Należę do grona niepoprawnych entuzjastek czynienia sobie różnych postanowień. I przyznam, że zdecydowanie częściej skłaniam się ku nim wraz z pierwszymi dniami października aniżeli na początku roku. Styczeń tonie w mroźnych ciemnościach, które skutecznie potrafią odebrać energię nawet największym optymistom. Co innego jesienią! 

Zawsze z podróży wracam z nową energią i świeżymi pomysłami. To w trakcie długich, niespiesznych spacerów mam w końcu czas na snucie planów i rozmyślanie nad nowymi pomysłami, które po powrocie chcę od razu wcielić w życie. Stąd jesień kojarzy mi się niezmiennie z początkiem nowego rozdziału i przepływem entuzjazmu! Lubię ten szczególny czas jeszcze z innego powodu: sklepy, targowiska, natura kuszą nas zewsząd magią barw! Wczesną jesienią zmieniamy totalnie nie tylko szaty ale również otoczenie. Wydaje się jakbyśmy budzili się zupełnie w innej rzeczywistości – ten stan, zawsze inspiruje! Warto zatem zaplanować sobie najbliższe miesiące i przygotować się na nie, nie tylko mentalnie ale również sprawić aby nasze wnętrza nastrajały optymistycznie! Śledźcie koniecznie bloga LadyoftheHouse! Niedługo zaskoczę Was zupełnie nową odsłoną! A póki co, zapraszam każdego dnia przed południem na codzienną dawkę inspiracji!!!

WAZON Z DYNI 

Dynia – królowa Jesieni. Zrobimy z niej absolutnie wszystko! Od pysznego kremu, po muffiny i ozdoby Halloween’ owe. Pozostawiona sama sobie również prezentuje się bajecznie, zostawiając tym samym pozostałe dekoracje w cieniu. U mnie dzisiaj w formie wazonu DIY, który zachwyci nie tylko wewnątrz domu ale także może witać gości już od samego progu, stanowiąc oryginalną dekorację ogrodu. Zobaczcie jakie to proste!

Do wykonania wazonu z dyni potrzebne są:

  •  kształtna dynia
  •  gąbka florystyczna
  •  ostry nóż
  •  jesienne kwiaty
  •  ołówek

Sposób wykonania jesiennej kompozycji:

Na środku dyni rysujemy koło. Następnie wykrawamy okrąg ostrym nożem i dokładnie usuwamy miąższ. W powstałe miejsce wkładamy gąbkę florystyczną (tak aby wypełniła środek dyni). Podlewamy ją wodą. Do tak przygotowanego wazonu układamy kolejno jesienne kwiaty.

Niegdyś podobny wazon wykonałam, wkładają do niego doniczkę wypełnioną gąbką a także w wersji folii pod gąbką florystyczną. Wersja z gąbką ułożoną bezpośrednio w dyni sprawdza się doskonale i najdłużej podtrzymuje świeżość bukietu.

Pomysłów na jesienne dekoracje jest bez liku, zacznijcie jednak od dyni, posłuży Wam aż do samego Halloween!