Małe AGD do kuchni to urządzenia, które pozwalają Ci w codziennym przygotowywaniu posiłków i napojów. W segmencie małego AGD znajdziecie takie urządzenia jak: ekspresy do kawy, miksery, opiekacze, wyciskarki, roboty kuchenne i wiele innych. W tym materiale przedstawię Wam jak możliwie ograniczyć zakup sprzętów, stawiając na urządzenia wielofunkcyjne, dobre jakościowo i trwałe. Poznaj top 5 wśród małego AGD, które warto mieć w kuchni.

Jakiś czas temu poprosiłam Was w swoich social mediach, o to abyście odpowiedzieli na pytanie: Jakie sprzęty z zakresu małego AGD sprawdzają się u Was najbardziej? Byłam ciekawa na ile Wasze opinie pokrywają się, z tym co uważam i co praktykuję w swojej kuchni. Jeśli regularnie śledzicie moje zmagania remontowe, to wiecie, że ostatnio w domu: “Warmia Family House”, ukończyłam piątą z kolei kuchnię dla siebie i jest to także któraś z kolei kuchnia jaką zaprojektowałam i w pełni urządziłam dla innych. Mam poczucie, że naprawdę wiem co w kuchni sprawdza się najlepiej, bo oprócz tego, że ze wszystkich wnętrz, to kuchnię lubię szczególnie projektować, to prywatnie jak wiecie spędzam też w niej dużo czasu – przygotowując codzienne posiłki dla najbliższych. Dobrze urządzona i funkcjonalna kuchnia składa się nie tylko z lodówki, piekarnika, czy zmywarki ale posiada też przydatne urządzenia z segmentu małego AGD.

Przez moją kuchnię przewinęło się kilkadziesiąt sprzętów z zakresu małego AGD. Testowałam urządzenia wielofunkcyjne, wyciskarki, szybkowary, blendery, parowary, opiekacze i dziesiątki gofrownic (ze względu na mojego e-booka z przepisami na gofry, sprawdzałam nawet gofrownice, które są dedykowane rynkowi przemysłowemu). Żaden robot kuchenny nie jest mi obcy. Wiem co jest dobrej jakości, co przydatne, a co cieszy przez chwilę a potem szybko staje się niepotrzebne i zalega nam w szafkach. Tym samym, postanowiłam stworzyć listę produktów z małego AGD, takie must have urządzeń, które są w stanie zastąpić wszystkie pozostałe sprzęty i uważam je za solidną podstawę kuchennego warsztatu. Mówiąc zwięźle: posiadając te 5 urządzeń AGD w kuchni, będziecie w stanie zrobić niemalże wszystko!

Robot gotujący/wielofunkcyjny i-Companion Touch XL 

Niekwestionowanym królem w mojej kuchni jest robot wielofunkcyjny z funkcją gotowania: Tefal i-Companion Touch XL. Urządzenie możemy oczywiście zastąpić kilkunastoma innymi sprzętami typu: blender, mikser, szatkownica, parowar itd. Pytanie jednak: po co? Skoro decydując się na jedno innowacyjne urządzenie wielofunkcyjne, możemy zaoszczędzić mnóstwo miejsca w kuchni. Ten robot wielofunkcyjny wygrał mój ubiegłoroczny wielki test robotów gotujących i na potwierdzenie kupiłam też jego nową wersję z wbudowanymi przepisami do nowej kuchni w “Warmia Family House”. I-Companiona używam niemalże codziennie. Nie zawsze gotuję w nim obiady ale sprawdza się doskonale jako pomoc w kuchni, nazywam go swoją “prawą ręką”.

Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Ultra Juice

Urządzeniem, którego nie zastąpi żaden inny sprzęt AGD jest także: wyciskarka wolnoobrotowa. Z jej pomocą przygotujemy zdrowe soki, desery, a nawet domowe lody. Wyciskarka jest moim osobistym sposobem na “przemycenie” porcji warzyw i owoców w postaci soku do codziennej diety dzieci. W moim domu wyciskarka wolnoobrotowa jest używana średnio 3-4 razy w tygodniu i jeśli zastanawialibyście się nad zakupem, to warto wybrać w szczególności urządzenie z dobrym silnikiem + dużym otworem, czyli taką wyciskarkę, do której nie trzeba kroić owoców, czy warzyw na drobne kawałki. Prezentowany model dodatkowo posiada automatyczną funkcję czyszczenia. Wszystkie te elementy w połączeniu są dużą oszczędnością czasu.

Grill elektryczny Tefal Optigrill XL

male AGD

Pewnie grill elektryczny nie jest sprzętem na który możnaby postawić w pierwszej kolejności wybierając wyposażenie AGD do swojej kuchni ale to urządzenie gwarantuję: niesamowicie rozszerza zakres kulinarnych możliwości i to na eksperckim poziomie gotowania! Na grillu można przyrządzić genialne steki (sami wybieramy poziom wysmażenia), rybę, owoce morza, warzywa, kanapki, a nawet…gofry! Grill elektryczny to urządzenie, które jest u nas używane faktycznie przez cały, okrągły rok. Ten konkretny model: Tefal Optigrill Elite XL jest genialny, bo samodzielnie oblicza grubość produktów i automatycznie dostosowuje do nich temperaturę, oprócz tego ma naprawdę dużą powierzchnię i jednocześnie mogę przygotować na nim danie dla wszystkich na raz.

Ekspres do kawy Krups Intuition Preference +

male agd

Ekspresu do kawy Krups Intuition Preference + chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten ekspres prezentowałam wielokrotnie w swoich mediach. Mam go w swoim domu, używam na co dzień i prawdę mówiąc: nie wyobrażam sobie bez niego dnia. Co więcej! Nawet pracując poza domem – przygotowuję sobie w nim kawę “na wynos”, bo odtąd żadna inna kawa nie smakuje mi tak dobrze. Dobry ekspres do kawy nie jest najmniejszym wydatkiem, jednak gwarantuje przyjemność na długie lata użytkowania. Ten ekspres jest doskonały dla wszystkich smakoszy kawy. Z jego pomocą przygotujemy aż 15 rodzajów napojów.

Toster & Czajnik  

Dwa ostatnie urządzenia, bez których nie wyobrażam sobie wyposażenia kuchni to: toster i czajnik. Prezentuję je jako jedno gdyż z jednej strony są to bardzo oczywiste sprzęty, a z drugiej w przypadku małego AGD uważam je za absolutnie niezbędne. Zapraszam do oglądania video:

W tym materiale, wytypowałam sprzęty niezbędne i takie których używamy nie rzadziej niż 3-4 razy w tygodniu. Prezentowane urządzenia należą w większości do jednego producenta natomiast nie jest to element niezbędny. Osobiście lubię jednak, gdy urządzenia są ze sobą spójne wizualnie – szczególnie, że na co dzień raczej nie chowam ich w szafkach.

Mam nadzieję, że materiał okaże się dla Was pomocny.

 

Linki do małego AGD prezentowanego w mojej kuchni:

  • robot gotujący i-Companion Touch XL <tutaj>
  • wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Ultra Juice <tutaj>
  • grill elektryczny Tefal Optigrill XL <tutaj>
  • ekspres do kawy KRUPS Intuition Preference + <tutaj>
  • czajnik elektryczny <tutaj>
  • toster <tutaj>