Leśna Kraina

11
zwierzeta w lesie
Pierwsze przymrozki i zapowiedz zimy, zainspirowały mnie do przeprowadzenia ciekawych zajęć przyrodniczych z Dziećmi. Postanowiłam opowiedzieć Im o tym, że nie tylko Mama wyjmuje ciepłe koce ze strychu ale także Zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej pory roku…

 

zajecia z dziecmi w domu

 

Nasze zajęcia zaczęliśmy od lektury, dzięki której Chłopcy przypomnieli sobie jakie zwierzęta zamieszkują leśną krainę. Rozmawialiśmy o tym jak poszczególne gatunki trudzą się, żeby zebrać wystarczające zapasy na śnieżne dni oraz gdzie się skryją przed największym mrozem.

Chłopcy z zainteresowaniem słuchali leśnych opowieści a Ich szczególne zainteresowanie wzbudziła wiadomość o zmianie futra przez niektóre ssaki .Przypomnieliśmy sobie także, że już najwyższa pora zatroszczyć się o NASZ KARMNIK i pokarm dla najsłabszych ptaszków.

Zwieńczeniem lekcji przyrody była praca plastyczna. Postanowiliśmy zorganizować Kącik badawczy w pokoju Chłopców, gdzie znalazły się wszystkie zwierzęta leśnej krainy.

Przy okazji Chłopcy zapoznali się z kolejnymi technikami plastycznymi.

 

kreatywny czas z dziecmi

 

kreatywny czas z dziecmi

 

kreatywny czas z dziecmi

 

kreatywny czas z dziecmi

 

kreatywny czas z dziecmi

 

kreatywny czas z dziecmi

 

kreatywny czas z dziecmi

 

kreatywny czas z dziecmi

 

A oto efekt końcowy:

 

kreatywny czas

 

Mam nadzieję, że przykład naszych zajęć, zachęci Was do twórczego spędzania czasu z Dziećmi. Wykorzystajcie te cenne chwile do ciepłych opowiadań o otaczającym świecie. Badzcie pewni, że Wasze Dzieci naucza się z nich więcej niż Wam się wydaje…

11 KOMENTARZE

  1. Byłam zaskoczona jak usłyszałam, że nawet dzieci w wieku wczsnoszkolnym zaskoczone są, że są zwierzęta, które na czas zimy zasypiają. Naprawdę warto takie ciekawostki im powtarzać. Bardzo fajny pomysł!

  2. Mój też był zaskoczony tym zmienianiem futra 🙂 Pytał i pytał, a ja odpowiadałam jak umiałam :). Fajne jest to, że podczas takich rozmów z dziećmi sami możemy się wiele nauczyć lub odkryć nowe spojrzenie na dany temat. Bo czy ktoś z dorosłych zastanawia się nad sprawami tak błahymi, jak zmiana futra na zimę przez zwierzęta, gdzie wiewiórki chowają orzechy, dlaczego nie ma liści zimą, jakie zwierzęta można spotkać nocą (pytanie mojego syna z przed 2 dni) itp:). Pozdrawiam, masz super pomysły 🙂

  3. Fantastyczny pomysł i prześliczny efekt końcowy:) Chłopcy mają teraz wspaniały leśny kącik w pokoju! A tak na marginesie, zaglądam na Twój blog od pewnego czasu i muszę powiedzieć, że masz przepiękny dom i wspaniałe wyczucie smaku, gratuluję:) Pozdrawiam serdecznie!

  4. Świetne pomysły! A czym masz pomalowane ściany albo cóż to za tablica na której zrobiliście dekoracje po zakończonej zabawie? One są poprzypinane na magnes?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here