Moja praca choć jest najcudowniejsza na świecie, wymaga stałej atencji, ciągłej gotowości oraz planowania i życia “o miesiąc do przodu”. Rzadko kiedy, po skończonym projekcie mam czas na chwilę zatrzymania, moment na stworzenie bilansu i jakiegokolwiek podsumowania. Wciąż prześladują mnie nowe pomysły a ja jak wiadomo niespecjalnie potrafię się przed nimi bronić…

Rok 2016 był dla mnie niezwykle symboliczny. Bardzo pracowity ale też z wielu względów wyjątkowy i szczególny. Właśnie jestem w trakcie omawiania strategii a także tworzenia planów na najbliższe miesiące i pewnie nie miałabym czasu na swego rodzaju podliczenia gdyby nie prośba jednej z gazet. Częścią raportu postanowiłam podzielić się również z Wami, właśnie sobie uświadomiłam jak wiele się wydarzyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

Ponad 30 video – blisko 1 milion odtworzeń!

W minionym roku z  pewnością zaczęłam realizować jedno ze swoich głównych marzeń jakim było bezsprzecznie tworzenie profesjonalnych realizacji video. Bardzo długo planowałam ich scenariusz i godzinami zastanawiałam się jaki powinny przyjąć format. Wciąż bałam się, że nie są wystarczająco dobre. Początki nie były najłatwiejsze. Pierwsze zderzenie z kamerą potrafi wprawić w osłupienie! Z każdym jednak razem zaczynałam czuć się bardziej swobodnie. A kiedy w końcu odważyłam się otworzyć na nich buzię i przemówić, filmy zaczęły odnosić spore sukcesy. Są masowo udostępniane zarówno przez osoby prywatne jak i portale tematyczne a także prasę. Zależało mi aby realizacje nie traciły na ważności, inspirowały Was i przedstawiały proste wskazówki “krok po kroku” na ulepszenie i upiększenie Waszego otoczenia. Kiedy podliczyłam ilość odtworzeń video tylko z minionego roku…nie mogłam uwierzyć własnym oczom, bo liczba sięgnęła blisko miliona! Biorąc pod uwagę, że pierwsza ubiegłoroczna realizacja pojawiła się dopiero w okolicach kwietnia uznaję to za całkiem spory sukces. Jednak to, nie liczby cieszą mnie najbardziej. To co zawsze dodaje mi skrzydeł to Wasze wiadomości w których dzielicie się swoimi projektami, inspirowanymi realizacjami przedstawianymi na blogu. Dziękuję!

LadyoftheHouse w mediach…

W minionym roku oprócz internetu mogliście mnie spotkać również w telewizji i w prasie. Blog był także często cytowany na różnorakich portalach i blogach (szczególnie wnętrzarskich i poruszających tematykę DIY).

1.  W styczniu byłam gościem “Pytania na śniedanie” w TVP 2, gdzie pełniąc rolę eksperta opowiadałam o tym jak zaprojektować bezpieczną przestrzeń dla nowo narodzonych dzieci.

2.  W kwietniu mój “Projekt 30-stka”, w którym inspirowałam (głównie czytelniczki) do pracy nad zmianą wizerunku, doczekał się finału w postaci spotkania ze stylistką Anną Męczyńską na antenie DDTVN.

3.  W maju, na jednym z najbardziej poczytnych portali francuskich, ukazał się wywiad, w którym opowiadałam zarówno o polskiej blogosferze jak i mojej smykałce do majsterkowania.

4.  W sierpniu nagrałam całkiem inspirujący materiał w postaci 5 filmów dla portalu wnętrzarskiego Homebook.pl

5.  W listopadzie  na łamach magazynu “Slow Life”, ukazał się obszerny artykuł dotyczący bloga a także moich projektów DIY

6.  W grudniu ponownie gościłam u siebie DDTVN, tym razem z okazji “świątecznego klimatu”, który bezsprzecznie królował u nas w okresie świątecznym. W trakcie programu, przedstawiłam również prosty sposób na wykonanie dekoracji świątecznej. Artykuł w podobnym klimacie (również sygnowany blogiem) ukazał się w magazynie Fashion Time.

