Przez cały okres wakacyjny, miałam okazję testować nowe urządzenie wielofunkcyjne do gotowania – Cook4me Touch. W rezultacie dwu-miesięcznych testów, powstał cykl kulinarny w którym oprócz przepisów starałam się zaprezentować jak najwięcej funkcji tego urządzenia. Dzisiaj czas na małe podsumowanie.

Czy Cook4Me touch to sprzęt odpowiedni dla Ciebie?

Cook4me Touch to sprzęt, który pozwoli na błyskawiczne przygotowanie posiłków dzięki gotowaniu pod wysokim ciśnieniem. Do dyspozycji dostajemy też dotykowy ekran z możliwością wyświetlania praktycznych przepisów i wskazówkami krok po kroku, które pozwalają nam przygotować dania obiadowe w czasie, który przeciętnie nie przekracza: 15 minut. Gdybym miała wskazać grupę docelową do której dedykowany jest ten sprzęt, to miałabym jednak problem. Z jednej strony Cook4me to idealne rozwiązanie dla osób lubiących gotowanie – w tym przypadku stanowi ciekawe urozmaicenie, a ogromna baza przepisów sprawia, że mamy chęć eksperymentowania z nowymi smakami. Z drugiej strony  , to urządzenie może stać się także wybawieniem dla osób które wręcz przeciwnie – nie przepadają za czasem spędzanym w kuchni, bo w tym przypadku czas przygotowania posiłków z pomocą Cook4me został skrócony do absolutnego minimum. Dodatkowo jest to sprzęt idealny dla singla – bo umożliwia personalizowanie przepisów i dopasowanie gramatury dań, a jednocześnie Cook4me przygotuje też danie dla dużej rodziny, gdyż sprzęt został wyposażony w niespotykanie jak na tego typu urządzenia, dużą 6 -litrową misę. Jak zatem sami widzicie, z powodzeniem można stwierdzić, że Cook4me sprawdzi się w każdej kuchni o ile oczywiście jesteśmy osobami gotującymi.

COOK4ME

Cook4Me – największe zalety

IMPONUJĄCA BAZA PRZEPISÓW

Kiedy otrzymałam Cook4me, a było to w drugiej połowie czerwca postanowiłam przetestować ten sprzęt naprawdę dogłębnie. Był to początek wakacji, czyli czas w którym niespecjalnie lubię spędzać długich godzin w kuchni i postanowiłam każdego dnia przygotowywać dania wyłącznie na urządzeniu. Czasami robiłam kilka potraw w ciągu dnia, bo Cook4me pozwala nie tylko na przygotowywanie posiłków obiadowych ale także deserów, konfitur, a nawet wypiekanie chleba. Łącznie w tym czasie przygotowałam z pomocą Cook4me około 100 przepisów każdego dnia jedliśmy coś nowego i to w takich połączeniach, których nigdy wcześniej nie próbowałam. Osobiście uważam zaraz po szybkości przygotowywania dań, że ilość wgranych przepisów (250 w urządzeniu i łącznie 400 w aplikacji) to jeden z największych atutów tego sprzętu, bo pozwala on nam praktycznie przez cały okrągły rok – każdego dnia jeść coś zupełnie innego.

Cook4me w duchu ZERO WASTE

W ostatnim czasie szczególnie stawiamy na zrównoważone podejście do żywności i to nie tylko w rozumieniu oszczędności w gospodarstwie domowym ale i nie marnotrawstwa żywności w pojęciu ogólnym. Cook4me ten problem rozwiązuje na trzech frontach:

