W moim najnowszym cyklu „DOMOWE BIURO”, przedstawiłam Wam, jak własnoręcznie zaaranżować osobisty kącik do pracy poprzez meble i dekoracje DIY. Poprzez ten projekt, chciałam zainspirować Was do majsterkowania i przeprowadzania wnętrzarskich metamorfoz a także udowodnić, że aby mieszkać oryginalnie, stylowo i funkcjonalnie, wcale nie trzeba wydawać majątku!

W cyklu “Domowe Biuro” dowiedzieliście się miedzy innymi jak własnoręcznie wykonać:

  1. Domowe Biurko z drewnianych skrzynek DIY:

2. Wygodny Fotel z euro-palet DIY:

3.  Stylową Komodę ze skrzynek DIY:

Dzisiaj chciałabym przekonać Was, że warto jest czasem planować dzień z wyprzedzeniem. A aby lista z zadaniami nigdy się nam nie zawieruszyła, pomoże Wam w tym celu organizer na ścianę, który z powodzeniem wykonacie sami!

Kilka pomysłów, jak wykorzystać ścienny organizer

Organizer jest niezwykle praktyczny i pomaga w codziennej organizacji. Poza codziennym planem dnia, możecie go wykorzystać jako miejsce, gdzie umieścicie także:

  • Motto. Czy posiadacie swój ulubiony cytat, który motywuje Was do pracy? Ja mam takich kilka! Zerkam sobie na nie w momentach najbardziej krytycznych, kiedy brakuje mi pomysłów czy chwilowej motywacji.
  • Zdjęcia najbliższych. Niektórych z nas to właśnie najbliżsi motywują do wytężonej pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to właśnie ich fotografie przypiąć do organizera ściennego.
  • Listę miesięcznych lub rocznych planów. Początek roku to czas, gdy stawiamy sobie cele na cały rok. Aby o nich nie zapomnieć, warto je spisać, a kartę przypiąć właśnie na ściennym organizerze.
  • Paragony. Zbieranie tych przez całą rodzinę jest ważne, o ile prowadzicie domowy budżet i kontrolujecie wydatki. Gromadząc rachunki w jednym miejscu, z pewnością nigdy ich nie zgubicie!

Zobaczcie w jak prosty i szybki sposób wykonać własnoręcznie oryginalny organizer ścienny a także zerknijcie jak w 4 krokach powstało przytulne Domowe Biuro. Zapraszam do oglądania:

Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania:

Proponuję wymierzyć i rozrysować sobie wcześniej szkielet ramki aby mieć pewność, że jej wymiary będą pasowały do naszej wizji, biurka i ogólnej aranżacji ściany. Mając pewność jakie wymiary chcemy osiągnąć, odmierzamy je analogicznie na dekoracyjnych listwach. Zaznaczamy również linię zakończenia poszczególnych listew, zwracając szczególną uwagę na narożniki. Jeśli mamy wprawę możemy zrobić to z pomocą linijki lub metrówki. Jeśli natomiast robimy to po raz pierwszy, proponuję użyć w tym celu specjalnego bloku do cięcia, który wskazuje pod jakim kątem ciąć listewki. Przechodzimy do wycinania, które z pomocą wyrzynarki Makita jest jak cięcie papieru nożyczkami. Następnie listwy łączymy ze sobą z pomocą wkrętów i wiertarko-wkrętarki. W ten sposób uzyskujemy szkielet naszego organizatora. Przechodzimy do wycięcia siatki ogrodniczej, którą to z kolei przymocujemy do ramki z pomocą krótkich wkrętów. Polecam użycie także metalowych podkładek do wkrętów, które nie wydostaną się poza otwory siatki, dodatkowo ją zabezpieczając. Pozostaje przymocowanie organizatora do ściany i udekorowanie go codziennymi notatkami.

Jesteś kreatywny i oryginalny? Żyjesz zgodnie z zasadami ekologii? Lubisz znajdować nowe zastosowania dla starych rzeczy? Od dzisiaj wiedz, że możesz zrobić je także sam! Potrzebna Ci będzie jedynie moja instrukcja, skrzynie i narzędzia Makity.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

KONKURS!!!!

