Stół – kluczowy element Świąt Bożego Narodzenia. To na nim znajduję się tradycja Wigilii, to przy nim dzielimy się opłatkiem, On stanowi wizytówkę domu. Aby stół Bożonarodzeniowy był kompletny, musi posiadać 4 elementy: miejsce dla niespodziewanego Gościa, sianko pod obrusem,  12 potraw a także odpowiednią DEKORACJĘ. I na tym ostatnim skupimy się dzisiaj. Dekorowanie świątecznego stołu nie musi być trudne i wyszukane, wystarczy odrobina chęci aby Wigilijną Wieczerzę spędzić w iście klimatycznej oprawie.

dekoracja stolu

Stół został nakryty świeżym, białym obrusem oraz podkładkami z akcentem świątecznym, które oprócz walorów estetycznych, służą do utrzymania czystości.

dekoracje stolu

Serwetki – niezbędnik eleganckiego nakrycia. Materiałowych używam jedynie na wyjątkowe okazje a taką z pewnością jest Wigilia. Jeżeli zastawa leży na podkładkach, nie mamy obowiązku kłaść sztućców na serwetce. Zamiast tego z serwetek możemy zrobić wdzięczną dekorację każdego talerza.

dekoracje stolu

dekoracje stolu

dekoracje stolu

Obowiązkowym elementem świątecznego stołu, są świece. W tym przypadku za świecznik, posłużyły mi lampki do wina w których środek włożyłam białe bombeczki a na podstawce ustawiłam świece. Świetną ozdobą naszego stołu może stać się stroik adwentowy na którym w końcu zapłoną wszystkie świeczki w komplecie…

dekoracje stolu

Dodatkowo możemy zatroszczyć się o specjalne naczynia świąteczne. Osobiście uwielbiam patery w kształcie buzi mikołaja czy też przypominające choinki. W przypadku tych drugich, świetnie prezentują się bakalie, które od zawsze kojarzyły mi się właśnie ze świętami….

dekoracje stolu

 Nasz świąteczny stół to ciepło i nastrój- dla tych, którzy chcą przeżyć ten wyjątkowy wieczór możliwie najpiękniej…

dekoracja stolu

Zadbajmy o detale na naszych wigilijnych stołach gdyż to one dodają smaczku każdej aranżacji.