Wspomnienia z wakacji, przełomowe momenty, krajobrazy które nosimy w sercach. Wszystkie bliskie nam obrazy, zasługują na odpowiednie wyeksponowanie.  Zobaczcie w jaki sposób stworzyłam naszą osobistą “Domową Galerię”.

 

ramki w domu

 

Długo zastanawiałam się jak zagospodarować ściany w pomieszczeniach. Dom bez obrazów, ramek czy zdjęć wydaje się  pusty i sprawia wrażenie zimnego. Niestety nie należymy do wielkich wielbicieli sztuki dlatego zdecydowałam się na fotografie. Te Rodzinne, okazały się najwdzięczniejszym motywem przewodnim. Wybrałam zdjęcia nieprzypadkowe, każde z nich przedstawia istotny moment z naszego życia: od okresu narzeczeństwa po ślub i chrzciny naszych Dzieci –  kawałek Rodzinnej historii.

 

ramki w domu

 

Mimo, że cała kompozycja sprawia wrażenie przewidywalnej – zaprojektowanie jednej z cetralnych ścian w domu, okazało się nie lada wyzwaniem.

Postanowiłam ułatwić Wam nieco zadanie i zebrałam kilka wskazówek do stworzenia idealnego projektu ściany.

5 ZASAD CIEKAWEJ ARANŻACJI ŚCIANY:

–    Nie wieszaj zdjęć z miejscach nasłonecznionych, będą słabo widoczne a z czasem mogą zmienić barwę.

–    Zdjęcia nie powinny być przypadkowe, najlepiej gdy łączy je jakiś motyw, może to być również kolor ramki lub zabarwienie fotografii (ja użyłam sepii)

–    Jeżeli zdecydujemy się na dużą ilość ramek, warto wcześniej ułożyć je na podłodze. Przed powieszeniem wymierzyłam dokładnie odległości między poszczególnymi obrazami. Zdjęcia ułożyłam również chronologicznie.

–    Ramki ze zdjęciami należy umieszczać na wysokości dostępnej dla oczu. U nas punkt centralny znajduje się 200 cm. od podłoża.

–     Uwielbiam symetrię, dlatego ramki w moim przypadku są bardzo uporządkowane. Możesz pozwolić sobie na “artystyczny nieład” i umieścić zdjęcia w pozornym chaosie. W tym przypadku zadbaj aby ramki były w różnych rozmiarach a także aby kompozycja pokryła całą ścianę.

 

ramki w domu

 

ramki w domu

 

Mam nadzieję, że mój projekt posłuży Wam za inspirację do stworzenia własnej “Galerii Domowych Fotografii”. Sprawicie tym samym, że Wasze ściany ożywią nieco wnętrze a Wy znajdziecie pretekst do miłych, bezcennych wspomnień…