 • większość dań przygotowuje się w sposób jednogarnkowy. To, co wcześniej wymagało wykorzystania patelni, garnka i piekarnika sprowadza się do jednego, dużego naczynia w Cook4Me. Skutkuje to oczywiście mniejszym bałaganem w kuchni oraz szybszym procesem sprzątania i zdecydowanie mniejszym zużyciem wody. Specjalna powłoka sprawia, że mycie jest szybkie, nie wymaga zbyt wiele wysiłku i trwa dosłownie chwilę.
 • Bardzo przemyślaną kwestią w urządzeniu Cook4Me okazała się opcja personalizacji gramatur. Nie musimy gotować pełnej 6-litrowej misy zupy. Posiłki możemy dowolnie personalizować i już na samym początku decydujemy, czy jest to przepis dla 2, 4 a może 6 osób.
 • To co szczególnie spodobało mi się w urządzeniu Cook4Me, to możliwość wyszukania przepisów (jest ich na ten moment już ponad 400!) na podstawie składników, które aktualnie mamy w lodówce. Wystarczy wpisać 2 składniki w wyszukiwarce, a Cook4Me przygotuje dla nas propozycje dań. Fantastyczna opcja w duchu ZERO WASTE, bo pozwala nam wykorzystać to, co aktualnie posiadamy “na stanie”.

APLIKACJA Cook4me

W przypadku urządzenia gotującego Cook4Me warta uwagi jest również aplikacja. Aplikacja Cook4Me wspiera codzienne wybory w podejmowaniu decyzji menu, umożliwia edycję receptur, a także monitoruje postępy gotowania. Osobiście nie przepadam za aplikacjami jednak w przypadku Cook4Me ma ona swój sens. Raz, że oferuje pełną listę przepisów, a dwa że dzięki aplikacji możemy z powodzeniem zaplanować posiłki, a nawet uruchomić proces gotowania nie będąc w domu. Aplikację należy pobrać (trzeba się zarejestrować przez aplikację, aczkolwiek nie trwa to długo i jest bardzo intuicyjne). Szybkowar Cook4Me posiada funkcję WiFi i można (a nawet trzeba) połączyć go z domową siecią oraz sparować z aplikacją. Nie sprawia to większych trudności – proces ten przebiega szybko i sprawnie. Po wykonaniu tego krótkiego zabiegu można już korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie przygotował nam Tefal. Aplikacja ma za zadanie ułatwiać nam gotowanie, planowanie, inspirować nas oraz pozwala w pewnym stopniu spersonalizować korzystanie z multicooka. Po jej włączeniu „na start” zawsze zauważymy „sugestię dnia”, czyli proponowane dane. Możemy także sprawdzić najnowsze przepisy lub skorzystać z dłuższej liczby inspiracji. To na co szczególnie zwróciłam uwagę w trakcie użytkowania Cook4Me, to że urządzenie jest bardzo intuicyjne i w pełni automatyczne. Dzięki czemu nie musimy czuwać nad całym procesem gotowania. Dodatkowo Cook4Me posiada funkcję opóźnionego startu. Co oznacza, że możemy nawet nie będąc w domu, monitorować postępy gotowania na smartfonie. Przetestowałam to kilkukrotnie: przygotowałam wcześniej składniki danej potrawy, odwiozłam dzieci na trening, a wracając włączyłam proces gotowania na telefonie. Po przyjeździe do domu (kiedy wszyscy byli bardzo głodni), gotowy, ciepły obiad czekał tylko na podanie.

cook4me

PARAMETRY Cook4me Touch:

 • Moc: 1600 W
 • 6 litrów pojemności
 • Wymiary 37,6 cm x 35,4 cm x 33,5 cm
 • 13 programów automatycznych
 • Umożliwia gotowanie dla 2, 4 lub 6 osób
 • Dotykowy ekran sterujący LCD
 • Funkcje sterowania ręcznego (w tym regulacji temperatury)
 • Funkcja podtrzymywania ciepła
 • Możliwość mycia wyjmowanych elementów w zmywarce
 • Funkcja WiFi
 • Kompatybilna aplikacja mobilna dostępna w języku polskim (za darmo do pobrania dla systemów Android oraz iOS)

Cook4me CENA:

Aktualną cenę urządzenia sprawdzisz <TUTAJ>