Czy zastanawiałaś/eś się kiedykolwiek jak upływa życie matki “siedzącej w domu”? Domowa Mama to rola niezwykle ważna a tak często się ją deprecjonuje…wyliczyłam więc ilość profesji, które wykonuję realnie każdego dnia – jest ich ponad 50…

 

Oto jeden dzień z życia Mamy:

 

DSC_1831a

 

6:00 POBUDKA 

Chłopcy wstają zazwyczaj niedługo po tym jak Ich Tata wychodzi do pracy…czasami jeszcze wcześniej, wówczas proszą Go błagalnie “żeby dzisiaj był weekend i aby miał wolne”;) 

 

1 A

 

6:30  PORANNA TOALETA

…czyli mycie, szczotkowanie zębów, czesanie itp.

 

2A

 

7:00 ŚNIADANIE 

 

4A

 

8:00  PRZEBIERANIE.

Wiktor radzi już sobie sam, jednak Borys zdaje się na mnie;) Tą czynność powtarzamy przeciętnie 4 razy dziennie.

 

3A

 

8:30 ŚCIELENIE ŁÓŻEK

a raczej:  ścielenie-ściąganie Dzieci – ścielenie… (powtórzyć razy 3 na każde łóżko)

 

7A

 

Bycie Mamą dwójki temperamentnych Chłopców to nieustająca uwaga, czujność i przewidywalność…Wiek przedszkolny to wciąż czas w którym “szybciej się robi niż myśli”;)

 

6A

 

to także nieustające poszukiwania: Chłopcy znajdują stale nowe kryjówki, często jest to forma “świetnej zabawy” jednak bywają momenty “mrożące krew w żyłach”;(

 

10 A

 

12 A (1)

 

11:00 PRANIE

…które przecież “robi się samo”….Samo także kupiło sobie “płyn zmiękczający”, “wybielacz”, “proszek do prania” , przytargało do domu detergenty, posegregowało na “białe”, “kolorowe”, “delikatne” i “bawełnę”. Samo nastawiło pralkę, wywiesiło się na suszarce. A na koniec się z niej “zebrało” , “wyprasowało” i “rozwiesiło w szafach” …

 

14 A (1)

 

zelazko

 

9A

 

 

12:00 Sprzątanie.

Tak wiem, znam to doskonale: “prawdziwa matka, to taka której podłoga jest brudna, zlew pełen a Dziecko dzięki temu szczęśliwe”. Jednak przy dwulatku, którego wciąż interesuje smak klocków lego a także “dokąd tak naprawdę spływa woda z sedesu?”…sprawa nie wygląda już tak prosto…porządek sprowadza się do bezpieczeństwa.

 

kurz

 

12 A (2)

 

8A

 

DSC_1831a

 

Mama to także florystka i dekoratorka wnętrz…

 

16

 

13:00 GOTOWANIE

Oprócz  “szefa kuchni” pełnimy również rolę cukiernika, zaopatrzeniowca i dietetyka. Robimy wszystko aby nasze Dzieci odżywiały się zdrowo, wciąż analizujemy Ich dietę i staramy się o zakorzenienie prawidłowych nawyków żywieniowych…

 

20 A (2)

 

20 A (1)

 

14:00 CZAS NA ZABAWĘ.

W ciągu dnia organizuję Dzieciom różne zajęcia. Gdy przygotowuję obiad, Oni w tym czasie rysują, kiedy sprzątam, bawią się klockami. Od godziny 14 jednak jestem już tylko dla Nich…Najmilsze momenty w ciągu dnia, bezcenny czas….Bywam nauczycielką, animatorką kultury, bibliotekarką a nawet….bramkarzem;)

 

12

 

untitled (1 of 1)-25a

 

DSC_1819-3a

 

Mama oprócz umiejętności pedagogicznych, musi być również dobrym psychologiem i negocjatorem:

 

17

 

pielęgniarką i lekarzem:

 

untitled (1 of 1)-27a

 

untitled (1 of 1)-26a

 

Jednym  z powodów dla których jestem z Dziećmi każdego dnia, jest potrzeba przygotowania Ich do życia społecznego. Gdy widzę uśmiech na twarzach Chłopców, przebywających z innymi Dziećmi – jestem szczęśliwa, to znak że się udaje, że warto….

 

1

 

16:00 Tata wraca do domu!!! Czeka nas prawdziwa zabawa!;) Z dużym naciskiem na aktywność. Zazwyczaj spędzamy go wspólnie. Chociaż bywam na tyle zasypana pracą zawodową, że resztę dnia spędzam tak:

 

blllllog

 

…wówczas jestem (tu coś dla feministek) “wyemancypowaną businesswoman”;)

a tak naprawdę popularną blogerką lifestylową łamane przez tłumacza;))

 

Tak właśnie “SIEDZIMY SOBIE W DOMU” z koleżankami mamami na wychowawczym i myślimy, że jak Dzieci podrosną a my wrócimy do pracy “na etat”,  to sobie w końcu naprawdę odpoczniemy…;)

 

Wpis powstał z ogromnej potrzeby pokazania, że kobiety decydujące się na pozostanie w domu z Dziećmi, nie robią tego z lenistwa.

Mama – to najpiękniejszy zawód na świecie, jednak pozostanie w domu to naprawdę ciężka praca!  Do tego dochodzi silna potrzeba samorealizacji o czym pisałam TUTAJ: “Założyłam firmę”.

Stworzyć dobre relacje z Dziećmi, nauczyć Ich świata, zbudować Dom do którego będą “sięgać pamięcią” przez całe życie w najcieplejszych wspomnieniach….a do tego poczuć satysfakcję z życia zawodowego…

Z okazji naszego święta WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

JESTEŚCIE WIELKIE!