Dzisiaj przedstawię Wam matamorfozę małej toalety, z której przeważnie korzystają nasi goście. Mam nadzieję, że materiał stanie się dla Was inspiracją i przede wszystkim najlepszym dowodem na to, że mała przestrzeń, może być równie ciekawa.

Jaka powinna być idealna toaleta? Dla mnie najważniejsza jest harmonia – słowo klucz odnoszące się nie tylko do stylu życia w zgodzie z sobą, ale też do sposobu urządzania każdego wnętrza naszego domu. Oczywiście musi być też funkcjonalna  i dobrze rozplanowana. Funkcja nie powinna podlegać negocjacjom! Reszta to kwestia upodobań: rodzaj mebli, kolorystyka, dodatki. To one budują niepowtarzalność stylu. Zapraszam do oglądania materiału video (został nagrany na chwilę przed kwarantanną):

Metamorfoza Toalety – co zostało zmienione?

SPÓJNOŚĆ Po pierwsze, pomieszczenie zostało wytapetowane. Dzięki temu wnętrze stało się bardziej domowe i klimatyczne. Całość naszego domu urządzona jest w klimacie sentymentalnym i ciepłym. Stąd też uznałam, że nie ma żadnego powodu aby toaleta stanowiła wyjątek od tej reguły. Zdecydowałam się na umieszczeniu w niej ramek z sentencjami, które przewijają się w całym naszym domu i są kontynuacją pożądanego klimatu.

BLAT / UMYWALKA Blat idealny powinien być odporny na wodę i łatwy w utrzymaniu czystości. Taką gwarancję daje nam kamień naturalny, który występuje u nas również w dużej łazience i po 8 latach wciąż wygląda jak nowy. Zerknijcie koniecznie <tutaj> Z pewnością zwróci też Waszą uwagę umywalka w kształcie misy, która wbrew pozorom jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

ROŚLINY Toaleta nie jest pozbawiona okien, więc mogłam sobie pozwolić na odrobinę zieleni. Las zamknięty w szkle oraz paprotka – czują się tutaj doskonale. Przy okazji zwróćcie proszę uwagę na osłonkę kwiatów. Doniczki-głowy to niekwestionowany wnętrzarski hit tego roku.

DODATKI Z toalety korzystają głównie goście. Są tu zawsze świeże ręczniki, akcesoria niezbędne do higieny oraz elementy dekoracyjne. W toaletach nie urządzamy raczej wystawy kosmetyków. Szczotki, suszarki i akcesoria do pielęgnacji ciała powinny być schowane. Przy umywalce tylko mydelniczka lub dozownik na mydło ewentualnie zapachowe świeczki. Reszta niech pozostanie tajemnicą.

Metamorfoza toalety nie była kosztowną inwestycją. Remont trwał zaledwie 1 dzień. Mam nadzieję, że moja propozycja będzie dla Was przydatną podpowiedzią, jak stworzyć efektowne wnętrze, unikając przesady i nadmiernych kosztów.