Jeśli Wasze Dzieci doceniają pomysłowe i kreatywne wnętrza, z pewnością będą zachwycone oryginalną półką w kształcie chmurki, która posłuży im jako organizer do ekspozycji ulubionych książek, prac plastycznych a także zabawek. 

Półka-chmurka to odpowiedź na kultowe regały do pokoju najmłodszych, których cena “powala na kolana” nawet największych miłośników designu. Moja propozycja kosztuje niespełna 20 złotych, jest niezwykle urocza a dodatkowo bardzo funkcjonalna. Jej wykonanie nie sprawi Wam najmniejszego problemu, za to efekt końcowy zachwyci zarówno właścicieli dziewczęcych jak i chłopięcych pokoików.

Zobaczcie sami:

dzieci-polka-n0

Do wykonania półki potrzebne są:

Sposób wykonania:

Na dużym szablonie narysuj kształt chmurki o długości około 70 centymetrów, a później analogicznie do niej, narysuj nieco mniejszą. Upewnij się, że chmurki są symetryczne a następnie wytnij je starannie. Przyłóż wycięty szablon do płyty sosnowej, odrysuj kształt i wytnij z pomocą wyrzynarki. Zmierz długość większej chmurki a następnie dotnij deskę na równi z szerokością większej chmurki. Wycięte sosnowe chmurki przywierć do deski po każdej ze stron.

Jeśli zamierzasz zawiesić półkę na ścianie, nie zapomnij o przymocowaniu zawiasów po zewnętrznej stronie półki.

*Potraktuj wymiary jako przykładowe, dopasuj je indywidualnie, zgodnie z wymiarami ściany na której ma się finalnie znaleźć półka.

polka-w-ksztalcie-chmurki-diy

meble-do-pokoju-dzieci-diy

polka-w-ksztalcie-chmury-diy

chmurki-w-pokojudzieci-polka0

Potraktujcie tą półkę jako inspirację. Możecie ją pomalować na wybrany kolor, a także poniżej dorobić krople deszczu. Półka-chmurka prezentuje się także doskonale w towarzystwie kilku koleżanek. Możesz zamontować je jedna pod drugą lub wypełnić nimi całą ścianę. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości, a Wy niejednokrotnie udowodniliście, że kreatywność to Wasze “drugie imię”! Trzymam kciuki za Wasze realizacje i z niecierpliwością czekam na rezultaty!

unnamed

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.