Czy słyszeliście o stylu Hampton? Moi stali Czytelnicy zdążyli już się z nim zaprzyjaźnić, gdyż wspominam o nim za każdym razem gdy tylko temperatura na zewnątrz zaczyna rosnąć…Styl Hampton jest wyjątkowy, bo choć elegancki, to można się w nim czuć swobodnie. A dodatkowo – co nie jest bez znaczenia – wprowadza we wnętrzach nadmorski klimat. 

Styl Hampton wywodzi się od wakacyjnych upodobań Nowojorczyków, którzy zmęczeni zatłoczonym miastem, latem przenoszą się do swoich letniskowych domków w jednej z dwóch miejscowości na Long Island – East Hampton i Southampton. I właśnie od specyficznego sposobu urządzenia znajdujących się tam rezydencji, narodził się ten niepowtarzalny styl. A czym się on wyróżnia i jak możemy stworzyć taką przestrzeń w swoich domach, choćby na czas lata?

KOLORY w stylu Hampton W stylu Hampton dominują jasne, nadmorskie barwy. Najbardziej charakterystyczne kolory to odcienie nieba i piasku, naturalne odcienie drewna z przeszłością, czasem również sprane szarości…Styl Hampton lubi również srebro i odcienie beżu, ecru

MEBLE w stylu Hampton Styl Hampton to przede wszystkim komfort i wygoda. Wiklinowe lub drewniane meble tarasowe we wnętrzach obok nowoczesnych puf i foteli wzorowanych na meblach z epoki ludwikowskiej? Owszem! To, co wydawałoby się niedorzeczne w przypadku innych wnętrz, w stylu Hampton okazuje się jak najbardziej poprawne. Tutaj nikogo nie zdziwi wisząca huśtawka czy leżak na środku salonu.

DODATKI w stylu Hampton W stylu Hampton nie brakuje różnorodności dodatków. Poza poduszkami, lekkimi pledami (które nie tylko zdobią ale także świetnie sprawdzają się w chłodne wieczory) i szklanymi elementami (np. patery, wazony), nie może zabraknąć klimatycznych lampionów czy lamp z dużymi abażurami, które tworzą wieczorny klimat. Na ścianach letnich rezydencji w Hampton często można dojrzeć pomalowane na niebiesko wiosła. Nie brakuje również zwiewnych firanek i dywanów w charakterystyczną, marokańską koniczynkę.

Jak stworzyć styl Hampton w projektach DIY?

Aranżując swój letni dom, taras i ogród, nie byłabym sobą gdybym nie wymyśliła projektów, które możemy wykonać własnoręcznie! Tym razem inspiracją do moich realizacji okazały się nowe FARBY ŚNIEŻKA DECO, których barwy nie tylko idealnie wpisują się w styl Hampton ale także są to produkty dedykowane renowacjom mebli i nadawaniu nowego życia starym dekoracjom!!! Muszę Wam przyznać, że jestem zachwycona zarówno jakością farb jak i ogromnym wyborem, który w swoim sklepie oferuje od niedawna strona internetowa firmy Śnieżka!!! Zajrzyjcie koniecznie, tymczasem zapraszam Was do oglądania pierwszego odcinka nowego cyklu DIY, w którym przedstawiam Wam jak wykonać stolik w stylu Hampton ze starej drewnianej szpuli od kabli:

Do wykonania realizacji wykorzystałam:

Sposób wykonania:

Jeżeli Wasza drewniana szpula od kabli, wymaga oczyszczenia oczyszczenia, oszlifujcie ją z pomocą szlifierki. Moja szpula była na tyle “świeża”, że mogłam pominąć tą czynność i od razu przeszłam do malowania. W przypadku stylu Hampton inspirujemy się nadmorskim klimatem dlatego malując drewno, możemy sobie pozwolić na niedociągnięcia. Efekt drewna “po przejściach” jest w tym przypadku jak najbardziej wskazany. Nasiliłam wręcz ten efekt postarzania, szlifując brzegi szpuli już po wyschnięciu farby.

Zdecydowałam się na pomalowanie szpuli na przemian odcieniem wanilii oraz błękitu. Farby deco doskonale kryją powierzchnię, dlatego wystarczyła zaledwie jedna warstwa aby pokryć drewno kolorem. Na koniec ozdobiłam szpulę liną marynarską, która dodatkowo uwydatniła nadmorski charakter stolika.

Gotowi wprowadzić akcent w stylu Hampton w swoich domach? To zaczynamy!

Już za tydzień czeka na Was kolejna odsłona prezentowanego cyklu;)