Czy zastanawialiście się kiedyś – jak będzie wyglądało Wasze życie po 60-tce? Nasza emerytura jest już zaplanowana… Otóż zaraz po złotej, polskiej jesieni i mrozno-śnieżnej, białej zimie spakujemy walizki i wraz z moim osobistym, wspaniałym Mężem udamy się w stronę Long Island…Ta droga zaprowadzi nas wprost do naszego nadmorskiego domu w East Hampton, gdzie będziemy spędzać okres letni. Spytacie zapewne “po co to zamieszanie i dlaczego tak daleko?” Ano dla klimatu, widoków, lekkości bytu i harmonii wewnętrznej, którą osiągnę w tym miejscu dopiero po 60-tce…bo teraz niestety mam za dużo “na głowie”;)

 

9 (4)

 

Do emerytury, pozostało nam jeszcze kilkadziesiąt lat…Dlatego nadmorski klimat staram się wprowadzić do wnętrza domu, wraz z pierwszymi promieniami wakacyjnego słońca. Tworząc tym samym przymiarkę naszego cottage w polskich warunkach…

 

16

 

12 (1)

 

15 (1)

 

Cechy stylu Hampton:

–   Spokojna kolorystyka, pochodząca wprost z natury: znajdziemy tu beże pisaków, biel muszli a także błękit oceanu.

–   Lekkość tkanin. Widzicie to co ja? Leżysz na kanapie czytając książkę, w powietrzu unosi się zapach morski….na zewnątrz mimo popołudnia jest ponad 30…do środka przedostaje się lekki powiew wiatru, unosząc zwiewną, lnianą zasłonę….uwielbiasz to. Kochasz wszystko co związane jest z Hampton.

–   Roślinne dekoracje….typu trawy, paprocie.

–   Połączenie stylów a także “Nowoczesność celowo postarzana” tak określiłabym Hampton. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć francuski fotel rodem z Ludwika wraz z latarnią i letnim skandynawskim stolikiem.

–   Dekoracje: tutaj króluje wszystko związane z marine: muszle,  czarno białe zdjęcia, kamienie, wodorosty. Zwróćcie uwagę na dekorację jaką wykonałam na stół: do szklanego naczynia wsypałam piasek a na wierzch ułożyłam koralowce.

 

25

 

3-(2)

 

1 (5)

 

2 (7)

 

4 (6)

 

5 (3)

 

Teraz UWAGA! Tylko spokojnie! Rozmowy odnośnie planu zagospodarowania naszej nadmorskiej rezydencji wciąż trwają….więc gdyby zależało Wam na pokoju gościnnym – wszelkie prośby zostaną wzięte pod uwagę.

Całuję, sercem jestem kilkanaście godzin lotu samolotem stąd;)*