Witajcie! Dzisiaj mała niespodzianka. Zamiast Gosi to ja – Piotrek (zwany na blogu „tatą” lub „mężem”) tuż po odbytych targach „Dom-Inteligentny” postanowiłem podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami. Między mną a moją Żoną przetoczyła się długa dyskusja co do zasadności instalacji nowoczesnych rozwiązań, którą pozostawiam Wam do rozstrzygnięcia.

 

22222

 

Zacznijmy jednak od początku. Przy budowie pierwszego domu popełniamy błędy. Mniejsze jak wybór koloru ścian i większe jak instalacje, których nie położono, kiedy był ku temu czas.

I tak jak ściany w każdej chwili możemy sobie przemalować choćby następnego dnia, tak z instalacjami jest już ciężej. Jednego nie mogę sobie darować! A mianowicie, że nasz dom NIE jest inteligentny;( Co to oznacza w praktyce? Pokażę na przykładach:

Wracasz po pracy do domu. Stoisz w korku. Zanosi się na burzę a Ty nie zastanawiasz się czy oby na pewno zamknąłeś okna-strychowe i czy najbliższą noc nie prześpisz na podłodze bo zaleje Ci łóżko, które mieści się tuż pod. Wiesz, że Twój Dom myśli za Ciebie.

A kiedy leżysz już w suchym, wygodnym łóżku i zachodzisz w głowę czy oby na pewno zamknąłeś drzwi wejściowe, nie zrywasz się w środku nocy, tylko ze spokojem zamykasz oczy. Wiesz, że Twój Dom zrobi to za Ciebie.

Nie martwisz się o suchość powietrza przy rozpalonym kominku ani o pożeracz prądu w postaci niewyłączonego telewizora w domu. Wiesz, że jeśli o czymś zapomniałeś, Twój Dom o wszystkim poinformuje Cie drogą mobilną.

Krótko rzecz ujmując – Inteligentny Dom może wszystko. Zapewniając bezpieczeństwo, spokój i niekończący się wachlarz możliwości, które za kilka lat staną się standardem. Ten argument nie do końca przekonywał moją Gosię, która  ani nie mogła sobie tego zjawiska wyobrazić „fizycznie”, ani też nie wyobrażała oddania kontroli nad domem w ręce komputera. Najpewniej jednak nie miała wcześniej okazji, zobaczenia w praktyce na czym polega inteligencja domu. Dopiero po zapoznaniu się z Meblami Sensualnymi dostrzegła walory fenomenu o którym opowiadałem Jej miesiącami.

W momencie kiedy zobaczyła w praktyce gre świateł oraz ergonomię połączoną z efektami dźwiękowymi, nastąpił ten moment zaskoczenia, który próbowałem przeforsować od dobrego roku.

Mężczyzna przy realizacji inwestycji takich jak dom i późniejszym wyborze do niego produktów kieruje się następującymi czynnikami:

a) zastosowaniem w praktyce b) bezpieczeństwem c) finansami d) zasadnością.

Natomiast Kobieta widzi tylko jedno: ESTETYKĘ

Dlatego mam dla Was radę:  Jeżeli jesteście w trakcie budowy, remontu lub innych większych zmian w domu polecam zabrać swoją drugą połowę na październikowe weekendy SENSUAL COLLECTION organizowane przez Mebel Rust. Ta firma kieruje się indywidualnym podejściem do każdego klienta, tak aby ten miał możliwość przy pomocy architektów zaprogramować inteligencję swojego domu na tyle, na ile jest to jemu potrzebne. Myślałem, że jestem „na bieżąco” w dziedzinie techniki jednak po zapoznaniu się z ofertą byłem pod mocnym wrażeniem innowacyjności i przełomu jaki prezentują. Gosia natomiast zachwycona zjawiskiem postawiła mnie przed pytaniem bez odpowiedzi:

„Piotr dlaczego wcześniej mi nie powiedziałeś o co chodzi z tym inteligentnym domem?”

 

Po roku wałkowania tego samego tematu, zwyczajnie straciłem już argumenty. Zachęcam jednak Was do wykazania się w temacie. Napiszcie w kilku zdaniach:

Dlaczego warto zainwestować w Dom-inteligentny?

Czekają na Was świetne nagrody:

GŁÓWNA:

Sprzęt kuchenny

oraz książka Roberta Sowy

POCIESZENIA:

Książki wraz z drobnym upominkiem od sponsora.

 

 

 

*Wpis powstał dzięki współpracy z marką Mebel Rust

 

 

DOPISANE DNIA 08.11.2014

KONKURS W WYNIKU LOSOWANIA WYGRAŁY KOMENTARZE:

1. Użytkownika – Kaczor

2. Użytkownika – Aleksandra

GRATULUJEMY!!! Skontaktujemy się z Wami drogą mailową !