Zniechęcona ciągłym zmywaniem lakieru oraz wizytom u manikiurzystki, szukałam rozwiązań alternatywnych. Strzałem w dziesiątkę, okazał się zestaw do samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego Semilac.

Hybrydy to idealny sposób dla wszystkich mam, zapracowanych i ciągle zajętych kobiet, które jednocześnie pragną zadbać o swoje dłonie. Hybryda to nic innego jak lakier, utwardzany sztucznym światłem, którego formuła jest trwała i bezpieczna dla płytek paznokci. Lakiery Semilac zapewniają ekstremalnie wysoki połysk oraz trwałość do kilku tygodni. Czy wyobrażacie sobie, że moje ostatnie hybrydy, pozostały nienaruszone pomimo 3 tygodni pracowitych przygotowań świątecznych. Paznokcie były nieustannie narażone na działanie wody, narzędzi (przy przygotowywaniu dekoracji), środków chemicznych (przy sprzątaniu) a także kulinarnych wyczynów. I gdyby nie odrost, z całą pewnością pozostawiłabym je na dłużej.

W ostatnim wpisie dotyczącym „Manicure hybrydowego DIY”, pokazałam Wam jak poprawnie nakładać lakier hybrydowy krok po kroku. Tym razem przedstawię jak bezpiecznie i poprawnie należy go ściągać. Formuła lakierów hybrydowych jest absolutnie bezpieczna, należy jednak ściągać ją poprawnie tak aby nie naruszyć płytki paznokci. Szczęśliwie marka Semilac, znalazła na to doskonały sposób…a ściślej rzecz ujmując – nawet 2 sposoby.

Wypróbowałam dwie metody ściągania hybrydy, proponowane przez Semilac i stwierdzam, że obie są równie skuteczne, jednak dla mnie łatwiejszą metodą okazuje się pierwsza. Zdecydujcie same:

Ściąganie hybrydy sposób I „klipsy”

W komplecie zestawu Semilac znajduje się 10 klipsów wielokrotnego użytku. Metoda zdejmowania lakieru, polega na matowieniu hybrydy pilnikiem, następnie nasączeniu wacika acetonem, przyłożeniu go do płytki i zaciśnięciu klipsa. Wystarczy teraz potrzymać tak nałożene klipsy przez około 15 minut i zeskrobać je specjalnym striperem (widoczny na zdjęciu). Striper doskonale radzi sobie z lakierem. Następnie matowimy płytkę bloczkiem polerskim.

Cały proces zdejmowania odbywa się lekko i przyjemnie. Klipsy są uniwersalne, a przez swój ergonomiczny kształt oraz możliwość regulacji idealnie dopasowują się do palców. Klipsy marki Semilac są ponadto stosunkowo tanie i z pewnością będą służyły Wam na długo.

jak-sciagac-hybryde

hybryda-w-domu

sposob-na-sciaganie-hybrydy

hybrydy-diy-krokk-po-kroku

hybryda

Metoda ściągania hybrydy II „folia”

Metoda jest dosyć podobna: W zestawie znajduje się 50 sztuk jednorazowej folii z przyklejonym wacikiem. Hybrydę matowimy, wacik polewamy acetonem, a następnie szczelnie owijamy palec folią. Po ok. 15 minutach ściągamy folie z palców i zeskrobujemy resztki lakieru striperem. Następnie matowimy płytkę bloczkiem polerskim.

Folia dla mnie okazała się trudniejsza w założeniu szczególnie prawej ręki. Miałam wrażenie, że klipsy są bardziej profesjonalne i znacznie lepiej dociskają aceton do płytki, dzięki czemu łatwiej mi schodził po upływie tego samego czasu.

semilac-zdejmowanie-hybrydy

jak-sciagac-hybryde

Wybór metody ściągania hybrydy należy do Was:

zadbane-paznokcie-diy

Tymczasem zobaczcie jaki manicure hybrydowy wybrałam w tym roku na Noc Sylwestrową. Jako że lubię gdy kolor pomadki na ustach łączy się z kolorem paznokci, zdecydowałam się na intensywną fuksję Semilac Luminous Cyclamen. Dodatkowo aby nadać moim dłoniom charakteru tanecznego – jeden paznokieć na każdej dłoni pomalowałam kolorem biżuteryjnym z niezliczoną domieszką kolorowej drobiny.

rf1_4236

rf1_4279

rf1_4392

 

rf1_4341

A jak wyglądają moje Sylwestrowe przygotowania, możecie zobaczyć tutaj: