Większość moich Bliskich wie, że zamiast kwiatów czy upominków, najbardziej uszczęśliwiają mnie prezenty w postaci – akcesoriów do domu. Każda filiżanka, tekstylia czy nawet nietypowe sztućce to dla mnie prawdziwy skarb. Dzisiaj przedstawię Wam pierwszą część cyklu z serii: “nietypowy sprzęt w mojej kuchni”. Są to orginalne gadżety, które bardzo ułatwiają mi codzienne życie.

 

MASZYNA DO ROBIENIA NALEŚNIKÓW

 

Dostałam od mojej  kochanej Mamy;) W moim domu rodzinnym, w każdy piątek obowiązywał post. Toteż i naleśniki w różnej postaci królowały co tydzień. Maszyna do ich smażenia to świetne rozwiązanie dla wszystkich preferujących śniadania “na ciepło” i w zdrowszej postaci, gdyż nie używamy nawet grama oleju. 

Maszyna bardzo szybko się nagrzewa. zrobienie 20 naleśników zajęło mi ok. 15 minut. Specjalny wałek umożliwia nam dodatkowo regulowanie grubości ciasta. A do tego wszystko przebiega w idealnym porządku;)

 

b

 

c

 

MASZYNA DO ROBIENIA FONDUE

 

Kupiłam z okazji tegorocznych Walentynek. Domowe fondue sprawdza się idealnie przy kolacjach we dwoje, na rodzinnych spotkaniach czy jako punkt centralny imprez dla Dzieci. Z maszyny można wyczarować prawdziwą ucztę w postaci owoców czy pianek marshmallow. W końcu któż z nas nie lubi czekolady? Osobiście nie znam takiej osoby;)

 

4

 

5

 

MASZYNA DO POPCORNU

 

Od kiedy na świeci pojawili się Chłopcy, wyjście do kina do dla nas prawdziwe święto. Postanowiliśmy zrobić sobie kino we własnym domu…nic tak nie tworzy atmosfery tego miejsca jak…POPCORN;)

Jeżeli do tego możemy uzyskać go bez grama tłuszczu, soli i innych ulepszaczy to wybór okazuje się oczywisty. U nas zdecydowana królowa sobotnich wieczorów;)

 

e

 

d

 

Nie oszukujmy się. Prawda jest taka, że zaprezentowane urządzenia nie należą do niezbędnych w gospodarstwie domowym. Są jednak niewątpliwie wielkim ułatwieniem i umileniem codziennych zadań w kuchni.

Kolejnym ich atutem jest cena. Żaden z zaprezentowanych produktów nie przekroczył 150 zł.

Dostępne dosyć często (różnych firm jednak w najkorzystniejszej ofercie cenowej)

na  WESTWING