Ponieważ od przywitania Nowego Roku dzielą nas już ponad 4 dni, nadeszła pora na krok w przód i rozeznanie w tym, co czeka nas w nadchodzących miesiącach. Szczęśliwie, przyszłość wnętrzarska jest dosyć przewidywalna. Trendy  w przeciwieństwie do tych modowych ewoluują stopniowo i przenikają się z minionymi sezonami. Dlatego większość pionierskich marek już w listopadzie zapowiedziała, które akcenty wysuną się na prowadzenie w roku 2016.

Przez ostatnie tygodnie z wypiekami na twarzy uczestniczyłam w kilku pokazach oraz śledziłam wszelkie informacje ze zródeł związanych stricte z designem. Co z tego wynikło? Przekonacie się w 6 poniższych punktach, które prezentują główne trendy wnętrzarskie roku 2016:

  1.   DREWNO

Drewno zarówno to z odzysku, usłojone, pełne ubytków jak i sztucznie-postarzane, będzie przenikało w naszych wnętrzach całościowo lub w formie nienachalnych akcentów. Modna będzie zarówno naturalna drewniana podłoga jak i elewacja czy drewniane, wyraziste meble – wykonane ręcznie wprost od rzemieślnika lub z odzysku, wyszukane na targu staroci.

najlepszy-blog-wnetrzarski

2.   POWRÓT DO…PRZESZŁOŚCI

Jeśli tęskniliście za latami 80…to w roku 2016 nastąpi prawdziwy powrót do przeszłości! Wg. Śnieżki dominować będą zarówno pastele w wersji soft jak i segmentowe sofy połączone z seriami geometrycznych lamp.

najlepszy-blog-wnetrzarski

3.   GEOMETRIA

Bardzo charakterystyczny nurt najbliższego sezonu. Geometria będzie dominować nie tylko w formie pojedynczych akcentów ale zajmie nam całe powierzchnie ścian i podłóg. Dominować będą: kwadraty i sześciany. Czy pamiętacie moją mozaikę w toalecie?

trendy-wnetrzarskie-2016

4.   MARMUR

Jeśli kamień to tylko naturalny! W końcu po latach nieobecności bialy marmur wkracza na salony! Ten niezniszczalny i niezwykle funkcjonalny kamień, sprawdzi się doskonale jako blat w kuchni, elewacja lub stolik czy deska do krojenia. U nas marmur znalazł honorowe miejsce w obudowie kominka:

trendy-wnetrzarskie-2016

5.   OGRÓD-DOMEM

Wreszcie przyszła czas na zieleń! W roku 2016 powoli zaczną zacierać się granice pomiędzy krajobrazem zewnętrznym a tym co dzieje się w środku. Popularne będą zarówno wielkoformatowe okna jak i przesuwane drzwi. Zieleń-integralną częścią domu to także spełnienie moich marzeń o ogrodzie zimowych. Tymczasem poniżej zdjęcie prezentujące nasz taras z włączeniem trendu-jeszcze bez oszklenia:

trendy-wnetrzarskie-2016

6.   DIY

DIY, czyli Zrób to sam! To mój ulubiony trend, który na dobre zagościł w naszych wnętrzach już w ubiegłym sezonie! W roku 2016 nastąpi jego prawdziwy rozkwit (do czego osobiście postaram się przyczynić). Popularne będą zarówno meble wykonane z palet, jak i dodatki z odzysku. Wygląda na to, że świat wreszcie docenia prace własnoręczne i z pomysłem!

trendy-wnetrzarskie-2016

 

Mam nadzieję, że trendy roku 2016 przemówiły do Was równie mocno jak do mnie! Przygotujcie się na prawdziwą dawkę inspiracji wnętrzarskich. Zabieram się do pracy!