Nie znam nikogo, kto by nie czekał na przyjście wiosny. I choć zima – wcale nie dała nam tak bardzo w kość tego roku, to chciałabym już teraz móc zrzucić z siebie ciepły płaszcz i znowu wraz z pierwszymi pąkami roślin – mieć to wrażenie jakby wszystko zaczynało się od nowa! Świeżość w garderobie, świeżość w kolorach, świeżość w umyśle i w najbliższym otoczeniu.

Wiosna to czas zmian i moment, w którym cała przyroda budzi się do życia. Także my chcemy nowości i potrzebujemy odświeżenia. Dieta? Nowe hobby? Więcej ruchu na świeżym powietrzu? Poczuć ten wyjątkowy klimat pomoże nam z pewnością – wiosenny wystrój wnętrz!  Jak to zrobić, by uniknąć wielkich zmian? Dzisiaj przedstawię Wam moją mini-wiosenną metamorfozę, do której zainspirował mnie asortyment działu HOME w sklepach PEPCO. Wspomniany dział, ostatnimi czasy naprawdę bardzo się rozwija i szczególnie warto zwrócić na niego uwagę ze względu na niskie ceny! Jak wiecie uwielbiam zmieniać moje otoczenie kilka razy w roku, ze szczególnym podziałem na zmieniające się pory roku, więc asortyment sklepu, który wyprzedza trendy sprawia, że jest z nim bardzo po drodze. Ostatnia kolekcja Spring Elegant – bardzo przypadła mi do gustu! Zobaczcie jak w niewielkim budżecie i przy minimum wysiłku w szybki sposób, wprowadziłam pierwsze wiosenne akcenty do mojego wnętrza.

Wiosenny Stół

Wiosnę w naszym domu – podkreślmy aranżacją stołu. Niech harmonizuje z wystrojem wnętrza, ale też niech zaskoczy gości swoim dopracowaniem. Wiosenne nakrycie stołu powinno być lekkie i świeże. Jak zawsze podstawą aranżacji stołu są tekstylia i zastawa. Klasyczny, biały bieżnik zawsze będzie trafionym wyborem. Zastawa, podobnie jak tekstylia, z powodzeniem może być biała. W tym sezonie szalenie modne są także zastawy utrzymane w kryształowej formule. Znalazłam je (podobnie jak bieżniki i wazony) w Pepco za grosze. Pamiętajmy aby dodatków na wiosennym stole nie było zbyt wiele. Można się ograniczyć do świeżych kwiatów. Jeśli przyłożymy się do wyboru bazowych elementów, nasz stół nie będzie już potrzebował dodatkowych ozdobników.

1.Wazon 5.99zł. 2.Talerz szklany do ciast duży 4.99zł 3.Talerz szklany mniejszy 1.99zł 4.Pucharek do lodów 1.99zł 5.Bieżnik 14.99zł 6.Poduszka 19.99zł 6.Podkładki kwadratowe 7.99zł

Wiosenne Rośliny

Piękne, stylowe otoczenie, zgodne z naturą i zmieniającą się aurą za oknem to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na nasze samopoczucie. Przypominam Wam o tym każdorazowo w związku ze zmianą pór roku, starając się tym samym zainspirować Was do zmian we wnętrzach. I chociaż Wiosna dzięki budzącej się do życia przyrodzie jest zachwycającą porą roku samą w sobie, to szkoda byłoby nie “przemycić” jej walorów do naszych domów. Przekonuję się o tym za każdym razem kiedy po ponurych dniach przełomu lutego/marca, wprowadzając zieleń w postaci kwiatów i domowych ziół zauważam jak rośliny ożywią i pobudzają nas do życia. Kwiaty zarówno cięte, cebulkowate jak i doniczkowe są jak biżuteria dla domu. Stanowią ozdobę i najlepszą domową ekspozycję. Warto podkreślić je przy pomocy oryginalnych kwietników bowiem odpowiedni model nie tylko uwydatni ich walory ale stanie się także dodatkową dekoracją. Kocham żywe kwiaty doniczkowe, ale wciąż brakuje ich jeszcze w kwiaciarniach po zimie. Szczęśliwie – żywe kwiaty to nie jedyna możliwość na odmienienie klimatu wnętrza. Możesz wybrać tekstylia z roślinnym nadrukiem lub po prostu – sztuczne kwiaty w ozdobnych donicach. Świetnym rozwiązaniem okazały się sukulenty w białych donicach, które doskonale współgrają z moim marmurowym parapetem oraz rośliny w szkle, które wyglądają jak żywe! Kupiłam je również w Pepco.

1.Wazon tulip 19cm 9.99zł 2.Sztuczna roślina w szkle 9.99zł 3.Sztuczna roślinka Romantic duża 19.99zł 4. Sztuczna roślina mała Romantic 9.99zł

Wiosenne detale

Wiosenne dekoracje – to one nadają charakteru całej przestrzeni i tworzą jej klimat. Wiosna to idealny czas, aby zainwestować w kolorowe kubki czy kolorowe lampki i świeczki zapachowe. Na dziale Home, znalazłam ich całe mnóstwo. Wybierz swój ulubiony kolor lub styl, w którym lubisz aranżować wnętrza i do dzieła! A kiedy je znajdziesz – postaw na szafce nocnej, na stoliku kawowym i ułóż z nich kompozycję. Spróbuj, a sama przekonasz się, że nie potrzeba ogromnych zmian, aby wnętrze nabrało charakteru, a przede wszystkim wiosennego klimatu!

1.Lampa romantic 29.99zł 2.Pudełko dekoracyjne 19.99zł 3.Kubek z zaparzaczem 14.99zł 4.Świeca w szkle 5.99zł

Mam nadzieję, że moje pierwsze wiosenne aranżacje – zainspirują Was do wiosennych metamorfoz z Waszych wnętrzach. Jak się okazuje – wcale nie muszą kosztować nas wiele czasu ani pieniędzy! Więcej  wiosennych aranżacji w niewielkim budżecie znajdziecie na stronie Inspiracje.pepco.pl gdzie znajdziecie masę inspiracji, między innymi na domowe dekoracje.Ta strona jest tworzona przez Was i dla Was – wrzucajcie własne aranżacje i pomysły – można zdobyć tytuł inspiracji tygodnia i wyróżnienie na platformie! Dodatkowo możecie ściagnąć specjalną aplikację PEPCO i być na bieżąco we wszystkich nowościach.