W drugiej części wpisu dotyczącej naturalnych dekoracji świątecznych, chciałabym Wam pokazać jak za sprawą kilku prostych trików powszechnie dostępne owoce mogą zastąpić kosztujące wielokrotnie krocie stroiki świąteczne.

 

POMARAŃCZE Z GOZDZIKAMI

 

6

 

Tak to jest, że mandarynki i pomarańcze już zawsze będą się kojarzyły naszym Rodzicom ze świętami Bożego Narodzenia. Dla mnie pomarańcze w połączeniu z gozdzikami to szalenie efektowna ozdoba, której nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Ta dekoracja zapewnia niezwykle aromatyczny zapach w pomieszczeniu a przy odrobinie kreatywności ucieszy oko każdego wielbiciela świąt.

 

15

 

13

 

19

 

Do stroika z pomarańczami wykorzystałam pałeczki cynamonu, anyż, pałeczki z wyciętą słomą i lakierowane mini jabłuszka. Świetnie sprawdziłaby się również dekoracyjna jarzębina dostępna o tej porze roku w każdej kwiaciarni.

 

JABŁUSZKA W ŚNIEŻNEJ PELERYNCE

 

Do wykonania tej dekoracji potrzebny nam będzie: miód, płatki kokosowe i ładne okazy jabłek. Wykonanie jest banalnie proste: owoce zanurzamy do połowy w miodzie a następnie obtaczamy kokosem. 

 

9

 

 

10

 

 

21

 

Jeżeli do naszych “śnieżnych jabłuszek” dodamy uprzednio przygotowane suszone cytrusy ( patrz:https://www.ladyofthehouse.pl/ozdoby-swiateczne-zrob-je-sam/ ) to uzyskamy stroik, który z pewnością przykuje uwagę naszych Gości.  

 

16

 

 

Mam nadzieję, że moje NATURALNE STROIKI zainspirowały Was do poświęcenia kilku minut na własnoręczne wykonanie ozdób świątecznych. Do ich stworzenia zaangażujcie wszystkich domowników, niech to będzie czas radości. W końcu przed nami cudowny, magiczny okres…