Kiedy pięć lat temu po raz pierwszy urządzałam pokój dziecięcy, byłam rozczarowana brakiem ciekawym rozwiązań, stylowych mebli i przewagą kiczu wśród dekoracji do najważniejszego pomieszczenia w życiu każdego domu. To wtedy właśnie sięgnęłam po igłę, nitkę i przyjazne tkaniny a z nich stworzyłam pierwszą poszewkę na pościel a także dekoracyjne poduszki z aplikacją statku. Potem przyszedł czas na pędzel i wiertarkę a z nich powstały drewniane panele nad łóżeczkiem z motywem morskim…

5 lat w branży wnętrzarskiej to prawdziwy krok milowy w historii designu. Sklepy z artykułami dedykowanymi wyłącznie dzieciom, wyrosły jak grzyby po deszczu. Swoją ofertę, poszerzoną o meble dla najmłodszych wprowadziły nawet sieciówki wnętrzarskie. Co tu dużo mówić, samo nasze podejście do urządzania przeszło w ciągu tego czasu istne przeobrażenie. I mimo, że stojąc przed wyborem mebli do pokoju dzieci, nie musimy już naszych decyzji ograniczać pomiędzy różem a błękitem,  to wciąż nie byłabym w stanie jednoznacznie wskazać na jedną markę, która w pełni byłaby w stanie sprostać moim oczekiwaniom.

Wasze nieustające zapytania o pomoc w aranżowaniu pokojów dziecięcych, to dla mnie kolejny dowód na ogromne zapotrzebowanie i chęć stworzenia przestrzeni dla dzieci, która będzie już nie tylko magiczna i wyjątkowa ale także dająca możliwość rozwijania wyobraźni czy talentów naszych najmłodszych. Pokój moich Synów to w 100% mój pomysł i W 90% efekt pracy naszych rąk. Dziś to wnętrze, choć stale ewoluuje jest równie aktualne jak w trakcie raczkowania Borysa. Taki efekt uzyskamy stawiając na naturalność surowców, funkcjonalność i przede wszystkim pomysł.

W nowym cyklu przedstawię Wam 3 realizacje, które mają za cel posłużyć Wam za inspirację i bodziec do wykonania podobnych dekoracji w pokojach Waszych Dzieci. Nie musicie wykonywać identycznych projektów. Przyjrzyjcie się przede wszystkim technice i sposobie wykonania, to z kolei pozwoli Wam na zaadaptowanie dekoracji według Waszych potrzeb i wymogów docelowego pomieszczenia.

Zobaczcie jak sprawić, by w pokoju Dzieci wyrosło drzewo:

drzewo-w-domu

Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania:

Na 2 metrowej płycie OSB szkicujemy wzór pnia drzewa wraz z konarami. W tym celu wykorzystałam kredę, która świetnie się ściera, co w przypadku ewentualnych poprawek znacznie ułatwia nam pracę. Tak przygotowane drzewo wycinamy niczym nożyczkami po kartce papieru z pomocą wyrzynarki.

Po wycięciu drzewa, szkicujemy a następnie wycinamy analogicznie do pnia drzewa jego pierwowzór i dodatkowo nacinamy go od środka na 3/4 długości. Dodatkowy pień wkładamy w środek konstrukcji i opcjonalnie całość możemy dodatkowo wzmocnić kątownikami.

Drzewo możemy udekorować na wiele sposobów, zarówno malując jak i ozdabiając łańcuchem świetlnym. W tym przypadku zdecydowałam się na drugie rozwiązanie, co przy zamontowanych wieszakach na ubrania, tworzy świetny efekt.

img_1721img_1677

h

dzieci-wieszak-osb0

Wieszak-drzewo sprawdzi się doskonale również w przedpokoju. Wykonując go według wskazówek, możecie być pewni że drzewo jest konstrukcją bardzo stabilną. Jeśli jednak planujecie wykonać podobne do pokoju Dzieci poniżej 2 lat, polecam zrezygnowanie z budowy dodatkowego pnia, zamiast tego zalecam przywiercenie drzewa do ściany, co w efekcie stanie się popularnym panelem 3 d.

Zapraszam do śledzenia kolejnych realizacji nowego cyklu “Meble do pokoju Dziecięcego” To wszystko naprawdę możecie zrobić sami!

Moje projekty niezmiennie wspierają narzędzia MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

unnamed

 

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.