Moi kochani Rodzice! Czy Wy również jesteście czasem zmęczeni natrafianiem na klocki lego w całym domu? Zdarza mi się znajdować je: w szafkach kuchennych, doniczkach z kwiatami, w pralce i notorycznie pod nogami. Temat pogubionych klocków, towarzyszy mi dobre 6 lat i choć sama uwielbiam układać je z Chłopcami, to bałagan z nimi związany naprzykrzył mi się tak bardzo, że postanowiłam znaleźć na niego sposób!

Wygospodarowałam więc przestrzeń przeznaczoną na układanie klocków, która uchroni Dzieci przed gubieniem poszczególnych elementów, stworzy wygodne miejsce do zabawy a przede wszystkim pozwoli nam-rodzicom ocalić nasze stopy przed przykrym uczuciem, przyklejonych klocków.

Życie znowu okazało się najlepszą inspiracją! Zobaczcie w jaki sposób stworzyć przestrzeń niezwykle kreatywną ale jak się ukazuje również – bardzo praktyczną. Zapraszam do oglądania:

stolik-na-klocki-n00

Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania:

Stolik szlifujemy, oczyszczając tym samym z ewentualnych pozostałości po farbach i lakierze. Następnie odmierzamy równe odległości z obu stron strolika, aby móc odrysować na nich kształt naszych pojemników. Kolejnym etapem jest nawiercenie niewielkich otworów z pomocą wiertarko-wkrętarki w miejscu przeznaczonym na wycięcie kawałków blatu (jest to doskonały patent na swobodne umieszczenie i wycinanie wyrzynarką w przypadku miejsc, które musimy wyciąć “od środka”).  Następnie z pomocą wyrzynarki wycinamy dwa wcześniej odrysowane otwory.

Tak przygotowany blat ponownie szlifujemy w miejscach nacięć a następnie przystępujemy do malowania. Zdecydowałam się na farbę tablicową, która doskonale kryje wymagającą powierzchnię a ponadto to dzięki farbie, stolik będzie posiadał dodatkowa funkcję, która umożliwi naszkicowanie ewentualnych projektów kredą.

Po wyschnięciu stolika umieszczamy pojemniki w miejscach do tego przeznaczonych a następnie przyklejamy planszę i wsypujemy ulubiony zestaw klocków.

stolik-do-zabaw-dla-dzieci

klocki-lego-blog-ladyofthehouse

klocki-lego-zrob-to-sam

stolik-na-klocki0

Stolik do zabaw klockami, towarzyszy nam od początku czerwca. Od tego czasu przetestowaliśmy go niemalże w każdych warunkach. Sprawdził się zarówno na tarasie, w salonie jak i w pokoju Dzieci. Stolik okazał się też świetną formą podziału w przypadku rodzeństwa. W końcu każdy z Chłopaków ma swoje zasłużone miejsce do zabaw, a wszystkie klocki są podzielone sprawiedliwie”po równo”.

Zapraszam do śledzenia kolejnych realizacji nowego cyklu „Meble do pokoju Dziecięcego” To wszystko naprawdę możecie zrobić sami!

Moje projekty niezmiennie wspierają narzędzia MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

unnamed

 

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.