Tradycyjnie…

7
swieta w domu
Tak – stale badam modę, śledzę trendy i eksperymentuję. Lubię bawić się stylami. Wciąż coś zmieniam i przerabiam. Istnieje jednak taki jeden miesiąc w roku, gdzie wszystko musi być „po staremu”. Choinka musi się zielenić. Kuchnia powinna pachnieć cynamonem, suszonymi grzybkami i piernikiem. A światełka koniecznie muszą migotać, przynajmniej w co drugim oknie…

 

dekoracje swiateczne

Pytacie o tegoroczne trendy świąteczne…

Jest ich kilka:

–   połączenie złota i czerni

–   naturalne kolory ziemi/styl skandynawski

–   kraina lodu, czyli przeniesienie krajobrazu zimowego do środka domu

–   od kilku sezonów również górują pastele…

Osobiście żaden z nowych wzorców nie jest w stanie zastąpić mi magii, jaką tworzy tradycja. Grudzień jest dla nas miesiącem przygotowań, dekoracji, pieczenia, śmiechu i radości. Lubię w każdym kącie zaznaczyć ten wyjątkowy okres. Pełno u nas latarni, lampek, girland i czerwonych dodatków… Uwielbiam tradycyjne kolory. Zieleń, czerwień i biel –  jak żadne inne barwy nadają bajkowy nastrój grudniowej aurze….

dekoracje swiateczne

swiateczne dekoracje

dekoracje swiateczne

dekoracje swiateczne

dekoracje swiateczne

dekoracje swiateczne

dekoracje swiateczne

dekoracje swiateczne

dekoracje swiateczne

 

Święta posiadają czarodziejską moc czynienia z nas Ludzi szczęśliwszych, weselszych i nieco bardziej beztroskich….Jeżeli za sprawą dodatków możemy podkreślić ten wyjątkowy okres w roku, warto przyłożyć wszelkich starań aby ta magia była wszechobecna i została z nami jak najdłużej..Dlatego zachęcam Was do dekorowania przestrzeni wokół siebie! Nie dajmy się zwieść ponurej aurze za oknem!

Weekend przedświąteczny przed Nami!

Do dzieła!

 

 

 

 

 

 

7 KOMENTARZE

  1. Twoje dekoracje są przepiękne! Poza tym lubię takie wpisy – aż się ciepło na sercu robi. Uwielbiam święta – tegoroczne spędzane po raz pierwszy poza Polską będą wielką próbą utrzymania tradycji i przeniesienia jej na całkowicie nowy grunt.
    Nie mogę się doczekać! Już nawet wybadałam, gdzie kupić kiszoną kapustę na pierogi! Będzie świąteczny mix kulturowy! Trzymajcie kciuki!
    Pozdrawiam ciepło!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here