Coraz więcej osób pracuje w zaciszu swojego domu. Jeszcze kilka lat temu byli to głównie freelancerzy, artyści i osoby prowadzące mikro-przedsiębiorstwa. Dziś to same korporacje często zachęcają swoich pracowników do pracy zdalnej, gdyż takie rozwiązanie okazuje się być bardziej korzystne dla obu stron. Ta zmiana dla dotychczasowego etatowca wiąże się z koniecznością stworzenia DOMOWEGO BIURA.

Osobiście nie wyobrażam sobie pracy na etacie. I choć pracuję znacznie więcej niż w wymiarze: 7/24, to satysfakcja z zawodu blogera, wynagradza mi wszelki trud i poświęcenie, którego niewątpliwie wymaga moja praca. Wiem również z wiadomości od Was, że Wy także coraz częściej decydujecie się na porzucenie etatu i podjęcie się zajęć, które są poniekąd rownież Waszą pasją! To właśnie Wy w znacznej mierze, zainspirowaliście mnie do stworzenia kolejnego projektu, w którym tym razem postaram się zainspirować Was do urządzenia osobistego kąciku do pracy.

O czym należy pamiętać, urządzając DOMOWE BIURO?

Trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażone biuro bez biurka, bo to właśnie na nim znajdzie się komputer, telefon, dokumenty i pozostałe niezbędne akcesoria. Gdzie ustawić ten mebel? Jak urządzić domowy kącik do pracy, aby sprzyjał on kreatywności lub po prostu można było poczuć się w nim jak w firmie? Urządzając biuro w mieszkaniu, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na przekształcenie całego pomieszczenia na domowe biuro, to dobrym pomysłem będzie wyznaczenie strefy pracy, korzystając z kolorów. Przykładem może być częściowe przemalowanie ścian. Innym sposobem, aby odgrodzić miejsce do pracy od pozostałej przestrzeni, jest wykorzystanie regału. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie niezbędne narzędzia będą w jednym miejscu, a członkowie Twojej rodziny będą wiedzieć, kiedy nie mają Ci przeszkadzać.Twoje domowe biuro powstało w salonie lub sypialni? Lampa na suficie to zbyt mało, aby wygodnie pracowało Ci się wieczorami – zainwestuj w oświetlenie punktowe, np. lampkę biurkową.
  • Postaw na wygodę i porządek. Masz dużo książek, z których korzystasz na co dzień? Zamiast trzymać je na biurku, zainwestuj w regał. Przyda się również niewielka komoda, w której będziesz mógł przechowywać dokumenty, przybory do pakowania czy piśmiennicze.

Serce każdego gabinetu – biurko

Skoro przy biurku będziesz spędzać kilka godzin dziennie, to powinno ono być wygodne i ustawione w takim miejscu, do którego będziesz mieć swobodny dostęp. Szczególną uwagę należy zwróć na to, aby:

  • Biurko było ustawione bokiem lub przodem do okna. Dzięki temu unikniesz sytuacji odbijania się promieni słońca od monitora, co skutecznie utrudnia pracę.
  • Biurko znalazło się z dala od tych części np. pokoju, po których najczęściej poruszają się domownicy. W ten sposób nikt nie będzie Ci przeszkadzał w wykonywaniu zawodowych obowiązków.
  • Ustawić biurko blisko ściany. Wówczas będziesz mógł umieszczać najważniejsze informacje na organizerze ściennym. Jak wykonać taki, pokażę już wkrótce.

