Z racji tego, że bardzo lubię testować nowości ze świata AGD, które mają na celu umilać i ułatwiać nam codzienne życie, a każdy przed zakupem szuka uprzednio informacji w Internecie, to dzisiaj chciałabym  opowiedzieć Wam o odkurzaczach i przedstawić model jednego z nich.

Nie wiem czy wiecie ale od 2014 roku obowiązuje nowa i bardzo restrykcyjna regulacja dotycząca odkurzaczy. Chodzi w niej między innymi o to, że sprzęty nie mogą funkcjonować na silniku o mocy większej niż 1600 Watów. Regulacja dotyczyła także zużycia energii, filtracji, skuteczności zbierania kurzu czy hałasu. Każdy, kto od tego czasu poszukiwał odkurzacza zauważył zapewne, jak bardzo odczuwalna była to zmiana w jakości ich pracy. Na przełomie tych 3 lat zdażyło mi się testować różne odkurzacze i byłam nimi rozczarowana pod wieloma względami…jednak to co najbardziej przemawiało na ich niekorzyść to mówiąc najkrócej po prostu niedokładne odkurzanie. Okazuje się jednak, że to nie moc silnika jest odpowiedzialna za skuteczność odkurzaczy a przede wszystkim budowa szczotki.

Miesiąc temu trafił do mnie odkurzacz TEFAL SILENCE FORCE 4A, którego producent szczyci się najwyższą skutecznością parametrów przy zachowaniu nowej regulacji. A ja miałam go przetestować w najtrudniejszych z możliwych warunków…bo w trakcie świątecznego dekorowania domu.

Zobaczcie sami:

Czy wykonywanie obowiązków domowych może być proste?

Będę z Wami szczera…bardzo trudno jest zrobić na mnie wrażenie domowym odkurzaczem. Wszystkie zdają się być podobne a przez ostatnie 3 lata wszystkie okazywały się równie niedoskonałe. To, co przemówiło do mnie w przypadku modelu TEFAL SILENCE FORCE 4A to realna różnica w skuteczności zbierania zabrudzeń (odkurzacz poradził sobie nawet z najdrobniejszymi drobinami brokatu). Kolejną ogromną zaletą jest możliwość inteligentnego i skutecznego czyszczenia różnych podłóg, bez konieczności wymiany szczotki. Odkurzając dom, a w nim wykładziny, dywany, podłogę drewnianą i kamień używałam wyłącznie szczotki 2 w 1 przeznaczonej do wszystkich rodzajów podłóg (wystarczy jedynie przycisnąć przycisk z wyborem danej nawierzchni). Trzecią zauważalną cechą i wartością na którą zawsze zwracam uwagę w przypadku alergików jest 3 poziomowy system ekstremalnej filtracji (za co odpowiadają worki Hygiene +), co sprawia, że zapewniamy wyjątkowy komfort oczyszczania domu z pyłków, kurzu i alergenów. Odkurzacz przemówił do mnie jeszcze z innego powodu…został zaprojektowany specjalnie z myślą o nocnych markach…czyli mnie! Uwielbiam sprzątać w domu, kiedy wszyscy śpią i jest późno w nocy. W przypadku tradycyjnego odkurzacza ze względu na hałas było to zwyczajnie niemożliwe.

Szczególnie podoba mi się to, że Tefal jest niezwykle ergonomiczny w użytkowaniu dzięki możliwości regulacji powietrza za pomocą uchwytu. Tymsamym z łatwością i bez konieczności schylania można dostosować moc odkurzania do danej powierzchni (podłogi, dywany, kanapy). Odkurzacz jest również wyposażony w worki Hygiene + Anti-Odour, które są wysoce efektywnym absorberem zapachów. Dodatkowo worki Hygiene + wyposażone są w specjalną klapkę, która zamyka się automatycznie przy wyjmowaniu worka. Pożegnaj się zatem raz na zawsze z chmurą kurzu w trakcie wymiany worka!

Jeśli zatem szukacie odpowiedniego odkurzacza, to zwróćcie uwagę w pierwszej kolejności na TEFAL SILENCE FORCE 4A, który w mojej ocenie zasługuje na mocną 6 za łatwość odkurzania, skuteczność i brak hałasu.