Mam nadzieję, że Wasze świąteczne przygotowania są na najwyższym poziomie, gdyż do pierwszej Gwiazdki zostało już tylko 16 dni! Ja wciąż nie zwalniam tempa, żeby już niedługo móc się rozkoszować niepowtarzalnym, świątecznym klimatem. Dekorując swoje mieszkania, nie zapomnijcie o najmłodszych. Ich pokoje wymagają również dodania odrobiny magii.

Idąc tym tropem, dzisiaj przygotowałam realizację specjalnie dla Nich! Jest to obraz świetlny przedstawiający bałwanka na który spada utęskniony przez wszystkich śnieg. Obraz jest o tyle ciekawy, że może cieszyć nasze oko nie tylko w okresie świąt, ale także przez wszystkie miesiące zimowe. U nas aktualnie zastępuje nocną lampkę, tworząc wspaniałą aurę szczególnie wieczorami.

Jego wykonanie jest banalnie proste a sam motyw bałwanka niech posłuży Wam za inspirację do wykonania podobnych realizacji. Myślę, że równie ciekawie może wyglądać także choinka, gwiazdka czy zimowa latarnia.

Do wykonania realizacji wykorzystałam:

  • wiertarko-wkrętarkę MAKITA
  • drewnianą deskę
  • dekoracyjne płatki śniegu 
  • klej
  • farby (niebieską, białą, czerwoną i czarną)
  • pędzle
  • lampki choinkowe (do 20 światełek)

Sposób wykonania:

Deskę pomalowałam na kolor niebieski i odstawiłam do wyschnięcia. W tym czasie na dużym arkuszu papieru naszkicowałam motyw bałwanka, który następnie wycięłam i odrysowałam na wyschniętej desce. Domalowałam pozostałe elementy (jak: nos, usta, szalik i guziki) a następnie z pomocą ciepłego kleju z pistoletu, przykleiłam dekoracyjne gwiazdki z filcu. Na środku gwizdek z pomocą wiertarki MAKITA wywierciłam malutkie otwory, żeby potem kolejno przymocować lampki choinkowe. UWAGA! Ważne aby przed wierceniem, dokładnie sprawdzić rozmiar wiertła i dopasować go do obwodu lampek. Pozwoli nam to na uniknięcie konieczności przyklejania lampek, gdyż odpowiednie otwory będą je doskonale utrzymywały w środku.

Jak to wyglądało w praktyce? Zapraszam do obejrzenia filmu:

A tak nasz obraz świetlny prezentuje się w miejscu docelowym, czyli pokoju Chłopców:
diy blog

diy blog

blog diy

Powiem Wam nieskromnie, że Chłopcy byli pod ogromnym wrażeniem gdy po raz pierwszy zobaczyli swój obraz świetlny w pokoiku! Wciąż pytali czy zrobiłam go sama? Jak? I kiedy? Przez ten moment czułam się najlepszą mamą w całej galaktyce! Jeśli Ty również chcesz od czasu, do czasu zaskoczyć swoich najmłodszych, zabierz się do poszukiwania bezużytecznych na pierwszy rzut oka akcesoriów jak: stara deska czy niewykorzystane puszki farby i tchnij w nie nowe życie!

Ostatnimi czasy do swoich realizacji używam wyłącznie narzędzi MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

MAKITA EKOLOGIA BAN1