Elegancja w łazience? Okazuje się, że jest jak najbardziej możliwa…bo dobry projekt łazienki to wyważenie stylu z funkcjonalnością. A jeśli dołożymy do tego nutkę szyku – efekt przerośnie oczekiwania samego projektanta.

Z łazienką był nie lada problem…Wszystkie pomieszczenia były już zaplanowane, materiały zakupione – dominowała Prowansja, trochę stylu francuskiego. Generalnie biele przeplatane z szarością i wtedy Piotr stwierdził, że łazienka to będzie zupełnie inna bajka…że chciałby toaletę klimatyczną, elegancką i żeby miała jak najmniej związku ze sterylnością czy jasnymi barwami. Zgodziłam się…z malutką sugestią o łatwość w utrzymaniu i dużą ilość szafek;) Projekt toalety to w stu procentach “męska sprawa” – stworzony wspólnymi siłami Piotra, Taty i Wiktorka;)

 

projekt łazienki

 

Łazienka jak jeden z pokoi 

Okazuję się, że łazienka może znacznie odbiegać od standardowych rozwiązań a stanowić przytulny pokój służący nie priorytetowo a między innymi do kąpieli.  Aby tak się stało należy przede wszystkim wyzbyć się z niej wszystkich elementów związanych z praniem, suszeniem i środkami czystości a zastąpić je dekoracyjnymi dodatkami jak: obrazy czy zdobione lustra.

 

elegancka łazienka

 

Oświetlenie

Oświetlenie to kluczowy element w klimatycznej łazience. Warto pomyśleć o zainstalowaniu kilku różnych punktów świetlnych. U nas dominują ledy, jest również  podświetlany kamień na ścianach a także żyrandol i kinkiety. A wszystkie rodzaje światła można włączyć osobno lub razem w zależności od potrzeb. Ciekawy układ świetlny wraz z możliwością natężenia tworzy przyjemny, relaksujący nastrój.

 

elegancka łazienka

 

Kolorystyka

Jako że łazienka jest zamkniętym pomieszczeniem, nie musi wystrojem nawiązywać do reszty domu. Tym samym jest to świetne miejsce do aranżacji pomieszczenia w innej kolorystyce. Po jasnych, świeżych odcieniach przyszedł czas na nastrojowy brąz, ecru oraz czerń. Barwy te doskonale neutralizują pospolity “chłód” toalet.

 

elegancka łazienka

 

Biały montaż

Wybór wanny i prysznica to sprawa indywidualna. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się czego oczekuje się od własnej łazienki. Czy wolisz szybki poranny prysznic? Czy też długie wieczorne kąpiele? My – zdecydowanie to drugie dlatego zdecydowaliśmy się na dużą, prostokątną wannę ale pole manewru w tej dziedzinie jest naprawdę ogromne: grające prysznice, owalne, narożne, okrągłe a nawet o kształcie serca z prądami wodnymi wanny przyprawiają o zawrót głowy.

 

elegancka łazienka

 

Materiały

Będę stronnicza – uwielbiam kamień! Ten szlachetny materiał przetrwał czasy jeszcze Starożytnej Grecji. Niezniszczalny, elegancki, o szerokiej gamie kolorystycznej nadaje się do każdego stylu. Połączyliśmy trzy rodzaje: MARMUR (posadzka imitująca drewno), GRANIT (blaty łazienkowe) oraz ONYKS (niecodzienny, nieregularny, doskonale wypełnił centralne punkty na ścianach).

Efekt końcowy:

 

elegancka łazienka

 

elegancka łazienka

 

elegancka łazienka

 

elegancka łazienka

 

elegancka łazienka

 

Moim zdaniem płeć męska spisała się na medal! Mimo wielu stresów warto było poczekać na efekt końcowy!;) Jednak wykończenie to nie wszystko…oto kilka prostych sztuczek na UATRAKCYJNIENIE ŁAZIENKI:

*   świece:   które oprócz gry świateł jaką zapewnia ich blask, wprowadzają w dobry nastrój dzięki zapachom naturalnych olejków (wybieraj te z: jaśminu, róży i lawendy).

*   kwiaty:   jeżeli łazienka posiada okna, warto udekorować ją w żywe kwiaty doniczkowe, które oprócz walorów estetycznych, odświeżą nam także pomieszczenie.

*   obrazy:     obrazy w łazience jeszcze niedawno uznane były za szczyt ekstrawagancji, dzisiaj na nikim już nie robią wrażenia. Niezwykle dodają za to elegancji oraz bardzo ocieplają wnętrze.

*   fotel:   mój cel na najbliższy okres;) niespotykany mebel jak na toaletę a jednak czarny ze złotymi, tłoczonymi nogami spędza mi sen z powiek;)

 

 

 

Realizacja: www.kowmar.pl