Dobre biurko to więcej niż blat na odpowiedniej wysokości – to również dodatkowa przestrzeń, która pozwala przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy. Zobacz jak własnoręcznie stworzyć biurko: praktyczne, stylowe i funkcjonalne:

Do wykonania realizacji potrzebne są:

Sposób wykonania:

Wykonanie biurka zaczynamy od przygotowania blatu. Zależało mi aby biurko (podobnie do całego pomieszczenia) miało charakter vintage, czyli nieco postarzany. Drewniane blaty nie należą do najtańszych a już w szczególności jeśli dodatkowo posiadają znamiona historii…dlatego zdecydowałam się na płytę sosnową, którą postarzałam z pomocą abolutnie genialnego urządzenia jakim jest SZLIFIERKA SZCZOTKOWAO tym urządzeniu dowiedziałam się stosunkowo niedawno a już należy do jednych z moich ulubionych elektronarzędzi. Szlifierka, służy do strukturyzacji i postarzania powłoki drewna, dzięki czemu nawet z tak zwyczajnej płyty sosnowej, którą wybrałam, potrafi wydobyć piękne sęki i strukturę drewna. Szlifierka posiada regulowaną głębokość i jest super łatwa w użyciu! Efekty po 5 minutach szlifowania, możecie obejrzeć dokładnie na filmie.

Po szlifowaniu, oczyszczamy płytę z pyłu i malujemy jedną warstwą impregnatu do drewna. Następnie łączymy ze sobą poszczególne elementy jak skrzynie i blat. W tym celu potrzebne Wam będzie kilka wkrętów i poręczna WIERTARKO-WKRĘTARKA, która poradzi sobie nawet z trudno dostępnymi zakamarkami. Blat łączymy ze skrzynkami poprzez dekoracyjne blaszki kątowe, które nie tylko dodadzą pożądany charakter meblowi ale także ukryją łby wkrętów.

 

Jesteś kreatywny i oryginalny? Żyjesz zgodnie z zasadami ekologii? Lubisz znajdować nowe zastosowania dla starych rzeczy? Od dzisiaj wiedz, że możesz zrobić je także sam! Potrzebna Ci będzie jedynie moja instrukcja, skrzynie i narzędzia Makity.

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

KONKURS!!!!

MOI DRODZY, PRZEZ OSTATNIE 5 LAT NA BLOGU POWSTAŁO KILKADZIESIĄT PROJEKTÓW “ZRÓB TO SAM”… I choć to dopiero początek, to w kategorii wnętrza&diy zebrała się całkiem spora biblioteczka oryginalnych i nietuzinkowych projektów. INSPIROWAŁAM WAS DO WYKONANIA: przeróżnych DEKORACJI, MEBLI,  A NAWET URZĄDZANIA CAŁYCH POMIESZCZEŃ W WASZYCH DOMACH POPRZEZ PRACĘ WASZYCH RĄK I CHĘCI!

MOJA SKRZYNKA MAILOWA PĘKA W SZWACH OD REALIZACJI, KTÓRE WYKONALIŚCIE INSPIRUJĄC SIĘ BLOGIEM LadyoftheHouse!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej kreatywności i każdorazowo wzruszam się na widok Waszych projektów.

Postanowiłam nagrodzić majterkowiczową część moich Czytelników, a może również w ten sposób zachęcić sceptyków projektów “Zrób to sam” do działań…Często to właśnie ta druga grupa, tłumaczyła swój sceptycyzm brakiem odpowiednich narzędzi…więc:

MAM DLA WAS NIESAMOWITY KONKURS W KTÓRYM DO WYGRANIA BĘDĄ CAŁE ZESTAWY WARTOŚCIOWYCH ELEKTRONARZĘDZI MOJEJ ULUBIONEJ MARKI MAKITA.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Do 30.08.2017 do godz 23:59 wyślij na adres: ladyofthehouse.pl@gmail.com zdjęcie z realizacją, którą wykonałeś inspirując się jednym z kilkudziesięciu projektów DIY, opublikowanych na blogu LadyoftheHouse, wraz z krótkim opisem.

I udostępnij JEDEN WYBRANY FILM Z REALIZACJĄ Z CYKLU “DOMOWE BIURO” na swojej tablicy FB a potem mocno trzymaj kciuki!

Wśród nadesłanych realizacji rozlosuję nagrody o łącznej wartości 2 tys zł! Jak:

* SZLIFIERKA OSCYLACYJNA Makita

* WIERTARKO-WKRĘTARKA Makita

* WYRZYNARKA Makita