Jak doskonale wiecie, uwielbiam tworzyć aranżacje przy okazji wszelkich świąt, uroczystości czy zmieniających się pór roku. Uważam, że należy celebrować życie a każde święto zasługuje na specjalną oprawę. Po wielu miesiącach planowania i szkoleń, wreszcie udało mi się stworzyć cykl realizacji, w których będę przedstawiała Wam pomysły na udane przyjęcia, oryginalne dekoracje i niezapomniane aranżacje przyjęć. Mam nadzieję, że moje pomysły i tutoriale – zainspirują Was do podobnych starań.

Dzisiaj przedstawię Wam sposób dekorowania stołu, jaki przygotowałam z okazji okrągłych urodzin mojej przyjaciółki. Zaplanowałyśmy kameralne spotkanie w gronie najbliższych sobie kobiet i zależało mi aby tego dnia jubilatka poczuła się naprawdę wyjątkowo! Ze względu na porę roku, zdecydowałam się na stonowaną kolorystykę w postaci przytłumionego różu, starego złota i bieli. Aranżację potraktujcie uniwersalnie, gdyż jej elegancki charakter sprawia, że sprawdzi się doskonale również przy okazji przyjęcia weselnego, rocznicy ślubu czy podobnych sobie uroczystości w okresie jesiennym. Zapraszam do oglądania:

Aranżacja stołu w stylu kwiatowym:

KOLORYSTYKA: Planując aranżację wnętrza, przyjęcia czy stołu zawsze zaczynamy od kolorystyki! Wybór kolorów stanowi połowę sukcesu, gdyż to na ich bazie będziemy dobierać dodatki, dekoracje i kwiaty. Tutaj obowiązuje zasada złotej trójki – decydujemy się na 3 główne kolory, których odcienie ze sobą współgrają, nie gryzą się i ładnie się wspólnie prezentują. W trakcie łączenia kolorów, zawsze szukam barwy, która nie jest najbardziej nasycona w danej kompozycji, a następnie dobieram wzór bądź kolory uzupełniające, które współgrają z całością. W tym wypadku bazujemy na odcieniach stłumionego różu (wchodzącego momentami w bordo) starego złota i bieli.

OBRUSY/BIEŻNIKI: Czasami rezygnuję z obrusów aranżując stoły. Mając do czynienia ze stołami na których widoczne jest piękno czasu, lubię podkreślić ich charakter i sprawdza się to doskonale na przycięciach mniej oficjalnych a już najbardziej kiedy mamy do czynienia ze stylem vintage. W miejscu, w którym organizowałyśmy urodziny nie mogłam sobie jednak na to pozwolić. Biały obrus stanowi tu z góry przepisaną rangę. Są jednak takie kolory tkanin, które po zestawieniu ich ze sobą tworzą wyjątkowo magiczny obraz. Tak jest z pastelowymi odcieniami różowego i złotem. Trudno wskazać na bardziej romantyczne, delikatne, ale jednocześnie bezpiecznie klasyczne i eleganckie połączenie. Subtelność pudrowego różu w postaci aksamitnych bieżników w duecie z połyskiem złotych nici na białym obrusie to przepis na stylizację szykowną i eteryczną, która stanowi jednocześnie piękne tło dla zastawy stołowej.

DEKORACJE: Ładne wnętrza potrzebują dekoracji, która udźwignie ciężar gatunkowy tego miejsca. Zostawiłam więc w spokoju dekorowanie elementów poza stołem, które same w sobie są wyjątkowe. Pozwoliłam sobie jednak nadrobić ekspresję dekoratorską na stole. W tej aranżacji zdecydowałam się głównie na świece i świeże kwiaty. O tym jak wykonać “krok po kroku” tę efektowną kompozycję kwiatową na wysokim stojaku, dowiecie się z kolejnego wpisu. Tymczasem zwróćcie uwagę na subtelne białe dynie-baby oraz figi, które doskonale współgrają z całą aranżacją i są świetnym podkreśleniem jesiennej aury.

ZASTAWA STOŁOWA: Nie jestem zwolenniczką kupowania niezliczonych zestawów stołowych. Czy pamiętacie jak wybrnęłam z problemem talerzy w aranżacji leśnej? Podłożyłam pod zwyczajne przeźroczyste talerze liść paproci, który tym samym stał się świetnym akcentem leśnym. W tym wypadku pospolity charakter kryształowych talerzy, odmieniłam złotymi podkładkami, które nadały naczyniom zupełnie nowy wymiar. Na eleganckim stole – nie może zabraknąć również serwetek. Do ich dekoracji wykorzystałam uniwersalne złote obrączki, które w szybki sposób pozwoliły mi ułożyć z serwetek eleganckie kokardki.

Dajcie koniecznie znać jak Wam się podoba!

 

 

 

***Sesja została wykonana w przepięknych wnętrzach Restauracji Casablanca w Olsztynie