Jeżeli pracujesz w domu, to oprócz cierpliwości pozostałych domowników, potrzebujesz również przestrzeni do pracy. Kontynuując cykl „DOMOWE BIURO DIY”, w dzisiejszym odcinku zaprezentuję Wam jak w prosty sposób można zapanować nad wszystkimi biurowymi rzeczami, które są nam niezbędne do pracy, wykorzystując do tego własnoręcznie wykonaną komodę.

Gdzie przechowywać rzeczy potrzebne do pracy?

Codzienną pracę ułatwiają nam dziś komputery i dedykowane aplikacje. Prawdą jest jednak, że nadal potrzebujemy segregatorów, przyborów piśmiennych, papieru do drukarki a w moim przypadku także całą masę niezbędnej prasy i podręczników branżowych. Gdzie przechowywać takie rzeczy? To pytanie wcześniej lub później musi zadać sobie każdy freelancer. W firmach taki problem nie istnieje, bo poszczególne pomieszczenia są wyposażone w szafy. W domowych warunkach sprawa jest nieco bardziej skomplikowana…Zazwyczaj brakuje nam miejsca na dodatkowy mebel a jeśli znajdziemy takowy w sklepie meblarskim to najczęściej nie pasuje nam do całego wnętrza. Dzisiaj pokażę Wam jak własnoręcznie wykonać bardzo wdzięczny mebel w postaci komody, która nie zajmie Wam dużo miejsca, jest praktyczna a dodatkowo zachwyca wyglądem. Zapraszam do oglądania:

Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania:

Pracę nad komodą z drewnianych skrzynek, rozpoczynamy od nawiercenia czterech otworów, w miejscach do których następnie wkręcimy drewniane nogi. W przypadku prezentowanej komody wystarczą 4 otwory. Jeśli zdecydujecie się na większe skrzynie lub ich większą ilość warto wówczas zastanowić się nad dodatkowymi nogami na środku naszego mebla, co z pewnością wpłynie na stabilność całej konstrukcji. Kolejnym etapem tworzenia komody jest łączenie ze sobą sąsiednich skrzynek poprzez przywiercenie do nich po 2 wkręty.

UWAGA: Najczęściej polecam Wam skrzynie z historią. Nierównomierne i wypłowiałe drewno w ich przypadku jest często dodatkowym atutem. Tym razem jednak zdecydowałam się na skrzynie praktycznie nowe, gdyż w przypadku komody istotne jest aby boczne listwy były idealnie równe.

Jesteś kreatywny i oryginalny? Żyjesz zgodnie z zasadami ekologii? Lubisz znajdować nowe zastosowania dla starych rzeczy? Od dzisiaj wiedz, że możesz zrobić je także sam! Potrzebna Ci będzie jedynie moja instrukcja, skrzynie i narzędzia Makity.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

KONKURS!!!!

MOI DRODZY, PRZEZ OSTATNIE 5 LAT NA BLOGU POWSTAŁO KILKADZIESIĄT PROJEKTÓW „ZRÓB TO SAM”… I choć to dopiero początek, to w kategorii wnętrza&diy zebrała się całkiem spora biblioteczka oryginalnych i nietuzinkowych projektów. INSPIROWAŁAM WAS DO WYKONANIA: przeróżnych DEKORACJI, MEBLI,  A NAWET URZĄDZANIA CAŁYCH POMIESZCZEŃ W WASZYCH DOMACH POPRZEZ PRACĘ WASZYCH RĄK I CHĘCI!

MOJA SKRZYNKA MAILOWA PĘKA W SZWACH OD REALIZACJI, KTÓRE WYKONALIŚCIE INSPIRUJĄC SIĘ BLOGIEM LadyoftheHouse!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej kreatywności i każdorazowo wzruszam się na widok Waszych projektów.

Postanowiłam nagrodzić majterkowiczową część moich Czytelników, a może również w ten sposób zachęcić sceptyków projektów „Zrób to sam” do działań…Często to właśnie ta druga grupa, tłumaczyła swój sceptycyzm brakiem odpowiednich narzędzi…więc:

MAM DLA WAS NIESAMOWITY KONKURS W KTÓRYM DO WYGRANIA BĘDĄ CAŁE ZESTAWY WARTOŚCIOWYCH ELEKTRONARZĘDZI MOJEJ ULUBIONEJ MARKI MAKITA.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Do 30.08.2017 do godz 23:59 wyślij na adres: ladyofthehouse.pl@gmail.com zdjęcie z realizacją, którą wykonałeś inspirując się jednym z kilkudziesięciu projektów DIY, opublikowanych na blogu LadyoftheHouse, wraz z krótkim opisem ze wskazaniem, która realizacja stała się dla Was motorem do działania.

Następnie udostępnij JEDEN WYBRANY FILM Z REALIZACJĄ Z CYKLU „DOMOWE BIURO” na swojej tablicy FB a potem mocno trzymaj kciuki!

Wśród nadesłanych realizacji rozlosuję nagrody o łącznej wartości 2 tys zł! Jak:

* SZLIFIERKA OSCYLACYJNA Makita

* WIERTARKO-WKRĘTARKA Makita

* WYRZYNARKA Makita