Często w wiadomościach piszecie, że bardzo lubicie mój styl, sposób dekorowania i estetykę wykonywanych projektów…Chcielibyście wprowadzić poszczególne elementy także do Waszych domów jednak nie do końca wiecie jak to zrobić….Mam dla Was dobre wieści: wnętrza jednakowe stylistycznie są już dawno passe. Teraz urządzając domy, chcemy uzyskać zaskakujący efekt, oryginalność i unikatowość wnętrza.

Remont w domu najczęściej wiąże się z wyrzucaniem starych mebli. Tymczasem w większość z nich można tchnąć nowe życie. Tak jest choćby w przypadku starych, drewnianych drzwi. Szlachetne i nadgryzione zębem czasu drewno jest najpiękniejszym z możliwych. Co więcej stanowi element wiodący w wielu stylach, np. skandynawskim, rustykalnym czy vintage. Widoczne ślady użytkowania drzwi, np. rysy, zadrapania i otarcia, wcale nie są skazą materiału. Wręcz przeciwnie – nadają jemu charakter. Z tego względu wiele osób celowo postarza zakupione drewniane meble i sprzęty przy użyciu różnych technik. To sposób na wprowadzenie do pomieszczeń przytulnej i ciepłej atmosfery.  Taki solidny kawał drewna w postaci starych drzwi, znalazłam ostatnio na olsztyńskim pchlim targu. Od razu wiedziałam, że po małej renowacji i przemalowaniu powstanie z nich coś niezwykłego! 

Nowe życie starych drzwi

W jaki sposób można wykorzystać stare drzwi? Kupując je w głowie miałam od samego początku kilka wizji bo i samych możliwości jest bardzo dużo – wystarczy do tematu podejść kreatywnie. Można z nich wykonać funkcjonalną gablotkę albo witrynkę na książki lub bibeloty. Odpowiednio pomalowane i przycięte, mogą pełnić rolę wezgłowia łóżka. Jeszcze innym pomysłem jest wykorzystanie drzwi jako blatu stolika kawowego. Z kolei moja propozycja to organizer, który stanie się meblem nie tylko do przedpokoju…

GARDEROBA W PRZEDPOKOJU Dla wielu mieszkań charakterystyczny jest wąski przedpokój, w którym niemożliwe jest wstawienie przestronnej szafy. Zdarza się, że po przekroczeniu progu, od razu znajdujemy się w salonie lub kuchni. Brak wygospodarowanego kącika na odzież wierzchnią, obuwie i akcesoria, np. torebkę wprowadza poczucie chaosu. Organizer wykonany ze starych drzwi nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym jest pojemny – pozwala zarówno powiesić kurkę, jak i odłożyć kapelusz. Organizer sprawdzi się też jako mobilna, sezonowa garderoba. Kiedy? W sezonie jesienno-zimowym, kiedy stojące w przedpokoju meble mogą nie pomieścić rzeczy wszystkich domowników. Przyda się także, gdy spodziewamy się gości.

DEKORACJA ŚCIANY Organizer z powodzeniem można wykorzystać jako ozdobę wnętrza. Wówczas nada on charakteru pustej ścianie i wprowadzi do wnętrza nawiązanie do ciepłego i przytulnego stylu rustykalnego. Ustawienie cotton ballsów lub świec na półkach wzbogaci pomieszczenie o nastrojową nutę. Alternatywą jest wykorzystanie organizera jako nietypowego kwietnika. Wystarczy postawić na jego półkach np. wrzosy w doniczkach czy bukiety z jesiennych liści. Dobrymi pomysłami będą też kompozycje z jarzębiny czy zielony wianek. To sposób na uchwycenie przyjemniejszej strony jesieni w domu.

WYDZIELANIE PRZESTRZENI W dużym pomieszczeniu organizer z powodzeniem może zostać wykorzystany jako element organizujący przestrzeń – swego rodzaju ścianka działowa. Dzięki niemu możliwe będzie wygospodarowanie przestrzeni do pracy lub nauki. Z jednej strony będzie dekoracją pomieszczenia, z drugiej pozwoli uzyskać miejsce z odrobiną prywatności, ale nie oddzielające całkowicie od reszty domowników. Organizer jako mobilna ściana sprawdzi się w tych pomieszczeniach, które są nieustawne. Zagospodarowanie takich pokoi jest bardzo trudne, ale – jak się okazuje – wcale nie niemożliwe.

Zapraszam do oglądania:

moje-deko

Do wykonania Organizera ze starych drzwi potrzebne są:

Czas wykonania: 120 min Koszt realizacji: 200 zł Trudność wykonania: 4/10

Sposób wykonania:

1Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia starych drzwi. Bardzo możliwe, że drewno w tym przypadku zostało pokryte kilkoma warstwami różnych farb. Pamiętaj aby drewno stanowiło możliwie najbardziej surową i równomierną strukturę


2Przechodzimy do malowania. W pierwszej kolejności malujemy półki. Zdecydowałam się na  Farbę ŚNIEŻKA Moje Deko w kolorze platynowym. Następnym krokiem jest pomalowanie starych drzwi. W tym celu  z kolei zastosowałam Farbę Śnieżka Moje Deko w kolorze waniliowym.


3Po wyschnięciu powłoki, częściowo ścieramy ją, korzystając z gąbki ściernej. Idealna w tym celu okazała się gąbka śnieżka, dedykowana Taki zabieg pozwoli wizualnie postarzyć drzwi i nadać im szlachetnego, używanego charakteru.


4Kolejnym krokiem jest przymocowanie nóg od stołu do jednej z półek. W ten sposób powstaje dodatkowe miejsce, które może zostać zagospodarowane np. na garderobiane dodatki lub obuwie.


5Następnie mocujemy do drzwi metalowe podpórki i umieszczamy na nich drugą półkę. Na środku drzwi za pomocą wkrętów przytwierdzamy wieszaki.


6Organizer do przedpokoju ze starych drzwi jest gotowy. Czas na dekoracje i umieszczenie podręcznych przedmiotów!

 

farby-sniezka-moje-deko

farby-sniezka-moje-deko

moje-deko-ladyofthehouse

moje-deko-farby-diy

farby-diy-moje-deko-sniezka

najlepszy-blog-diy

stare-drzwi-renowacja

pomysl-na-stare-drzwi

blog-diy

najlepszy-blog-diy

Niech Wasze wnętrza zaczną się wymykać utartym schematom i

zaczną tworzyć nowe, unikatowe znaczenie!

Będę Was w tym wspierać i stale inspirować!