Z poprzedniego wpisu z cyklu „Domowe biuro” dowiedzieliście się, na co zwrócić szczególną uwagę, tworząc domowe biuro. Dziś chciałabym poruszyć temat kolorów i ich wpływu na naszą kreatywność, a przede wszystkim pokazać Wam, jak stworzyć fotel, który stanowi znaczący i niezbędny element naszego Domowego Biura.

Psychologi koloru w Domowym Biurze

Praca w domu może rozleniwić – samodzielne wybieranie godzin, w których się pracuje, w połączeniu z możliwością zrobienia sobie przerwy w każdym momencie nie sprzyjają skupieniu. Jeżeli chcesz wydajnie pracować w domowym zaciszu, to urządzając swój kącik do pracy, pamiętaj o poniższych wskazówkach:

  • Ściany pomaluj na zielono lub niebiesko. Te barwy wyciszają i sprzyjają twórczej pracy.
  • Jeżeli do dyspozycji masz małe pomieszczenie, to co najmniej jedną ze ścian pomaluj na biało. Ten kolor powiększy optycznie pomieszczenie.
  • Wprowadź do domowego biura dodatki w kolorach brązu i beżu. Ten barwy wspomagają koncentrację.
  • Możesz postawić na dodatki w kolorze czerwony, ale pamiętaj, aby nie było ich wiele. Dlaczego? Czerwony pobudza, ale też może powodować rozdrażnienie.

Łącząc sprawnie kolory, możesz stworzyć przestrzeń do pracy, w której przebywanie będzie przyjemnością. Gdy będziesz odpowiednio zmotywowany i pozytywnie nastawiony, praca nie będzie kojarzyć się wyłącznie z obowiązkiem – będzie przyjemnością.

FOTEL w Domowym Biurze DIY

Praca przy biurku, często kończy się dla nas bólem kręgosłupa, karku a nawet głowy. Coś o tym wiem, na co dzień spędzam przy nim nawet po kilkanaście godzin. Urządzając Domowe Biuro nie możemy zapomnieć o miejscu w którym damy odpocząć napiętym mięśniom, będziemy mogli się zrelaksować i odprężyć. W tym celu postanowiłam wykonać wygodny fotel, z dużym siedziskiem w którym można zanurzyć się z ciekawą lekturą. Zapraszam do oglądania:

Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania:

Do jednej z trzech palet montujemy 4 metalowe koła obrotowe (z możliwością blokady). W tym celu niezbędna nam będzie poręczna wiertarko-wkrętarka i długie wkręty. Z dwóch pozostałych palet wycinamy cały środek, pozostawiając jedynie tylną deskę i boki (która będą nam służyły za podłokietniki) na szerokość bloków łączących. Palety łączymy ze sobą z pomocą metalowych łączników a całą konstrukcję dokładnie szlifujemy.

Na koniec kładziemy materace (Jak je wykonać przedstawiałam Wam w ubiegłorocznym wpisie dotyczącym mebli ogrodowych).

Jesteś kreatywny i oryginalny? Żyjesz zgodnie z zasadami ekologii? Lubisz znajdować nowe zastosowania dla starych rzeczy? Od dzisiaj wiedz, że możesz zrobić je także sam! Potrzebna Ci będzie jedynie moja instrukcja, skrzynie i narzędzia Makity.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

KONKURS!!!!

MOI DRODZY, PRZEZ OSTATNIE 5 LAT NA BLOGU POWSTAŁO KILKADZIESIĄT PROJEKTÓW „ZRÓB TO SAM”… I choć to dopiero początek, to w kategorii wnętrza&diy zebrała się całkiem spora biblioteczka oryginalnych i nietuzinkowych projektów. INSPIROWAŁAM WAS DO WYKONANIA: przeróżnych DEKORACJI, MEBLI,  A NAWET URZĄDZANIA CAŁYCH POMIESZCZEŃ W WASZYCH DOMACH POPRZEZ PRACĘ WASZYCH RĄK I CHĘCI!

MOJA SKRZYNKA MAILOWA PĘKA W SZWACH OD REALIZACJI, KTÓRE WYKONALIŚCIE INSPIRUJĄC SIĘ BLOGIEM LadyoftheHouse!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej kreatywności i każdorazowo wzruszam się na widok Waszych projektów.

Postanowiłam nagrodzić majterkowiczową część moich Czytelników, a może również w ten sposób zachęcić sceptyków projektów „Zrób to sam” do działań…Często to właśnie ta druga grupa, tłumaczyła swój sceptycyzm brakiem odpowiednich narzędzi…więc:

MAM DLA WAS NIESAMOWITY KONKURS W KTÓRYM DO WYGRANIA BĘDĄ CAŁE ZESTAWY WARTOŚCIOWYCH ELEKTRONARZĘDZI MOJEJ ULUBIONEJ MARKI MAKITA.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Do 30.08.2017 do godz 23:59 wyślij na adres: ladyofthehouse.pl@gmail.com zdjęcie z realizacją, którą wykonałeś inspirując się jednym z kilkudziesięciu projektów DIY, opublikowanych na blogu LadyoftheHouse, wraz z krótkim opisem ze wskazaniem, która realizacja stała się dla Was motorem do działania.

Następnie udostępnij JEDEN WYBRANY FILM Z REALIZACJĄ Z CYKLU „DOMOWE BIURO” na swojej tablicy FB a potem mocno trzymaj kciuki!

Wśród nadesłanych realizacji rozlosuję nagrody o łącznej wartości 2 tys zł! Jak:

* SZLIFIERKA OSCYLACYJNA Makita

* WIERTARKO-WKRĘTARKA Makita

* WYRZYNARKA Makita