Halloween po naszemu.

3
halloween
Mój stosunek do Halloween jest wciąż sceptyczny. I mimo, że nie postrzegam tej nowej tradycji w kategoriach religii to nadchodzący listopad bardziej skłania mnie do wspomnień i wyciszenia aniżeli zabawy. Zbliżam się wielkimi krokami do 30-stki i „za moich czasów” nikomu nie przyszło do głowy aby chodzić w przebraniu po domach z hasłem: „Cukierki albo Psikus”.

 

22222

 

Tymczasem pokolenie naszych Dzieci wyrasta z nową tradycja w tle. Mimo, że nie wybieramy się na obchód po dzielnicy, to nie zamierzamy udawać, że wokoło nic się nie dzieje a dzwonek do drzwi „nie działa” . Postanowiłam przygotować wraz z Chłopcami słodycze i dekoracje dla Dzieci, które co roku odwiedzają nas 31 pazdziernika. Czas, który spędziliśmy na malowaniu dyń, wykorzystałam do rozmów na tematy poważniejsze i bardziej istotne aniżeli „kostiumy halloweenowe”,  tym samym spędziliśmy kolejne owocne popołudnie.

 

halloween

 

halloween

 

halloween

 

halloween

 

halloween

 

halloween

 

halloween

 

„Cukierki albo Psikus” DIY

Przygotowaliśmy dla Was dwa ciekawe pomysły na orginalne przygotowanie słodyczy w wersji „halloween”:

 

*   LIZAKI -DUSZKI

 

lizaki halloween

 

lizaki halloween

 

*   CUKIERKI M&M’s 

 

24

 

M&M'S

 

M&M'S

 

Gdzieś przeczytałam, że w tym okresie celebruje się właśnie „dziecięcą radość życia” może to jest jakiś sposób na zaakceptowanie tego „święta”?

3 KOMENTARZE

  1. A ja bardzo lubię to święto i cieszę się, że powoli zaczyna docierać do Polski. Bardzo często ludzie utożsamiają Halloween ze Świętem Zmarłych, natomiast są to dwie całkowicie inne okazje i mimo, że nieco podobny to mają bardzo odmienny charakter…dla mnie Halloween t rozrywka, atrakcje, świetne dekoracje z dyń, a Święto Zmarłych? To wniosły dzień, pełen refleksji i zadumy…coś całkowicie innego…

    Pozdrawiam
    Kasia

  2. Kurczę a nas dzieci zaskoczyły w tym roku. Pierwszy raz, a mieszkamy w naszym mieszkaniu już prawie 9 lat, mieliśmy halloweenowe dzieci po cukierki. Za rok pewnie lepiej się przygotuję 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here