Podróże te małe i duże…

…ale nie samym blogiem przecież człowiek żyje! I dlatego w momentach, w których najbardziej potrzebowałam “nabrać dystansu” przed nowym projektem lub zwyczajnie pooddychać innym powietrzem – wybraliśmy się w kilka podróży. Najmilej wspominam nasze “Greckie Wakacje”. Po powrocie, czułam że mogę dosłownie “przenosić góry”! Zakochałam się zarówno w cudownym klimacie jak i niepowtarzalnej architekturze. Mówiąc o podróżach, nie mogłabym nie wspomnieć o ogromnym wyróżnieniu jakim było dla mnie bezsprzecznie zaproszenie do Paryża na pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Wpływowych Blogerów (o którym pisałam Wam w ostatniej publikacji). Podróżowanie to także część projektu blogowego, który zamierzam wdrożyć na blogu.

Najlepsze projekty 2016:

Zastanawiałam się jakie przyjąć kryterium oceny w tym akapicie: popularność czy osobistą sympatię? Okazuje się jednak, że to projekty, z których jestem dumna najbardziej, i które dopracowałam w każdym calu, cieszą się również Waszym największym uznaniem. Stąd też wybór okazał się prostszy niż zakładałam. Poznajcie listę top 5 roku 2016 (kolejność zgodnie z datą publikacji):

1.  Projekt DIY “Taras w 4 krokach”, czyli cykl 4 wpisów, połączonych z realizacjami video, w których przedstawiłam jak w prosty sposób zaaranżować taras/balkon poprzez wykorzystanie euro-palet.

jak-zrobic-namiot-dla-dzieci-1068x712

2.  W związku z Dniem Dziecka rekordy popularności osiągały filmy o tematyce ściśle parentingowej. I tak egzekwo najchętniej czytanym tekstem był artykuł “Współczesny trzepak naszych Dzeci” oraz “Dzieciaki bądźcie sobą” w którym także nagraliśmy 1 dzień z życia Chłopców.

dzieci-potrzeba-zabawy

3.  Absolutne rekordy pod względem udostępnień, oglądalności oraz odtworzeń video osiągnął cykl 4 publikacji zrób to sam: “Meble DIY”, w których krok po kroku przedstawiałam Wam jak zaaranżować salon w postaci mebli wykonanych własnoręcznie.

jak-zrobic-meble-2-1

4. Metamorfozy wnętrz to artykuły cieszące się od zawsze dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w przypadku naszego jesiennego remontu w salonie. Film przedstawiający krok po kroku nasz remont, stał się inspiracja dla wielu z Was do przeprowadzenia zmian w Waszych domach.

metamorfoza-salonu

5.  Co roku grudniowa aktywność czytelników sięga zenitu! Poszukujecie na blogu pomysłów na wykonanie świątecznych dekoracji lub pomysłów na aranżację grudniowych wnętrz. Jednak tym razem to wpisy stricte urodowe, spotkały się tym razem z Waszym największym zainteresowaniem. Cykl artykułów w których przedstawiałam Wam pomysły na świąteczne stylizacje, zdobienie paznokci hybrydowych krok po kroku oraz tutorial makijażu były niekwestionowanym faworytem końcówki roku.

semilac-blog

Plany na 2017 rok… 

W tym roku za cel nadrzędny stawiam sobie zainspirowanie nawet najbardziej zdystansowanych Czytelników do własnoręcznego przeprowadzenia metamorfoz Waszych wnętrz. Chciałabym udowodnić Wam jak niewiele potrzeba aby poczuć się naprawdę dobrze we własnym domu! Realizacje będę poruszały na tyle różnorodne zagadnienia, że głęboko wierzę iż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Z pomocą prostych i klarownych instrukcji przedstawię Wam jak nadać starym meblom nowe życie, jak wykonać je własnoręcznie a także jak odświeżyć poszczególne pomieszczenia. Czeka Was mnóstwo niespodzianek, o których dowiecie się już niebawem! Kto wie może nawet z częścią z Was będę miała okazję poznać się osobiście?

Kolejnym założeniem jest tworzenie już nie tylko instrukcji DIY w kategorii wnętrzarskiej ale także kulinarnej, urodowej, lifestylowej i parentingowej! Chciałabym inspirować Was zarówno przepisami kulinarnymi jak i pomysłami na kreatywne spędzanie czasu z Dziećmi. Już nie mogę się doczekać Waszych reakcji na pierwsze tego typu realizacje!

Uroczyście obiecuję także, że w końcu w tym roku wydam książkę! Mając ogromną nadzieję, że podbije Wasze serca szeregiem pomysłów na łatwiejsze, bardziej praktyczne i piękniejsze nie tylko wnętrze ale i życie!