Czy wiecie co jest niezaprzeczalnym faktem…? Dzień bez kawy – jest po prostu dniem straconym…Kawa mnie budzi, kawa wyzwala we mnie kreatywność, jest to moja chwila przyjemności…Taki mój codzienny rytuał…

Zdałam sobie niedawno sprawę, że w czasie pandemii – najbardziej brakowało mi takiej dobrej, z prawdziwego zdarzenia kawy prosto z kawiarni. Lubiłam po nią wstąpić w ciągu dnia i zabrać do samochodu, żeby jej aromat unosił się w trakcie podróży, a każdy łyk pozwalał na “zebranie myśli” w trakcie codziennej gonitwy. Lubię tradycyjną kawę czarną ale też czasami lubię rozkoszować się w smakowitych kawowych specjałach typu kawy deserowe – zresztą na te ostatnie – najczęściej stawiają też nasi goście. Uznałam, że czas najwyższy – rozejrzeć się za wielofunkcyjnym, dobrym ekspresem do kawy…takim na “lata”. Cieszącym się niezachwianą opinią użytkowników a jednocześnie innowacyjnym…Dawno nie sprawdzałam co słychać na rynku AGD w tej dziedzinie i czekało na mnie wiele pozytywnych niespodzianek!

Jaki wybrać ekspres do kawy?

Wybór ekspresów do kawy jest naprawdę szeroki. Na rynku dostępne są na przykład: ekspresy ciśnieniowe tzw.kawiarki, ekspresy kolbowe, ekspresy ręczne zwane również półautomatycznymi, a także cieszącą się sporą popularnością: ekspresy na kapsułki. Żadnego z tych rozwiązań nie brałam pod uwagę w przypadku zakupu do domu z dwóch głównych powodów: wymienione ekspresy albo nie oferują dobrej, wysokiej jakości kawy, albo też ich obsługa jest zbyt pracochłonna i zajmuje w skali nawet jednego dnia – za dużo czasu. Dodatkowo często wymagają zakupu dodatkowych urządzeń jak młynek czy spieniacz do mleka.

Na samym szczycie piramidy zaawansowania ekspresów do kawy znajdują się ekspresy automatyczne. Urządzenia tego typu – jak sama nazwa wskazuje – najbardziej upraszczają przygotowywanie wspaniałej kawy i są wyposażone we wszystkie niezbędne elementy dodatkowe. Według mnie w przypadku chęci przyrządzania dobrej kawy w warunkach domowych – ekspresy automatyczne nie mają sobie równych. Dlaczego? Chociażby przez wbudowany młynek, który sprawia, że zawsze możecie cieszyć się dobrą, aromatyczną kawą ze świeżo zmielonych ziaren. A dodatkowe rozwiązania, takie jak automatyczny spieniacz do mleka pozwalaja przyrządzić kawę dokładanie tak, jak lubicie za jednym naciśnięciem palca. Jedyne, z czym musicie się pogodzić w przypadku ekspresów automatycznych, to większe rozmiary i cena takiego sprzętu. Choć i w tym przypadku – wydaje mi się, że znalazłam dla Was taki model, który ucieszy Wasze oko, a zakres możliwości jakie posiada i świadomość, że jest to wydatek na lata – obroni cenę. Zachęcam do oglądania:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu automatycznego?

Po przetestowaniu 3 flagowych ekspresów czołowych marek specjalizujących się wyłącznie w ekspresach do kawy – mój wybór padł na model KRUPS Intuition Preference Plus. Oto co szczególnie przemówiło do mnie w trakcie podejmowania ostatecznego werdyktu.

SZTUKA PARZENIA KAWY

DESIGN: być może wielu z was zapali się czerwona lampka, że stawiam design sprzętu na pierwszej pozycji ale…jestem wzrokowcem. Dla mnie współczesne urządzenia AGD muszą być również ładne. Szczególnie jeśli mówimy o sprzęcie, na który będę patrzyła każdego dnia – przez najbliższe lata. Ekspres automatyczny KRUPS Intuition Preference Plus posiada piękny, nowoczesny design i dość smukłą budowę. Wyróżnia się również nowoczesnym designem z lekko pochyłym frontem dla lepszej czytelności wyświetlacza oraz frontalnym dostępem do zbiornika na fusyPrezentuje się doskonale zarówno w mojej klasycznej kuchni, jak i w bardziej futurystycznych wnętrzach. Wyeksponowany sprzęt AGD powinien być stylowy, nic więc dziwnego, że elegancki wygląd i oryginalne wzornictwo są kolejnymi kwestiami, którym poświęcamy sporo uwagi w trakcie zakupów.

