W poprzednim odcinku z naszego domu nad jeziorem – przedstawiałam Wam jak urządzić klatkę schodową od podstaw. Dzisiaj będzie o wnętrzu, które z klatką ma wiele wspólnego. A same pomieszczenia wzajemnie się przenikają. Zobaczcie jak urządzić przedpokój górny, który w wielu domach, stanowi po prostu antresolę.

Wspomniane wnętrze znajduje się tuż po wejściu na górę z parteru. Metraż owej przestrzeni  to aż 25 metrów kwadratowych, która od początku stanowiła bardzo duży potencjał. Mogła tu powstać biblioteczka, salon lub przestrzeń multimedialna. Ostatecznie postanowiłam stworzyć tutaj miejsce do pracy, a jednocześnie kącik sprzyjający odpoczynkowi. To drugie to wynik przepięknego widoku, który rozpościera się zza oknem i samo przez się dyktuje jak powinno spędzać się tutaj czas…Wnętrze w stanie deweloperskim, wymagało szpachlowania ścian i sufitów. Wyprowadzenia instalacji do klimatyzatorów. Montażu nowych punktów świetlnych, a także wyłożenia podłogi, przymocowania listew przypodłogowych, montażu drzwi oraz malowania.

Zapraszam do oglądania video:

BIURKO – patentem na barierki i ukrycie rewizji

Pewnie pierwsze na co zwróciliście uwagę oglądając video to biurko! Nie jest ono postawione właśnie w tym miejscu przypadkowo. Biurko stanowi z jednej strony doskonały patent na ukrycie dostępu do elektryki, rur czy rewizji we wnętrzach. A z drugiej strony jest to doskonały patent na zastąpienie barierek schodowych i ochronę przed ewentualnym upadkiem. Biurko zostało zaprojektowane przeze mnie i wykonane pod wymiar przez stolarza. Inspiracją kolorystyczną była dla mnie paleta barw farb MAGNAT Ceramic. Biurko zostało pomalowane farbą matową MAGNAT Ceramic w kolorze o nazwie “Szmaragdowa Toń”. Dodatkowo w nawiązaniu do ławek, które widzicie przy stole, biurko zostało postarzane niewielką ilością przetarć, dzięki czemu wygląda spójnie z pozostałymi meblami w LadyLakeHouse.

FARBY na ŚCIANACH

Skoro już jesteśmy przy farbach, to muszę Wam powiedzieć, że farby MAGNAT są absolutnie doskonałe i w kwestii trwałości nie mają sobie równych! Stosowałam je w swoim  domu (na niektórych ścianach są niezmiennie od 8 lat). Farbami Magnat malowałam niemalże całe  Siedlisko LadyoftheHouse. Farby Magnat stosuję również projektując wnętrza czytelników bloga. Uważam farby Magnat za jedne z najtrwalszych na rynku i tym samym zdecydowałam się na pomalowanie nimi nie tylko miejsc najbardziej narażonych na zabrudzenia jak klatka schodowa ale również górny przedpokój.

Drzwi – dekoracją wnętrza

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę także na drzwi, które w całym domu nad jeziorem są jak elegancka sztukateria na ścianach. Dobrze dobrane drzwi dekorują i wypełniają otwarte przestrzenie szczególnie jeśli zadbamy aby stylem wkomponowały się w charakter wnętrz. Wybierając drzwi pamiętajmy także o klamkach! Nie jest tak, że możemy wybrać klamki jedynie zgodne z kolorem, który nam pasuje. Klamkę należy przetestować, podotykać i sprawić aby we wnętrzu stanowiła jego dopełnienie i biżuterię a nie tylko uchwyt wystający z ramy…

Mam nadzieję, że materiał stanie się dla Was źródłem inspiracji

i sprawdzonych patentów w przypadku urządzania wnętrz!

Do zobaczenia w kolejnym odcinku z naszego domu nad jeziorem!