosnku zawieszony pod okapem, suszone grzyby czy papryczki. Nie zabraknie również sielskich tekstyliów jak zasłony czy poszewki z naturalnych włókien.

To tyle w kwestii planów remontowych kuchni siedliska. Dla niecierpliwych – polecam śledzenie mojego profilu na instagramie. Tutaj w wyróżnionej relacji “siedlisko” publikuję cały przebieg remontu. A dla tych, którzy przegapili zapowiedź projektu “Remont Siedliska LadyoftheHouse” małe przypomnienie powyżej.

Trzymajcie kciuki! Kuchnia jest już prawie ukończona!