Z doświadczenia muszę przyznać, że jednym z głównych elementów tworzących klimat w naszym domu jest dosyć bogata kolekcja zdjęć. Znajdują się one na ścianach, w ramkach na komodach czy też w postaci obszernych obrazów na płótnie. Są to szczególne pamiątki, przywołują wspomnienia, przypominają o upływie czasu a także są jednym z czynników stanowiących o rodzinnej atmosferze panującej w naszych “czterech ścianach”.

Taka prywatna mini-galeria zawsze wzbudza zainteresowanie gości. Stanowi jedyny w swoim rodzaju element dekoracyjny, który w każdym domu wygląda niepowtarzalnie. Bo tak jak układ ramek jest dowolny (może być równomierny, pozornie nieprzemyślany lub też asymetryczny) to obrazy się w nich znajdujące są już nasze i tylko nasze.

Postanowiłam udowodnić Wam, że wbrew pozorom stworzenie mini-galerii nie należy do trudnych zadań. A my wcale nie musimy wywiercać kilkunastu otworów w ścianach aby uzyskać pożądany “efekt ramowy”. Zobaczcie jak z zasłużonej palety stworzyć wdzięczne tło do naszych wspomnień:

Zapraszam do oglądania kolejnego odcinka z cyklu “Meble DIY”:

IMG_1540

Do wykonania DOMOWEJ GALERII z palet potrzebne są:

Sposób wykonania DOMOWEJ GALERII:

Doskonale jeśli mamy w posiadaniu paletę z przeszłością – taka paleta jest ciekawsza, posiada zarysowane sęki oraz wiele odbarwień. Chcąc wykonać z niej tło do ramek, musimy ją jednak dokładnie oszlifować, usuwając tym samym wszelkie gwoździe i szorstką, nierówną nawierzchnię.

Przed przystąpieniem do mocowania ramek i liter, wcześniej ułóżmy sobie ich rozmieszczenie na podłodze. Dzięki temu z pewnością uda nam się w całości wykorzystać naszą planszę a nasze dekoracje zostaną powieszone równomiernie.

Paleta świetnie wygląda jeśli jest podświetlona. Możemy w tym celu wykorzystać taśmę ledową lub łańcuch cotton balls, który stanowi dodatkową dekorację całego kolażu.

IMG_1541

meble-z-palet-diy

ramka t0

Zachęcam Was do tworzenia podobnych mobilnych galerii zdjęć. Z pomocą Waszej kreatywności dopasujecie je bez najmniejszego problemu do każdego wnętrza. Wystarczy pomalować paletę lub zdecydować się na ramki kolorowe i już tym samym uzyskamy zupełnie inny efekt! Mój pomysł na mobilna galerię zdjęć to także idealny motyw na przyjęcia lub wesele.

Moje projekty niezmiennie wspierają narzędzia MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

unnamed

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.