Codzienna porcja witamin tak szybka i prosta.

2
witaminy w sokach
W poprzednim wpisie dotyczącym sokoterapii, wspominałam że samo picie soków to jedno. Jeżeli jednak zależy Wam na uzyskaniu najbardziej wartościowego płynu a także na spożywaniu go zgodnie z naturą i zapotrzebowaniem organizmu, warto zastosować się do kilku istotnych wskazówek.

Pisałam Wam już o najlepszej porze na spożywanie soków w ciągu dnia, o zalecanej ilości a także o wyższości wyciskarki nad sokowirówką. Teraz chciałabym się skupić na cechach wyciskarki, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie tej odpowiedniej.

Do tej pory moja wyciskarka zajmowała dobry „kawałek” kuchni a przyrządzanie w niej soku cóż…nie należało do najprzyjemniejszych czynności w trakcie dnia. Mobilizowała mnie jedynie świadomość, że swoim poświęceniem, dostarczam Dzieciom niezbędną porcję witamin. Umówmy się! Decydując się na zakup wyciskarki, oprócz aspektów zdrowotnych warto przemyśleć takie kwestie jak: przechowywanie (wyciskarka powinna zmieścić się do szafki kuchennej), łatwość utrzymania w czystości (ważne aby każdorazowo po wyciśnięciu soku, nie istniała konieczność szorowania poszczególnych elementów), istotna jest również – łatwość użycia i bądz co bądz jakakolwiek przyjemność z użytkowania.

Kiedy firma Philips napisała do mnie z propozycją przetestowania nowej wyciskarki, byłam ciekawa czy takie urządzenie może czymś zaskoczyć? Sam mechanizm wydawał mi się do tej pory jednolity w urządzeniach tego typu…

  • Wyciskarka Philips Avance HR1897/30 zaskoczyła mnie mile już po otwarciu przesyłki. Otóż jej stosunkowo małe gabaryty oraz zgrabny kształt sprawiły, że wcale nie chciałam jej chować do szafki. Postanowiłam umieścić ją na wyspie gdzie odtąd jest wciąż w pełni gotowa do pracy, a zajmuje jedynie 11 centymetrów szerokości!

dobra-wyciskarka-do-owocow 4

  •   Wyciskarka wyposażona jest w technologię MicroMasticating, która wyciska aż do 90% zawartości owoców i warzyw, tnąc składniki i dokonując mikrowyciskania, uwalniając jeszcze zdrowszy, pożywny sok za pomocą metalowego wałka. To wszystko na naszych oczach, gdyż wyciskarka jest w większości przezroczysta, przez co z powodzeniem możemy monitorować zarówno powstający sok, jak i odpady w postaci miazgi. Co zaskoczyło mnie najbardziej, to możliwość wyciskania soków nawet z tak miękkich owoców jak banany, czy też tak twardych jak orzechy (do tej pory dodatkowo, musiałam wspierać się pomocą blendera w przypadku „wymagających” owoców). Ważne! Czy wiecie, że używając wyciskarki Philips Avance do owoców i warzyw typu: jabłka, gruszki czy marchewka nie należy obierać ich ze skórki? To olbrzymia oszczędność czasu!

dobra-wyciskarka-do-owocow-i-warzyw 2

jak-zrobic-zdrowy-sok 2

zdrowe-nawyki-zywieniowe-ladyofthehouse 2

sokoterapia-swieze-soki-zdrowe 2

  •   Wygodna jest również możliwość wyciskania bezpośrednio do szklanki. Z czego osobiście rzadko korzystam, gdyż jednorazowo zazwyczaj przygotowuję większą ilość soku czyli około 1 litra dla każdego domownika. Podoba mi się bardzo funkcja „blokady kapania”. Korzyści płynących z tej funkcji nie zrozumie nikt, kto nie czyści blatów kuchennych. Dzięki blokadzie mam o jeden powód mniej do sprzątania.
  •   Mycie również zajmuje nam zaledwie chwilę, dokładnie 1 minutę, gdyż urządzenia typu wałek i filtr czy osłona wystarczy jedynie przepłukać pod bieżącą wodą, bez kłopotliwej konieczności usuwania resztek po owocach pozostałych w urządzeniu.
  •   A skoro jesteśmy przy myciu, warto również wspomnieć, że wyciskarka zamiast pospolitego sitka, posiada dwa filtry- jeden zapewnia klarowny sok, drugi-bardziej gęsty (z większą zawartością błonnika). Brak sitka, znacznie ułatwia czyszczenie, gdyż wyciskarka wyposażona jest w fukcję „wstępnego czyszczenia”. Do jej środka wlewamy wodę, włączamy urządzenie i tym samym cały mechanizm mamy przeczyszczony.

test-wyciskarki-do-owocow-philips 3

dobra-wyciskarka-do-owocow-test 1

  •  Elementem, który jest taką „kropka nad i” tej wyjątkowo przychylnej w obsłudze wyciskarki jest…książka z przepisami na pyszne i zdrowe propozycje skoków. Osobiście kilka z nich już przetestowałam ale sama książka może stanowić doskonałą alternatywę szczególnie dla początkujących sokomaniaków.

pomysly-na-swieze-soki-philips 5

  • Muszę również wspomnieć o cenie. Jak wiadomo wyciskarka jest zawsze droższa od sokowirówki. Cena rynkowa prezentowanej wyciskarki Philips wynosi 1200 zł. Nie jest to kwota mała. Jednak po dłuższej analizie myślę, że jest to wydatek opłacalny z wielu względów: po pierwsze i przede wszystkim korzystają z niego wszyscy członkowie Rodziny. Wyciskarka jest bardzo wydajna, wyciska z owoców „ostatnią kroplę” a ponadto będziemy korzystali z niej wspólnie przez okrągly rok. W trakcie odchudzania, długo myślałam o diecie pudełkowej z dostawą do domu. Jednak jej abonament miesięczny  porównywalny jest z ceną urządzenia. Rezultaty odchudzania na diecie sokowej są ponoć znacznie lepsze, co również zamierzam przetestować:)

Troszkę żałuję, że do wpisu nie mogłam użyć porównawczo swojej starej wyciskarki. Zobaczylibyście wówczas „czarno na białym”, że wyciskarka-wyciskarce jest nierówna. Jestem bardzo mile zaskoczona ogromnym postępem technologicznym wyciskarki wolnoobrotowej PHILIPS Avance.

Jeśli temat zdrowego odżywiania jest Wam równie bliski i właśnie stajecie przed dylematem wyboru odpowiedniej wyciskarki. Od siebie mogę jedynie dodać, że w tym przypadku decyzja dotyczy urządzenia, które odtąd będzie Wam towarzyszyć codziennie, warto zatem przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw” żeby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.
2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here