Jeśli raz na jakiś czas – nie wykonałabym porządnej metamorfozy, remontu albo projektu DIY – to bym się chyba samoczynnie udusiła z poczucia braku. Uwielbiam tworzyć, a już szczególnie jeśli są to rzeczy użyteczne i potrzebne. Tym razem moją potrzebą był notoryczny brak miejsca w szafie. Jak sobie z tym poradziłam? Przedstawiam to szczegółowo w video, które przygotowałam  w ramach cyklu porad dla Bricomarche.

Jaka jest drabina? Każdy widzi! Niby kilka szczebli i po wszystkim! Tymczasem w tym niepozornym wynalazku tkwi ogromny potencjał! Możemy z niej zrobić regał z półkami, stojak na ręczniki, a nawet kwietnik. Zobaczcie jak w prosty sposób z drabiny stworzyłam stylowy wieszak na ubrania. Zachęcam do oglądania video:

Do wykonania projektu potrzebne są:

  • drewniana drabina
  • płyta sosnowa
  • drewniany drążek
  • wiertarko-wkrętarka
  • kilka wkrętów

Sposób wykonania wieszaka z drabiny:

Sposób wykonania wieszaka z drabiny jest bardzo prosty. Na początku oddzielamy od siebie dwie połówki drabiny. Kolejnym etapem jest przymocowanie płyty sosnowej do dolnych szczebelków drabiny. Płyta posłuży nam za półkę i ustabilizuje całą konstrukcję. Na koniec – na wierzchu mocujemy drążek. I gotowe!

Mam nadzieję, że mój pomysł na wieszak z drabiny – przypadnie Wam do gustu. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy szafa na odzież wierzchnią, może okazać się zbyt mało pojemna.