MOI DRODZY, PRZEZ OSTATNIE 5 LAT NA BLOGU POWSTAŁO KILKADZIESIĄT PROJEKTÓW „ZRÓB TO SAM”… I choć to dopiero początek, to w kategorii wnętrza&diy zebrała się całkiem spora biblioteczka oryginalnych i nietuzinkowych projektów. INSPIROWAŁAM WAS DO WYKONANIA: przeróżnych DEKORACJI, MEBLI,  A NAWET URZĄDZANIA CAŁYCH POMIESZCZEŃ W WASZYCH DOMACH POPRZEZ PRACĘ WASZYCH RĄK I CHĘCI!

MOJA SKRZYNKA MAILOWA PĘKA W SZWACH OD REALIZACJI, KTÓRE WYKONALIŚCIE INSPIRUJĄC SIĘ BLOGIEM LadyoftheHouse!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej kreatywności i każdorazowo wzruszam się na widok Waszych projektów.

Postanowiłam nagrodzić majterkowiczową część moich Czytelników, a może również w ten sposób zachęcić sceptyków projektów „Zrób to sam” do działań…Często to właśnie ta druga grupa, tłumaczyła swój sceptycyzm brakiem odpowiednich narzędzi…więc:

MAM DLA WAS NIESAMOWITY KONKURS W KTÓRYM DO WYGRANIA BĘDĄ CAŁE ZESTAWY WARTOŚCIOWYCH ELEKTRONARZĘDZI MOJEJ ULUBIONEJ MARKI MAKITA.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Do 30.08.2017 do godz 23:59 wyślij na adres: ladyofthehouse.pl@gmail.com zdjęcie z realizacją, którą wykonałeś inspirując się jednym z kilkudziesięciu projektów DIY, opublikowanych na blogu LadyoftheHouse, wraz z krótkim opisem ze wskazaniem, która realizacja stała się dla Was motorem do działania.

Następnie udostępnij JEDEN WYBRANY FILM Z REALIZACJĄ Z CYKLU „DOMOWE BIURO” na swojej tablicy FB a potem mocno trzymaj kciuki!

Wśród nadesłanych realizacji rozlosuję nagrody o łącznej wartości 2 tys zł! Jak:

* SZLIFIERKA OSCYLACYJNA Makita

* WIERTARKO-WKRĘTARKA Makita

* WYRZYNARKA Makita

WYNIKI!!!

Moi Drodzy!!! Przede wszystkim dziękuję za duży odzew i liczne zgłoszenia!!! W konkursie wzięło udział ponad 1000 Czytelników! Wasze realizacje napływały regularnie aż do momentu kiedy pod ciężarem plików moja poczta została zapchana! Szczęśliwie wszystko udało się naprawić i nikt z Was nie został pominięty. Byłam pod wrażeniem realizacji, które od Was otrzymałam! Okazuje się, że na podstawie prezentowanych projektów zostały urządzone nie tylko Wasze mieszkania, tarasy i domy ale też niejedna restauracja w Polsce!!! Dziękuję również za szerokie opisy i nadesłane historie. Z wieloma z Was nawiązałam ciekawą korespondencję i cieszę się, że mam tak zaangażowanych Czytelników.

Wyniki zostały opublikowane ponad 2 tygodnie temu. Musiałam jednak je anulować ze względu na brak autentyczności autora. Za co wszystkich oczekujących bardzo przepraszam. Po długiej analizie i sprawdzeniu każdej realizacji z osobna nagrody przyznaję:

  1. Magdalenie Ostaszewskiej za projekt inspirowany zielenią we wnętrzu
  2. Pawłowi Kaszuba za projekt sypialni wykonanej z palet
  3. Karolinie Moroz za liczne projekty inspirowane blogiem

Wygranym serdecznie gratuluję i czekam na Wasze @ z dokładnym adresem.

Pragnę również dodać, że z nadesłanych prac zarówno tych, które wygrały jak i pozostałych stworzę specjalny wpis, który z pewnością stanie się dla Was wielkim źródłem inspiracji!