Po ostatnim video, w którym prezentowałam jak sprawnie i dogłębnie wysprzątać wnętrze przed świątecznym dekorowaniem, nazwaliście go różnie…. “spluwa”, “pstryczek”, a nawet: “magik”. Dla mnie to po prostu niezawodny pomocnik w codziennej dbałości o porządek w domu, czy w samochodzie. Poznajcie: odkurzacz pionowy Tefal X-force Flex 14.60 z funkcją mycia podłóg.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze pionowe. Można się nawet posilić o stwierdzenie, że wraz z robotami sprzątającymi, odkurzacze pionowe zdominowały rynek w segmencie odkurzania. Ich konstrukcja jest wygodna nie tylko w użyciu, ale również w przechowywaniu – pozwalają zaoszczędzić miejsce. Jeszcze praktyczniejszym rozwiązaniem jest odkurzacz z funkcją mycia, dzięki któremu wykonasz dwie czynności – odkurzanie i mycie podłóg – jednocześnie. To duża wygoda i oszczędność czasu. Ponadto pionowy odkurzacz z funkcją mycia bywa bezprzewodowy, co zdecydowanie podnosi dodatkowo komfort użytkowania.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych:

 • BRAK KABLA – brak plączącego się kabla pod nogami i brak konieczności przepinania kabla z gniazdka do gniazdka. Komfortowe poruszanie się po domu.
 • WIĘKSZA MOBILNOŚĆ – odkurzacz możemy zabrać ze sobą do samochodu, z większą łatwością odkurzymy także kanapę lub podobnie trudne dostępne miejsca.
 • BRAK WORKÓW – zamiast tego pojemniki, które można zdemontować, opróżnić, umyć i ponownie założyć. Rozwiązanie szczególnie polecane alergikom.
 • LEKKA KONSTRUKCJA – odkurzacze bezkablowe są lekkie i bardzo poręczne. Zdecydowanie łatwiej jest nimi operować i poruszać się po domu.
 • CICHA PRACA – odkurzacze bezprzewodowe wyróżnia także zdecydowanie cichsza praca w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami.

Wady odkurzaczy bezprzewodowych:

 • CZAS PRACY – jeśli zdecydujemy się na tańszy model, to wbudowany akumulator może pozwolić nam na zazwyczaj maksymalny czas pracy do kilku minut. Może to być niewystarczające na sprzątnięcie całego domu.
 • KONIECZNOŚĆ ŁADOWANIA – nie można zapominać także o regularnym ładowaniu akumulatora. Cały proces trwa zazwyczaj kilka godzin, więc najlepiej podłączać odkurzacz do ładowarki zaraz po posprzątaniu, aby mieć pewność, że następnym razem, gdy pojawi się taka potrzeba, będzie gotowy do pracy.
 • FILTRACJA -wiele modeli oferuje także gorszej jakości filtry, co może być szczególnie ważne dla osób z alergiami.

A co jeśli Wam powiem, że na rynku jest odkurzacz, który na 1 ładowaniu potrafi przepracować do 70 minut, ma ogromną moc ssącą i posiada kilka opcji sprzątania w jednym?

x-force-flex-14.60
Tefal X-force FLEX 14.60

Tefal X-force FLEX 14.60 – odkurzacz pionowy z funkcją mycia podłóg

To właśnie model Tefal X-force FLEX 14.60 pozwolił mi na sprawne wysprzątanie domu na święta. I z tego powodu postanowiłam przedstawić to urządzenie również Wam. Szczególnie w okresie świąt szukamy sprzętów, które ułatwią nam pracę i uznałam, że ten dokładnie model odkurzacza, jest strzałem w “10”. Uważam, że to urządzenie na tle innych odkurzaczy pionowych wyróżnia przede wszystkim: bardzo długi czas pracy na 1 ładowaniu, uniwersalność, lekkość  i łatwość użytkowania. Ale to nie wszystko!

 • Tefal X-force FLEX 14.60 cechuje niezwykła moc silnika Tefal Digital Force, który zapewnia ekstremalnie skuteczne odkurzanie w każdej sytuacji. Doskonale radzi sobie z piaskiem od butów na podłodze, czy odkurzaniem dywanów (w przypadku odkurzaczy pionowych jest ewenementem!). Moc ssąca 200 AW!
 • FILTRACJA 99,9% System filtrów, w tym wysokowydajny filtr EPA skutecznie zatrzymuje 99,9% wszelkich zabrudzeń i alergenów.
 • Pojemny zbiornik na kurz 0,9l umożliwia długą pracę bez konieczności częstego opróżniania. Zbiornik na kurz oraz filtr zmywalny można myć pod bieżącą wodą. Generalnie należy wspomnieć, że użytkowanie tego sprzętu jest niezwykle łatwe i intuicyjne.
 • TRYB BOOST Maksymalna moc na żądanie – naciśnij, odkurz i puść, by oszczędzić baterię.
 • LEKKI Moduł ręczny waży zaledwie 1,9kg, a cały odkurzacz 3,2kg dla wygody użytkowania.
 • UNIWERSALNY: Używam go do odkurzania paprochów ze stołu, jak i sprzątania w szafkach, pod meblami, czy chcąc odkurzyć lampy sufitowe albo posprzątać w samochodzie. Tefal X-force FLEX 14.60 został wyposażony w kilka akcesoriów jak np.: szczotka do mebli czy turboszczotka do usuwania sierści, które pozwalają posprzątać nim każdy zakamarek!
 • TECHNOLOGIA FLEX Ta cecha to inaczej elastyczność i dotyczy rury, która jeśli trzeba jest sztywna, a w razie potrzeby np. podczas odkurzania pod meblami, może się zginać. Elastyczność rury pozwala dosięgnąć kurz znacznie skuteczniej nawet pod niskimi meblami bez konieczności schylania się (ogromna wygoda pracy).
 • CZAS PRACY nawet do 70 minut w trybie ECO na jednym ładowaniu. Dodatkowo możemy wyposażyć nasz odkurzacz w dodatkową wymienną baterię, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe 70 minut nieprzerwanej pracy.
 • Nie zabrakło również takich smaczków jak podświetlanie ledowe w głównej elektroszczotce, co z jednej strony jest takim “sprzętowym bajerem”, a z drugiej pozwala nam dostrzec każde zabrudzenie na powierzchni podłogi.
 • Ogromnym atutem tego modelu jest również ekran z wyświetlaczem, który pokazuje nam tryb, w którym pracujemy, a także ile czasu odkurzacz jest w stanie pracować w danym trybie. Panel sterowania łatwo umożliwia przełączanie się między 5 trybami mocy. Niby banał a jednak, tak bardzo przydatny w przypadku odkurzacza bezprzewodowego.
 • GŁOWICA AQUA 2w1, dzięki której jednocześnie odkurzysz i umyjesz podłogi. Innowacyjna, zaawansowana technologicznie konstrukcja głowicy oferuje dokładne do czyszczenie, z ruchem do tyłu i do przodu w nawet w trudno dostępnych miejscach i na zakrętach. Urządzenie 2 w 1. Dzięki głowicy Aqua możesz w wygodny sposób jednocześnie odkurzać i myć podłogę, oszczędzając nawet połowę czasu przeznaczonego na sprzątanie.

Jeśli jesteście przed porządkami świątecznymi, zapraszam do oglądania video, które dla Was przygotowałam. Sprzątanie nie musi być udręką!