Nowe urządzenia w domu w postaci pralki i suszarki Amica DREAM WASH, zainspirowały mnie do zabrania się za urządzenie – Domowej Pralni. Postanowiłam wreszcie zagospodarować przestrzeń przeznaczoną wyłącznie do spraw związanych z praniem, którego jak już wiecie z poprzedniego wpisu, w naszym domu jest naprawdę dużo! 

Nie oszukujmy się codzienna praca związana z segregowaniem, praniem a następnie prasowaniem i składaniem odzieży, nie należy do najbardziej ekscytujących zajęć w naszym życiu. Jednak jest to czynność, którą bez wątpienia wykonuje się każdego dnia w absolutnie  każdym domu. Wszyscy mamy to na głowie! Dlatego pomyślałam, że warto choć trochę uprzyjemnić i ułatwić sobie tą powinność. Nowa pralka i suszarka Amica DREAM WASH stały się doskonałą inspiracją do stworzenia Domowej Pralni. Zabrzmiało poważnie? Nic bardziej mylnego! Domyślam się, że nie każdy jest teraz w stanie dobudować dodatkowe pomieszczenie przeznaczone wyłącznie do prac domowych. Nie wszyscy mamy taką możliwość na dodatkowy pokój przeznaczony do prania, ale jak najbardziej możliwe jest zorganizowanie i panowaniem nad tym wszystkim w ograniczonej przestrzeni. Po przeanalizowaniu tematu, i stworzeniu projektu swojej Domowej Pralni, który niebawem ujrzy światło dzienne mam dla Ciebie kilka rad:

  1. Jeśli pranie robisz w kuchni, warto zamontować przesuwne drzwiczki, które ukryją pralkę i pozostałe przybory do prania w czasie, kiedy z nich nie korzystasz. Dodatkowo jest to dobry sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, który można wspomóc odpowiednim oświetleniem.
  2. Jeśli nie masz w domu oddzielnej pralni, a rozważasz remont lub powiększenie kuchni, postaraj się wykreować oddzielną przestrzeń na ten cel. Pralnia jest jednym z najbardziej użytecznych i praktycznych pomieszczeń w domu.
  3. Poza pralką i suszarką bębnową, idealna pralnia wyposażona jest w zlew do ręcznego prania delikatnych tkanin, szafki, stojącą suszarkę, kosze na pranie, żelazko i deskę do prasowania, a także blat do składania ubrań.
  4. Dobrze wyposażona pralnia daje Ci przestrzeń i możliwości do lepszej realizacji zadania. Wszystko co potrzebne masz pod ręką, i możesz wykazać się większą troską o ubrania.
  5. Bez względu na to jak mała jest Twoja pralnia, łatwiej będzie zachować ład i porządek w pomieszczeniu, w którym zastosowano pomysłowe rozwiązania do przechowywania. W przypadku gdy pralnią jest zaledwie jeden kąt danego pomieszczenia, wystarczy, że zorganizujesz blat, szafkę i kilka półek.
  • Jeśli nie masz miejsca na wystarczająco dużą szafkę mogącą pomieścić deskę do prasowania, zastosuj hak ścienny.
  • Nie ma blatu? Przymocuj do ściany składany blat, który w sekundę pojawi się wtedy kiedy będziesz go potrzebować do poskładania upranych ubrań.
  • Do sortowania brudnej odzieży najlepiej stosować trzy kosze: na ciemne, jasne i delikatne ubrania.
  • Zamiast klasycznej szafki zastosuj wózek z trzema pólkami, bo zawsze może posłużyć jako zapasowy blat.
  • Do roznoszenia upranych i poskładanych ubrań po szafach w domu używaj prostokątnego kosza, w którym rzeczy się nie pogniotą.
  • Sprawdzaj wszystkie pojemniki co trzy miesiące i usuwaj nieużywane produkty. Jeśli zdecydujesz się na pralkę AMICA Dream Wash, pamiętaj że 1 uzupełnianie detergentów wystarczy aż na 20 prań!

Mój projekt Domowej Pralni niedługo przejdzie do realizacji, z pewnością przedstawię Wam efekt końcowy. Tymczasem poniżej przedstawiam kilka zdjęć/inspiracji, którymi się kierowałam przy tworzeniu swojego projektu:

Zachęcam Was również do obejrzenia video wprost z mojej Domowej Pralni jeszcze przed – metamorfozą: