Chciałabym Wam dzisiaj pokazać, że Cook4Me to nie tylko urządzenie z pomocą którego przygotujemy dania obiadowe. Możemy przyrządzić w nim także desery, konfitury, a nawet upiec chleb! Mamy lato i potrzebuję czegoś dla ochłody. Co powiecie na orzeźwiające Mojito?

Do tej pory Mojito kojarzyło mi się wyłącznie z gorąca Kubą, którą jakiś czas temu miałam okazję zwiedzić oraz rumem – symbolem wyspy. Cook4Me zaproponował wersję bezalkoholową, za to na bazie herbaty.

Mojito z herbaty to ciekawa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych drinków świata. Do herbacianego mojito potrzebujemy podobnych składników, co do oryginalnego drinka, jednak nieodzowna będzie tu zielona herbata, najlepiej matcha, sencha lub gunpowder.

Przepis na Mojito z herbaty składniki:

 • 2 torebki białej/zielonej herbaty z jaśminem
 • 8 gałązek świeżej mięty
 • 2 limetki
 • 6 łyżeczek cukru trzcinowego
 • 600 ml wody
 • 40 kostek lodu

Przepis na Mojito z herbaty sposób wykonania:

 1. Przygotuj składniki
 2. Do Cook4me włóż wszystkie składniki oprócz lodu
 3. Gotuj składniki
 4. Schłodź po skończonym procesie gotowania
 5. Dodaj kostki lodu przed podaniem

*** W przypadku tradycyjnego przyrządzania: herbatę zaparzamy oddzielnie i odstawiamy do wystudzenia. Limetkę  i miętę kroimy na kawałki i ugniatamy w szklance razem z cukrem kilkoma mocnymi ruchami przy użyciu wyciskacza do cytrusów. Miętę dorzucamy na koniec, poprawiamy jeszcze raz wyciskaczem. Na koniec uzupełniamy szklankę lodem i wlewamy schłodzoną herbatę.

Zapraszam do oglądania:

 

Cook4Me Touch opinie:

W urządzeniach wielofunkcyjnych do gotowania, jednym z największych problemów jest – zbyt mała pojemność misy gotującej. Cook4Me jest wyposażony w 6-litrową misę i jest to pojemność, w której bez problemu przygotyjemy obiad dla całkiem sporej rodziny. Dodatkowo misa jest nieprzywierająca więc możemy pozwolić sobie na używanie minimalnej ilości tłuszczu w przypadku dań obiadowych.