Dzisiaj w naszym cyklu “Gotowanie z Tefal i-Companion XL” pokażę Wam, że jest to urządzenie nie tylko doskonale mieszające, czy rozkruszające (jak to miało miejsce w przypadku lodów) ale przede wszystkim jest to sprzęt: gotujący. I co najważniejsze: gotujący-sprawnie, szybko i bez naszej większej ingerencji.

Kolorowe, smaczne, zdrowe i pożywne – zupy kremy to idealny sposób na prosty obiad każdego dnia. Do tego są lekkostrawne i niskokaloryczne. Wspaniałe na każdy dzień!

Bardzo prosta i super pyszna zupa krem to moja propozycja na zupę, którą polecam podawać na pierwsze danie. Mój przepis jest sprawdzony a sama zupa niezwykle kremowa, aksamitna i cudownie smaczna. Idealna dla każdego!

Zupa-krem składniki:

 • 1 cebula
 • 4 ząbki czosnku
 • olej rzepakowy
 • 1 seler
 • 3-4 ziemniaki
 • woda
 • kostka rosołowa (najlepiej własnej roboty wykonanej np. wcześniej w Tefal i-Companion XL)
 • pieprz ziołowy
 • szczypiorek

Sposób przygotowania:

 1. W misie – umieszczamy ostrze rozdrabniające
 2. Wrzucamy obraną cebulę i 4 ząbki czosnku. Ustawiamy – OBROTY: 12 / CZAS: 10 sekund
 3. Dolewamy odrobinę oleju
 4. Ustawiamy program SLOW COOK P1
 5. Do misy i-Companion wkładamy obranego selera i ziemniaki. Dolewamy wodę, kostkę rosołową, pieprz ziołowy.
 6. Ustawiamy program SOUP P1 na 25 minut
 7. Po zakończeniu gotowania miksujemy przez 1 minutę i ustawionej prędkości: 12
 8. Podajemy ze świeżo posiekanym szczypiorkiem i opcjonalnie pestkami słonecznika/dyni

Zachęcam do oglądania video:

Kolejnym argumentem, który przemówił za wyborem Tefal i-Companion XL jest:

Niezliczona ilość możliwości jakie daje nam ten robot. Tak się składa, że rozwój Tefal i-Companion XL (podobnie zresztą jak jego konkurentów), śledze od samego początku i jego premiery w Polsce. 6 lat temu uczestniczyłam nawet na kulinarnych warsztatach, prowadzonych przez Grzegorza Łapanowskiego – gdzie już wówczas ten sprzęt mocno mnie zainspirował. Zachęcam do obejrzenia video (umieściliśmy w nim krótkie przypomnienie). Tefal między czasie mocno stawiał na ciągły rozwój i udoskonalanie tego urządzenia. Co skutkuje powstaniem najwyższego modelu z dostępnych na rynku: Tefal i-Companion XL. Jest wiele czynników, które w mojej ocenie plasują właśnie ten robot gotujący na pierwszym miejscu. Są to np. stosunkowo cicha praca, najwyższe obroty na sekundę ale także możliwość rozbudowania sprzętu o akcesoria, których nie ma w ofercie żaden inny robot gotujący  jak chociażby szatkownica, którą zakłada się na wierzch misy i która pozwala w tradycyjny sposób szatkowanie na przykład warzyw. Co z kolei daje nam nowe, nieskończone możliwości wariacji z przepisami.

KONKURS: WYGRAJ Tefal i-Companion XL !!!

W związku z moim wyborem faworyta wśród robotów gotujących, poprosiłam markę Tefal o egzemplarz konkursowy. Chciałabym abyście poprzez mój cykl mieli okazję poznać ten wyjątkowy termorobot, a jedna osoba wśród Was – będzie miała nawet szansę bliżej się z nim zaprzyjaźnić i to w krótkim czasie! Zasady są proste:

Pod wybranym postem na FB z video lub przepisem opartym na Tefal i-Companion XL (które od dzisiaj będę publikowała przez najbliższy tydzień)

 • napisz w komentarzu: Co ugotowałbyś w swoim TEFAL i-Companion XL i dlaczego to właśnie ta potrawa, a nie inna?

Na Wasze komentarze czekam do najbliższej środy tj do 07.07.2021. Powodzenia!