Mam misję. Postanowiłam zachęcić Was do stworzenia wyjątkowej aury związanej z nadchodzącą Wielkanocą. Pokażę Wam jak sprawić aby tegoroczna Wielkanoc wypadła nie tylko smakowicie ale też bardzo klimatycznie i stylowo. Od dzisiaj aż do samych świąt przedstawię Wam szereg inspiracji, które wykonałam i które są na tyle proste w przygotowaniu, że każdy Was będzie mógł je zrobić w warunkach domowych.

dekoracje wielkanocne DIY

 

Najbardziej zależy mi aby odczarować święta kojarzące nam się z pstrokatością i sztucznymi barwnikami. Wielkanoc to o tyle wdzięczny czas, że zbiega się z pierwszymi oznakami wiosny, warto wykorzystać ten fakt i postawić na naturalność i świeżość.

Przedstawię Wam dzisiaj jak krok po kroku wykonać DRZEWKO WIELKANOCNE,  które po świętach może nam posłużyć także za dekorację jeśli tylko zdejmiemy z niego wydmuszki.

POTRZEBNE NAM BĘDĄ:

–   doniczka

–   kula ze styropianu

–   gałązki

–   gąbka florystyczna

–   wydmuszki w wersji mini (dostępne w kwiaciarni)

–   mech (naturalny bądz florystyczny)

–   pistolet z klejem

 

WYKONANIE:

Wykonanie drzewka jest niezwykle proste i zajęło mi mniej więcej 15 minut. Zaczynamy od uformowania gąbki florystycznej w donicy (powinna wypełnić jej całe wnętrze). Następnie wbijamy gałęzie w środek kuli styropianowej i całość mocujemy w doniczce. W tym czasie podgrzewamy nasz pistolet z klejem i zaczynamy oklejać kulę mchem (tym razem wybrałam florystyczny, który pozostał mi po Krainie Krasnoludów ale świetnie sprawdziłby się również naturalny).

Gdy cała kula została obklejona dokładnie mchem, mocujemy na niej nasze wydmuszki (regularnie na całości). Pozostałość mchu wykorzystujemy do pokrycia gąbki wewnątrz donicy.

 

drzewko wielkanocne diy

drzewko wielkanocne diy

drzewko wielkanocne diy

drzewko wielkanocne diy

 

Drzewko prezentuje się doskonale a jego całkowity koszt (przy założeniu, że posiadamy na stanie wolną doniczkę), nie przekracza 7 zł.

Serdecznie polecam!