Pokój Chłopców.

35
pokoj chlopcow
Nareszcie mogę się Wam pochwalić pokojem Chłopców! Trochę to trwało ale warto było czekać. Jego projekt powstał z marzeń naszych Dzieci oraz z ogromu miłości jaką Ich darzymy. Reszta to nutka kreatywności i nocy spędzonych np. na „malowaniu”. Jesteśmy zachwyceni z efektów naszej pracy. Mam nadzieję, że pokój zainspiruje Was do niebalanych rozwiązań w Waszych domach.

Muszę się Wam przyznać, że nad planowaniem ostatecznego wyglądu pokoju Chłopców spędziliśmy niejeden wieczór. Zależało nam żeby stworzyć miejsce, które urzeczywistni Ich dziecięce marzenia. Okaże się miejscem przyjaznym i rozbudzającym zainteresowania. Pokój podzieliliśmy na 4 strefy, które znacznie ułatwiają jego funkcjonowanie.

I kącik sypialniany

Prezentowane pomieszczenie jest wyjątkowo nieustawne. Dużo w nim wnęk, skosów i okien. Jak na złość uparłam się na łóżko piętrowe i na dodatek (ze względów bezpieczeństwa oraz estetycznych) zależało mi żeby zostało zbudowane na kształt domku. W trakcie projektowania codziennie zmieniałam ścianę na której ma się znalezć, na każdym kroku słysząc, że „tak się nie uda”. Jak się okazało i w tym przypadku „nie ma rzeczy niemożliwych” i tak oto pomysł z którym zasypiałam przez dobry miesiąc, ku wielkiej radości Dzieci stal się rzeczywistością!

pokoj chlopcow

6

5

II kącik bawialniany

W życiu Wiktora (4 lata) i Borysa (2 lata) najważniejsza (i chwała Im za to!) jest zabawa. W kręgu Ich zainteresowań jest wciąż głównie LEGO, z których tworzą codziennie nowe budowle, SAMOCHODY – głównie oldtimery a także wszelkie drewniane, ponadczasowe zabawki. W tym przede wszystkim nowy nabytek – kolejka. Tym samym planując rozmieszczenie pokoju, mieliśmy na uwadze aby nie zagracić Ich przestrzeni nadmiarem mebli. Środek pomieszczenia został pusty, tworząc miejsce do zabawy.

18

14

III kącik czytelniano – naukowy

Dzień Chłopców oprócz zabawy, wypełniają również wszelakie zajęcia, które mają za zadanie wspierać Ich rozwój intelektualny oraz rozwinąć w Nich chęć do poznawania świata. W Ich pokoju nie mogło zabraknąć również miejsca które w delikatny sposób wykluczy zabawki na poczet bardziej poważnych spraw.

19

20

16

7

IV kącik plastyczny

Czyli ściana, która stała się w pełni pracownią rysunkową Chłopców. Jest to miejsce – pole do rozwijania inwencji twórczej, która niezaprzeczalnie w Nich drzemie! W tym miejscu skupiliśmy wszelkie niezbędne ku temu narzędzia.

21

22

12

11

10

 

W kolejnych wpisach pokażę Wam jak krok po kroku wykonaliśmy poszczególne strefy pokoju. Dołączę do nich kosztorys abyście zobaczyli, jak tanim kosztem stworzyć mały, wyjatkowy świat do nauki, zabawy i relaksu w jednym.

 

Wykonanie: z miłości Mama i Tata;)*

 

ŁÓŻKO – Kura Ikea

35 KOMENTARZE

 1. Wspaniały! Podziwiam pomysły, ale przede wszystkim to, że Wam się CHCIAŁO. Tak jak napisałaś, ten pokój powstał z miłości. Widać w nim dużo zaangażowania. Można było wstawić zwykłe meble, ale nie, wy podarowaliście swoim synkom coś więcej. Jeszcze raz powtórzę – cudnie!

 2. Piękny pokój! Naprawdę pięknie go urządziliście! łożeczko jak z marzeń, kącik czytelniczy super – takie same półeczki ma mój synek w swoim kąciku czytelnika :), a kącik do tworzenia prac plastycznych – rewelacja.

 3. Pokój pięęęęękny! Zazdroszczę chłopakom 🙂
  Ale zabudowane łóżko na piętrze mnie nie przekonuje :/ Mamy łóżko piętrowe, na górze śpi starszy (5,5 roku) syn- ile my się musimy nagimnastykować, żeby go tam „wepchnąć” jeśli zdarzy mu się usnąć np. w samochodzie w drodze do domu 🙂 Żeby włożyć dziecko do zabudowanego łóżka, trzeba je obudzić, innej opcji nie widzę :/ Co nie zmienia faktu, że zrobiliście to pięknie! 😀

 4. Pokój cudowny – nie mogę go pokazać swoim chłopakom (3 i 5 lat) bo padliby z zazdrości. Ale jedno mnie zastanowiło – czy naprawdę mają TAKI porządek w pokoju? W pokoju naszych chłopaków również jest kącik malarski i czytelniczy. W malarskim na fragmencie pomalowanym farbą tablicową jest zawsze jakiś gryzmoł a w czytelniczym panoszą się tabuny książek, których nigdy nie da się uporządkować bo są zawsze „w ruchu”

 5. jest bosko! spodziewam się 2 chłopca i byłam przekonana, że nic interesującego dla chłopięcych wnętrz nie znajdę. Myliłam się ;-)) jesteś tego dowodem! gdzie kupiłaś papier na rolce do malowania?

 6. Cudownie jest. Naprawdę brak słów! Myślę o metamorfozie naszego pokoiku, bo z pierwotnego minimalistycznego zamysłu niewielę zostało i czas na zmiany. Pokoik chłopaków naprawdę cudowny! Chciałam jeszcze zapytać o retro jeździk – właśnie szukam takiego na prezent – czy to Villac czy Gollnest & Kiesel.. czy jeszcze inna firma? Nie mam pojęcia, który z nich jest dobrej jakości, zwłaszcza że ceny różnią się znacznie, a obejrzeć mogę tylko w sieci. Proszę o opinię na jego temat. Pozdrawiam ciepło

 7. Witam,

  Jestem tu po raz pierwszy, jestem zafascynowana Pani blogiem 🙂
  Proszę mi powiedzieć gdzie znajdę pokoik chłopców krok po kroku wraz z kosztorysem ? 🙂

  Pozdrawiam bardzo serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here