Kiedy blisko miesiąc temu, zapytałam Was o radę dotyczącą wyboru łóżka do sypialni nawet nie przypuszczałam, że wśród kilkunastu podpowiedzi, kryje się prawdziwy diament! Jedna z Czytelniczek poleciła mi Meble Black Bear House i od tej wiadomości wszystko się zaczęło…bo podróż z Olsztyna do Poznania w celu zakupu mebla (w którym się zakochało od pierwszego wejrzenia), to już samo w sobie wiąże się z przygodą!

 

meble black bear house

 

Moja intuicja nie zawiodła mnie i tym razem. Poznaliśmy firmę wyjątkową pod co najmniej kilkoma względami!

Meble Black Bear House to miejsce, tworzone przez dwoje Ludzi z niesamowitą energią i pasją do orginalnych mebli. Założyło ją Małżeństwo, które absolutnie kocha to co robi!

Dlaczego o tym piszę?

W trakcie urządzania domu, mieliśmy do czynienia z różnymi firmami. Jednych wspominamy lepiej, drugich gorzej a jednak z każdym rozstawaliśmy się podając dłoń i odchodząc każdy w swoją stronę.

Z Panią Magdą i Panem Szymonem – właścicielami Black Bear House od początku wszystko odbywało się “inaczej” bo gdy rozmawiasz z Kobietą, która o meblach mówi z taką miłością i entuzjazmem jak o kolejnej parze szpilek to zwyczajnie jej entuzjazm zaczyna Ci się udzielać;)

Entuzjazm – jak najbardziej uzasadniony, gdyż meble które oferuje firma to prawdziwe unikaty! Właściciele stworzyli niesamowite miejsce w sieci, skupiające różne okazy w każdym stylu i na najwyższym poziomie.

Urządzając dom i nie będąc jednocześnie architektem wnętrz, zawsze spotkasz się z zasadniczymi pytaniemi: “Jaki jest właściwie mój styl?” oraz “Co zrobić aby wszystko do siebie pasowało?”

To zmartwienie, powracało jak bumerang również w naszym przypadku. Dopasowanie mebli i dodatków to zajęcie na kilka dobrych miesięcy.

Firma Black Bear House wspaniale rozwiązała ten problem – skupiając wszystkie znane style od prowansalskiego, po francuski, shabby chic i nowoczesny stworzyła miejsce, które z pewnością ułatwi Ci odnalezienie własnego charakteru.

 

meble black bear house

 

meble black bear house

 

meble black bear house

 

meble black bear house

 

meble black bear house

 

Black Bear House

 

Określenie własnego stylu:

Nic nas tak nie poróżniło jak wybór stylu w jakim urządzimy nasz pierwszy wspólny dom. Kiedy ja mówiłam o cieple, przytulności i rodzinnym azylu, mój Mąż w tym samym czasie  opowiadał o płaskich frontach, szkle i metaloplastyce! Miałam dokładnie miesiąc na opowiedzenie Piotrowi o domu z moich marzeń i przekonanie Jego, że marzymy o tym samym;) Moje starania spełzły jednak na niczym…

Nie zgadzaliśmy się do tego stopnia, że poprosiliśmy o pomoc architektkę. Ta z kolei bardziej pomogła nam występując w charakterze “terapeuty małżeńskiego” gdyż to z Jej pomocą znalezliśmy konsensus –  ja odstąpiłam od wizji swojej “sielskiej chatki” a mój Mąż dał sobie na spokój z “zimnym, płaskim i szkłem;)”.

Dzięki naszym już wspólnym uzgodnieniom powstało to, co możecie oglądać w zakładce “Dom i Wnętrza”. Projektant pomógł nam jednak w zasadniczej kwestii:

JAK ODNALEZĆ SWÓJ STYL? 

–   Przede wszystkim należy zastanowić się dla kogo przeznaczony jest dom? Dla Singla? Czy wielodzietnej Rodziny? A może dla pary, która dopiero za jakiś czas pomyśli o Dzieciach? Czy będzie to dom tętniący życiem? Czy raczej spokojna przystań dla dwojga?

Te wszystkie odpowiedzi sa bardzo ważne, pozwalają przemyśleć plan domu i przewidzieć ewentualne zmiany w przyszłości.

–   WYKONAJ KOLAŻ. Polegający na przyklejaniu na wielkim arkuszu papieru wszystkich zdjęć i inspiracji, które Ci się podobają. Nie zastanawiaj się czy fotografie tworzą całość i czy do siebie pasują. Jeżeli urządzacie dom we dwoje, poproś swojego partnera o zrobienie tego samego. Następnie porównajcie swoje kolarze i wspólnie zastanówcie się z czego rezygnujecie a co łączy Wasze prace.

–   Pamiętaj, że dom powinien oddawać Twój charakter. Tutaj musisz się czuć naprawdę dobrze. Czy już wiesz “Co Ci w duszy gra”?

Czy bliżej Ci do zdobnej Francji czy może utożsamiasz się bardziej ze współczesnym eklektyzmem?

–   Nie zapomnij, że dom musi tworzyć CAŁOŚĆ. Jestem zwolenniczką mieszania stylów ale tutaj należy zachować umiar i być bardzo ostrożnym, gdyż łatwo o stworzenie projektu tzw. “misz -masz”. A przecież nie o to chodzi…

–   Jeśli urządzanie wnętrz jest dla Ciebie wyzwaniem ponad siły. Warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje np. firma Black Bear House – miejsce nie zamykające się na jeden styl a przedstawiający szereg możliwości dla Twojego wnętrza.