INTUICYJNA OBSŁUGA

WYŚWIETLACZ SMART SCREEN: kolejnym argumentem, który przemówił do mnie za zakupem ekspresu KRUPS Intuition Preference Plus jest bardzo zaawansowany, kolorowy i dotykowy wyświetlacz SMART SCREEN, który w obsłudze w zasadzie przypomina ekran smartfona. Wyświetlacz jest bardzo intuicyjny i pozwala na sprawną nawigację po funkcjach ekspresu. Możemy raz na zawsze zapomnieć o papierowych instrukcjach! Wyświetlacz umożliwia dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Są tutaj także wskaźniki świetlne informujące o konieczności uzupełnienia wody, czy opróżnienia tacki – ekspres poinformuje nas o tym czerwonym podświetleniem. Mamy tutaj także dostęp do najważniejszego, czyli 15 rodzajów różnych napojów.

DUŻY WYBÓR KAW ZA 1 DOTKNIĘCIEM

PERSONALIZACJA PREFERENCJI: w przypadku ekspresu KRUPS Intuition Preference Plus przy każdej kawie mamy wybór jej mocy – aż 3 poziomy, a także możemy sobie ustalić wielkość filiżanki, zupełnie tak jak w kawiarni: M, L, XL. Personalizacja polega także na możliwości nadania koloru swojemu profilowi oraz dodaniu do niego aż 7 ulubionych (spersonalizowanych) napojów. W praktyce wygląda to tak, że nie musimy wraz z Piotrem pytać siebie nawzajem “jaką kawę zrobić?”, bo wystarczy kliknąć na profil i wszystkie ustawienia wybranej kawy – mamy już tam zapisane. Ekspres oprócz dużego wyboru kaw za jednym dotknięciem: aż 15 rodzajów napojów z możliwością personalizacji, posiada także wbudowany system One-touch-cappuccino, umożliwiający przygotowanie idealnie spienionej kawy mlecznej.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

2 kawy jednocześnie: ile filiżanek kawy będziemy mogli zaparzyć jednorazowo? Jak długo będziemy musieli czekać na pierwszą filiżankę tego aromatycznego napoju? Odpowiedź na to pytanie będzie sprawą bardzo ważną dla tych, którzy mają sporą rodzinę lub często goszczą w swym domu innych miłośników kawy. Możliwość przygotowania 2 kaw  jednocześnie uważam za rozwiązanie genialne! I wbrew pozorom nie jest to funkcja oczywista w ekspresach, a to duży błąd, bo możliwość nieczekania na swoją kolej, szczególnie w przypadku pospiesznych poranków – jest na wagę złota!

PRECYZJA W KAŻDYM CALU

POJEMNIK NA MLEKO: w przypadku KRUPS Intuition Preference Plus mamy do czynienia również z eleganckim pojemnikiem. Producent w tym przypadku również bardzo przemyślał sprawę i zaprojektował pojemnik, który jest przezroczysty – dzięki temu możemy stale monitorować poziom mleka, a także co najlepsze: możemy przechowywać pojemnik w lodówce – bo jak wiadomo: im chłodniejsze mleko, tym lepsza piana. A piana w takim cappuciono, to podstawa!

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

QUATRO FORCE: ekspres KRUPS Intuition Preference Plus, został wyposażony w 5-stopniowy poziom zmielenia ziaren. Poziom możemy dobrać w zależności od naszych preferencji i rodzaju ziaren. Dużą zaletą ekspresu jest również stalowy młynek w który ekspres został wyposażony. Im drobniej zmielona kawa, tym bardziej intensywny będzie jej smak. Technologia QUATRO FORCE odpowiada za doskonały smak i aromat kawy.

Decydując się na tak poważny zakup jak ekspres do kawy – wybierzcie markę z historią, taką która specjalizuje się w danym sprzęcie, a nie wydaje przypadkowo 1 model. Mój wybór padł na KRUPS również dlatego, że marka tworzy produkty do parzenia kawy od ponad 150 lat. Każdy ekspres projektowany jest z myślą o najmniejszych detalach,  powodując tym samym, że produkty marki KRUPS spełniają oczekiwania nawet najbardziej  wymagających kawowych koneserów. Marka Krups to ekspert w parzeniu doskonałej kawy o intensywnym smaku i aromacie.  KRUPS to perfekcja, oryginalność, charyzmatyczność i zmysłowość. Uważność w wykonaniu  każdego elementu, które ułatwiają mi od niedawna  życie i czynią chwile przy kawie naprawdę wyjątkowymi….