Zazwyczaj swój dzień rozpoczynam od zielonego smoothie (mieszanki zieleniny i owoców). Jako że w weekendy śniadania jadamy wspólnie a wszystko płynnie bez codziennego pośpiechu, staram się zawsze przygotować coś ekstra! Tym razem padło na omlet warzywny, który wraz z lekkim koktajlem tworzy śniadanie na miarę mistrzów!

omlet-warzywny

tefal sniadanie

SKŁADNIKI:

–   4 jajka ( z tego 2 żółtka i 4 białka)

–   pomidor

–   czerwona papryka

–   żółta papryka

–   cukinia

–   szczypiorek

–   rukola

–   ulubione kiełki

–   szczypta soli

–   kilka pomidorków koktajlowych

tefal sniadanie

tefal sniadanie

tefal sniadanie

tefal sniadanie

WYKONANIE:

Danie wygląda bardzo “profesjonalnie” jednak jego wykonanie zajmie Ci ok. 10 minut.  Wbij do naczynia 2 żółtka i 4 białka oraz wsyp szczyptę soli. Ubijaj na prędkości “turbo” do 5 sekund. Następnie pokrój na drobną kostkę warzywa: ćwiartkę pomidora, cukinię (dodajemy 2 łyżki stołowe), paprykę czerwoną i żółtą (2 łyżki stołowe), odrobinę szczypiorku. Całość delikatnie zamieszaj a następnie przełóż na wcześniej rozgrzaną patelnię z łyżeczką rozpuszczonego masła do smażenia. Smażymy na wolnym ogniu ok. 5 minut.

Usmażony omlet kroimy na 4 części. Jedną z nich układamy na talerzu, przekładamy kiełkami a na wierzch układamy drugą częścią omleta. Na wierzchu dodajemy rukolę wraz z pomidorkami koktajlowymi.

tefal sniadanie

tefal sniadanie

Miłego rozpoczęcia każdego dnia!