Wyznałam Wam kiedyś, że kocham zapach druku. To uwielbienie oprócz książek dotyczy także prasy. Poniedziałkowa wizyta w Empiku to jeden z moich cotygodniowych rytuałów. Zaś samo czytanie każdego z czasopism zaczynam od…horoskopów. Te, pisane ponoć “za karę” przez początkujących dziennikarzy, przeważnie różnią się od siebie diametralnie… Wycinam więc przyszłość w prognozie najbardziej przychylnej dla Wodników, a potem noszę przy sobie przez kolejny miesiąc, traktując jako dobry omen….

…i powiem Wam jeszcze przewrotnie, że nie jestem przesądna! Lubię za to otaczać się dobrymi myślami, przychylnymi Ludzmi, uśmiechem i serdecznością. To samo dotyczy domu. Każda zmiana, czasami nawet niewielka wnosi powiem pozytywnej energii. A ja to ciepło wyjątkowo lubię pielęgnować. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy wiem, że odtąd wszystko będzie się toczyło właśnie tutaj, wspólnie…Jak ożywić atmosferę naszego otoczenia po zmianie czasu? Oto kilka tajemnic:

1.   Natura…

To co w jesiennych dekoracjach jest najpiękniejsze, to świadomość że nie trzeba wydawać na nie olbrzymich środków. Wystarczy wybrać się na najbliższe targowisko, aby znaleźć na nim prawdziwe skarby natury. ..ich kolory o tej porze roku w końcu cieszą nas dojrzałością barw, co świetnie ożywia nawet najsmutniejsze wnętrza.

ladyofthehouse

2.   Zmysły…

Lampy, lampiony i świece (szczególnie te zapachowe) zawsze potrafią stworzyć atmosferę bardzo intymną. Jesienią, zwłaszcza po zmianie czasu światłoterapia jest na wagę złota! Uwielbiam w każdej postaci.

ladyofthehouse

3.   Czas narzut, pledów i ciepłych koców…

Kolejnym akcentem budującym poczucie ciepła podczas chłodniejszych miesięcy są miękkie tekstylia. Koce, przytulne narzuty potrafią podkręcić temperaturę naszego pomieszczenia o co najmniej kilka stopni. Te,rzucone nawet niechlujnie na sofie od razu sprawiają, że pomieszczenie sprawia wrażenie przytulniejszego.

ladyofthehouse

4.   Kolory…

Jesienią warto zmienić kolorystykę. Pastele i jaskrawość ustępuje miejsca brązom,czerwieni, stonowanym barwom. Może być to obrus lub kolor pledów. Wspaniale jeśli dysponujemy dwoma kompletami zasłon, które możemy zmieniać w zależności od pory roku. 

ladyofthehouse

5.   Tworzenie…

Baw się dekoracjami, wymyślaj je sam, twórz, kreuj…Kiedy jak nie jesienią znajdziesz czas na odkrycie w sobie ukrytych pokładów kreatywności? A każdy z Was takowe posiada…gwarantuję! 

ladyofthehouse

ladyofthehouse

ladyofthehouse

wazon z dyni

 

Czy widzicie jak czasem niewiele potrzeba aby poczuć się lepiej?

Wypróbujcie u siebie – to działa!;)