Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam świeże zioła w domu! Dodaję je do praktycznie wszystkich potraw: od sałatek, po zupy i marynaty… Świeże zioła w domu, to przede wszystkim wyjątkowy aromat i smak w kuchni a ja pokażę Wam dzisiaj jak stworzyć z nich także orginalną dekorację, która nie tylko będzie cieszyć nasze oko ale także doskonale smakować.

Żyjemy w tak wspaniałych czasach, że nie musimy czekać tygodniami aż zioła wykiełkują nam w szklarenkach, możemy je kupić w każdym osiedlowym markecie za mniej niż 5 zł.

Jedynym minusem jest ich niepraktyczne opakowanie. Folia sprawia, że zioła zamiast swobodnie rosnąć, bardziej się w niej “duszą”, a po wyjęciu łodyki najczęściej rozkładają się na boki. Mała, plastikowa doniczka utrudnia podlewanie i wygląda delikatnie mówiąc – nieestetycznie.

Zobaczcie jak w prosty sposób można z zafoliowanej rośliny uczynić praktyczną ozdobę kuchennego okna.

ziola w domu

 

Do wykonania donic ze świeżymi ziołami wykorzystałam:

  • gotowe sadzonki
  • zbędne słoiki po przetworach
  • ziemię uniwersalną
  • ozdobne etykiety

 

ziola w domu

ziola w domu

ziola w domu

ziola w domu

 

Polecam Wam mój sposób na świeże zioła w domu,  który znacznie przedłuża żywność roślin a także wygląda dużo ciekawiej niż w wersji sklepowej.

A Wy? Czy również lubicie aromat ziół w domu? Niebawem opublikuję przepis na oliwę ziołową – idealny dodatek do wiosennych sałatek.